Споделена история от Други

Защо България да не си “хване” една слабо развита африканска държава?
Здравейте. В никакъв случай не казвам да завладяваме африкански държави, да поробваме хора, не. Имам една друга идея за развитие на българската икномика. Африка е на две крачки. Даже малките черно-бели птички лястовичките всяка година ходят там. Една птица малко по-голяма от врабче успява, та ние ли да не успеем? Африка е беден континент, слабо развит и изглежда безнадежден. Да, но реално Африка е една златна мина. Не само защото има много злато. Златото пасти да яде в случая. Точно защото държавите са слабо развити и бедни може да се развият и да започнат да се правят много големи пари от там. Вече много държави започват да печелят, развивайки някоя африканска кочина. Китай например премества производство там, развива слабо развитите страни и печели много добри капитали. Турците казват, че много мразят китайците, но иначе винаги надничат мазно през щорите и ги копират 1 към 1 и скришно си записват в тефтерче. И те сега са се хванали със Сомалия. Защо и ние да не направим така? Ще кажете сега куде сравнявам България с Турция, още по-малко пък с Китай? За това би било добре да се хванем с някоя по-малка държава. Там има огромни държави, като Египет, Алжир, Судан, Доктор Конго или Демократична Република Конго и много други гиганти, но има и малки държавици, които са не по-развити. Идеята ми е да ги “заробим”, но не да ги поробваме, а да ги заробим икономически. Да отидем там, да им помогнем малко да си вдигнат икономиката и тя да стане зависима от нашата. Би било трудно, защото нямаме заводи. Китай не само заводи им даде, ми и направи много от тях хора. Едни трудолюбиви и достойни хора, които имат гордост от добре свършената работа и са стабилни финансово. И Китай е бил такъв. Япония и Корея също. Едни голтаци, а вижте ги сега. Всички им завиждат, те са по-европейци от западноевропвйците. Защото си преместиха производството там и ги кставиха да изградят икономика. Сега Китай прави същото в Африка. В африканците има много хляб. Много от тези бежанци от Африка са утайката на обществото, мързеливи и създават проблеми и за това са ги изгонили, защото искат да се развиват, а те пречат. Гонят си навлеците. Иска се достойнство за това, а те го имат. Тоест стават за работа. Защо да не изпратим там специалисти в някоя малка африканска държава, която има по-нисък брутен вътрешен продукт от София и да ѝ помогнем да изгради своя икономика, която да е свързана с нашата? В началото ще налеем малко пари, после ще почнем да ги връщаме двойно и тройно. А и така ще им помогнем да се развиват. Може да им направим и университети. В България преди идваха да учат африканци и сега май идват, може да ги извикаме и те да помагат, да бъдат преподаватели в тях. Ще се наложи да налеем няколко милиарда, но в дългосрочен план и те ще се върнат. Вместо да купуваме бойни машини, кораби за флота и изтребители Ф-16 по-добре тоя пари да бъдат вложени в нещо, от което можем да спечелим. А и колко пари харчи България, за да извържа циганите? Щом има за тях може да дадем и за Африка. И когато онази държава се развие ние ще спечелим много от нея. Очевидно е, че сега развитите държави или са с много голяма площ или в миналото са имали колонии. И ние сега можем да си направим, но икономическа, което е много по-доходоносно. Какво мислите за идеата ми? Добре ли ще бъде ако България се захване с някоя слабо развита африканска държава?

Коментари

1.   А ти питал ли си дали африканците искат? Китай ясно, Турция ясно... Всички по света знаят много добре колко по мутренски е разпределено всичко и как на родните наредени червени бизнесмени не им трябва висока производителност, а кражба на държавни средства. С такива като българите никой не иска бизнес. За това и почти няма българско изнесено производство, в мащаба който би трябвало да имаме. Ганьо не иска да спазва законите и за това няма кой да дойде тук, нито пък някой да ни иска.

2.   Ние нас си не можем да оправим ти говориш за друга държава.

3.   Искам да попитам автора/ката на каква възраст е ? Много ми харесва, че мислиш за тези неща, но приятелю мислиш наивно! Афрканските държави са поробени от поне 2 века и то в истинския смисъл на думата! Зверски колониализъм, робство, капитализъм в най-острата му форма! "Най-развитите" и "най-демократичните" държави - САЩ и Великобритания са оковавали чернокожи като животни и с кораби са ги местели да работят! И това само на другите места, в самата Африка какви зверства и престъпления са ставали само те си знаят. Неслучайно в Южна Африка до ден днешен бели и чернокожи се мразят жестоко и ако си незащитен бял някъде в провинцията може да те посекат с мачете или да те застрелят за няма нищо.

Африка е поне 10 пъти по-богата на природни ресурси от Европа. Там има толкова диаманти, злато, храни, водни ресурси, колкото дори не може да си представиш. Африка е и огромен континент, ако не се лъжа е вторият най-голям след Азия. По принцип на повечето карти на света изглежда много по-малка отколкото е в действителност. Така че това което ти го мислиш са се сетили много хора и то много преди теб, само че естествено никой не е искал да помага и да развива, а всеки да граби, поробва и краде! Войната - открита или скрита за Африка не е спирала последните 2 века, ти изобщо чуваш ли някакви новини за Африка - не и почти няма да чуеш! Само преди около месец-два в държавата Мали имаше военен преврат - държава, която е 20 милиона - 3 пъти по-голяма от България! Тук го отразиха едвам-едвам!

Любимите ви САЩ, които убиха и окрадоха каквото където може - които са отговорни за войната във Виетнам, Сирия, Ирак, Либия - същите тези хубавци грабят и с пълни шепи от Африка! Откъде мислиш, че са станали толкова богати и как се строят градове като Лас Вегас ?? Нали трябва злато и пари! Същите тези САЩ, които толкова ги обичате и им гледате филмите и купувате айфончетата, та да стават още по-богати същите тези чрез ЦРУ се месят нон-стоп в политиката в Африка! Свалят си лидери и правителства като стой та гледай! Слагат после някой, който да ги слуша - тоест да си мълчи докато те грабят и работата е опечена!

4.   Никоя от големите държави няма интереси Африка да е силно развита. Всички само поробват там и то години. Англия е имала там колонии, Франция - Тунис, Алжир, Габон, Кот д'воар. Италия преди ВСВ превзема Етиопия, която си е май май колкото Германия голяма! После като се разпадат империите започват САЩ и СССР да се надцакват - коя държава в кой лагер ще мине - към комунистите или към заоада. Сега в момента пак грабят със сигурност, просто не се отразява в медиите.

България е някакъв пълен абсурд да се вмъкне там. Турция си има стабилен интерес към Египет, Алжир, Сирия - те са си мюсюлмански и са били част от Османската Империя. Голямата игра е обаче за Централна Африка - там около Екватора с големите реки и дъждовните гори! Там са и големите ресурси и ми е интересно кой ще се вмъкне!

Изобщо те ако искаха да направят нещо добро щяха да оправят образованието първо и здравеопазването! Те ги оставят там хората да умират от глад!!! От глад в 21 век!!! Образованието също е трагично, няма сексуално образование, в някои държави още се делят на племена и шамани! Ако искаха да са ги образовали досега!!! Ти ми говориш за икономическо развитие! Те първо да положат основата, после икономиката е най-лесното!

5.   Първо, държавите, в които има недостиг на вода (предимно Северна Африка), просто ги отпиши. Това е истината, за съжаление. Ако и религията е ислям (предимно Северна Африка), също, защото те сами спират развитието си и не желаят такова. За останалите, идеята не е лоша, но има едно НО. Да, богати са на ресурси и тези ресурси се използват, но печалбата се прибира от шепа хора, а за работещите не остава нищо. Тоест представи си схемата в България, но в много по-хард вариант. И все пак, навсякъде може да се намери нова "ниша" и идеята не е лоша. Но България не инвестира. И тук работната ръка е евтина, но пак е така. Впрочем, държавите от Латинска Америка също не са за подценяване, но те си се развиват полека-лека и не им трябват толкова български експлоататори... Това е другото. Българина е алчно нещо, много алчно. Дори и да печели от работата, която е дал на африканците, пак ще им остави стандарта на нивото, на което е бил в началото ("да има храна, колкото да не умра").

6.   Успя да ми оправиш настроението, честно! България е една страна, която последните години се храни само от еврофондове, ние не произвеждаме, за да говорим за икономическо развитие! Тук половината население не работи - пенсионери, деца, безработни! Само пенсионерите са 2 милиона! Не можем сумати години да си интегрираме малцинствата, не можем да развием отделните региони, селата, а ти вече мислиш да се изнасяме за чужбина! Нямаме капацитета да го направим!

7.   И аз съм си мислела подобно нещо, и то още като малка, но дали държавите с най-големи икономики ще ни го позволят..

8.   Дори не го прочетох...
За да развиваш адекватен бизнес и структури за милиони и милиарди, първо трябва да имаш изградена икономика и истинска пазарна икономика в собствената си страна, чак тогава да развиваш бизнес с другите.
В България произвежда ли се нещо, че да ходим да произвеждаме в Африка?
България се издържа от някакъв си туризъм (който не е на ниво) и от хазарт и проституция.
Китайците строят централи в Африка, защото първо са ги построили в Китай, имат милиардите и могат да купят всичко. А и както казва лидарът им- За нас няма значение дали котката е бяла или черна, ние правим бизнес с всички.

10.   Ако можем да го направим в Африка, защо не го направим направо в България?

Каквото има за грабене, те си го грабят в момента САЩ и Зап. Европа. Повярвай ми, няма как да се намесим в тая игра. Те на Кадафи му видяха сметката за петрола, ти искаш ние да се вмъкнем. Порарови се в Ангола, ЮАР, Либия и др. какви компании добиват петрола, диамантите, златото и т.н. Това не са случайни компании и никой няма да те пусне там.

11.   Да цитирам от най-любимата ми българска рапърска песен: "Сега ще ви разкажа моята история. Историята на един бял негър, който живее в Европа малко по-зле от австралийски абориген... к'во да правиш, ген."

Дали е хубава идеята или не, няма значение. Никога няма да се получи, защото на българските олигарси и властимащи не им и трябва да гледат към Африка, когато си имат бели негри и тук, нас демек! Цяла държава за монополи, бате. С притурка - еврофондове. Къде ти да се вреш у умрела Африка, бе...

Западняците експлоатират източняците (нас.. пак...) за евтини гастербайтери както и да пробутват калпавите си стоки, произведени чрез експлоатация на жълтурите, последните пък наливат яко кинти у Африката, и други забутани местенца из планетата.

Африката, апропо, защо мислиш че е толкова зле? Защото и при тях е същото к'вото е при нас, баце, с разликата че си имат и войводи и пирати които се борят за надмощие с калашници и зверства, и цял етнически микроклимат с всекви племена дето не се имат кой знае колко помежду си. Това са фактори, които имат огромно значение ако искаш фабриката, която примерно ще си построиш там, да остане цяла и функционираща. Като гледам нивата на грамотност там, въпросната фабрика трябва или да произвежда най-основни суровини за които не трябва кой знае какви познания, или да обучаваш кадри на място.

...да не говорим и че сме в ЕС и сме подчинени на техните митнически регулации. Трябва да се избере държава, която хем е бедна, хем има споразумения с ЕС. Иначе ще се плаща мито/акциз/т.н., което може да убие смисъла от подобни начинания.

Дори да се измисли нещо доходоносно, ще дойдат китайците като конкуренция и ще те смажат. Ако вложим 1 милиард, те ще могат да налеят 10.

Горното го пиша без никакви претенции да разбирам каквото и да е, общо-взето - може да е хубава идея, ама сложна.

12.   Много ме кефят обаче франсетата и англичаните и другите господа капиталисти как им се върна! В момента страните им са пълни с чернокожи, а занапред ще са и още повече. Ще дойде ден да станат мнозинство и да им превземат страните. Ама така е, който се меси навсякъде накрая му идва на неговата глава.

13.   Авторе, докара ме до сълзи от смях. Ако се заровиш в темата, ще разбереш с голяма изненада, че в голяма част от бедните и изостанали страни от третия свят, както ги наричаш, доходите са колкото в европейска България, а в друга част са доста по-добри. Аз съм медик, и колегите ми отиват да работят в Африка. Медици от Африка не идват да работят тук. Сега, откокто България е в ЕС, може някой да се подлъже, но то е ако може да се добере по-лесно до богатите европейски държави, а не да остава и работи тук. Или в Африка, но за българи.

14.   България е загубена държава и едва 10-15% от населението и имат някакъв шанс за просперитет в живота.

15.   Всъщност ние сме африканската страна и при нас идват да ни вземат златото, среброто, медта и евтината работна ръка.
Даже и чехите и унгарците се научиха, че сме абдулабайци и сега плащаме ток на Чез, а Чез е енергото на Чехия, банка ДСК- не е държавната банка Държавна Спестовна Каса а е клон на унгарската банка ОТП, която купи едновтемешната българска ДСК и запази името точно заради гб будалите.
Ама той българина си е чист абдал и хората го знаят.
Има още много то почти всичко е такова, ама нямам цяла нощ да пиша, затова и сме един оскотял народ.

16.   Авторе, няма как ние да поробим икономически някоя държава в Африка, защото нас вече са ни поробили икономически от еврогейския съюз. :)
Ж21

17.   Тя България си е като една слабо развита африканска държава, кво да си хваща. Единствено битовите условия са по- добри, във всеки друг аспект си е точно като държава от Африка. Такива като теб с " иновативни" идеи много, полза никаква.

18.   До 16. Не ни е поробил Европейският съюз, а нашите си хора, политици и мутри, които са деца и внуци на комуняги и партийци.
Ако не беше ЕС, България щеше да е още по-бедна и корумпирана.
Не те ограбва ЕС, а нашите си Ганьовци, които пак да не се повтарям е ясно от чие котило са. Ако европарите не се крадяха, България щеше да е много по-добре.
А тези "гейски ценности" са докарани от левите нео-марксистки политики.

19.   Защото целия свят знае колко сме продажни и колко лесно сменяме приоритетите си,стига някой друг да даде малко повечко.Който се хване с нас пиши го заминал.Затова никой никъде и за нищо не ни иска.

20.   Ние африканска държава! Не, благодаря!

Анонимен африканец

22.   Ами то самите ние сме си африканска държава, даже някои африкански държави са по-добре от нас. Така че защо да не оправим направо нас си.