Споделена история от Други

Искам бебе, а съм твърде млада...
Искам дете. Цялата идея, бременността, отглеждането, винаги ми е било мечта. Още съм много млада на 16, но сякаш ако забраменя сега няма да го махна. Цялата идея и с това да родиш млад ми харесва. Ще кажете, че явно съм циганка, но не съм. Просто дори не мога да обясня, толкова силно желая да си имам бебе.

Коментари

1.   Няма нищо лошо в това. Просто изчакай няколко години и намери правилния.

2.   Не виждам нищо лошо на 16 да забременееш и на 17г да си имаш бебе, проблемите, които трябва да обмислиш са два, бебето след като го създадеш, започва да има нужда от грижи, от финансови грижи, които човек на 17 не може да му осигури. Ще кажеш бащата да осигурява пари, хубаво но то бебето ще расте и ще дойде ден в който и ти ще трябва да работиш, а ако нямаш образование работното място не само няма да е приятно, но и порасналото дете може да се срамува от това какво работи майка му.
Проблема при бебетата е че растът, а като порастнат почват да имат искания, да изказват мнение, понякога е доста неприятно.
Иначе има варианти поне да задоволиш желанието си за отглеждане на малки деца, хвани се детегледачка, хем ще си задоволиш част от мечтите, хем ще печелиш пари, хем ще имаш шанс да се образоваш.

3.   А баща който ще е с теб, завинаги до теб да го гледате?
Работа?

4.   Моят съвет е да завършиш средно образование и да започнеш да учиш задочно висше. Работиш по време на следването. Поне една година стаж и постоянен договор. Опитайте с бъдещия татко да спестите пари. След това си направете бебето. Излизаш болничен от 4 месец и продължаваш да си учиш. После ще имаш бебе, образование и т.н.

5.   Гледала ли си дете? Примерно ако имаш близка с роднина с бебе. Ако не си, отмени я за няколко дни и виж как е. На 16 всички имаме много романтична представа за майчинството.
А и помисли за бъдещето, забременяваш на 16 и напускаш училище, оставаш дори без средно образование, а после? С какви пари ще го гледаш това бебе?
Така, че ако толкова много искаш бебе, започни работа като детегледачка, завърши си образованието и едва после мисли за семейство и деца.

6.   На 16 си. Ще срещнеш много мъже и ще разбереш че няма смисъл да имаш бебе от първия срещнат. Също и още нямаш и средно образование.

8.   Една известна тв водеща каза веднъж, че жената трябва да има толкова деца, колкото може да отгледа сама. Всичко се случва, мъжът може да те изостави, родителите да починат. И ти сама на 16 г с бебе, което изисква да стоиш при него 24 часа, 7 дни в седмицата. С какви пари ще гледаш това дете? Без образование, без професия ще работиш цял живот за жълти стотинки и ще си принудена да търпиш някого само заради парите. А той може да те бие, да тормози детето...

9.   Трябва да има повече бебета, погледнете какво се случва в България и в Европа. Тука е пълно с цигани, които буквало ни бомбардират с бебета, а в Европа е пълно с мигранти, които са същата работа, раждат бебета за спорт, но са по-зле от циганите, защото със себе си носят и ислямизация. А ние-едно или две деца след 30. Смехотворно. Но по тази причина трябва да имаш стабилен мъж до себе си, не само някой да ти го направи и после да ти го остави, а и той да ти поамага да го гледаш и възпитаваш. Трябва и ти да можеш да го гледаш и възпитаваш, а сега ти не можеш. Дори и твоите родители да ти помагат, като те издържат и гледат бебето пак трябва да има баща, защото само с майка ще му е по-трудно. Изчакай няколко години, завърши поне средно и си намери някой стабилен мъж и си народете колкото искате бебета.

10.   Първо намери баща. Дете се прави от 2-ма. И да не мислиш, че сега ти и още едно хлапе от училище ще можете да гледате дете. Не е така лесно, както си мислиш. Раждането е най-лесното в сравнение какво те чака в следващите 18 години.

11.   Живееш прекалено много в някакви розови мечти. Бебето не е като куклата, с която си си играла като малка. То иска куп неща, които ти реално сега не можеш да му дадеш. Пари, грижи, време и още куп други неща.
Налягай си парцалите над учебниците, време за деца има.