Споделена история от Други

Няколко въпроса относно соц.мрежи
Вече видях, че има две подобно теми, но няма как да го избегна. Момиче съм на 20. Хубава съм. Имам над 900 приятели във фейсбук, познати и непознати. Колкото пъти кача снимка или публикация, получавам нищожно лайкове. Защо? Ще ви се стори маловажно, но не е. Как да събера повече? Дори приятелите ми не лайкват.
Другото, което е, пиша стихове. Сериозни. И поствам, но пак никой не харесва. Какво им пречи, от едната куртоазия не могат ли?
Трето, не обичам да си правя селфи. Нормално ли е?
И последен въпрос- как да си намеря повече последователи в Инстаграм и Туитър?
Все пак съм момиче, и всичко удря върху самочувствието ми. Ще съм благодарна, ако ми отговорите. И без подигравки.
Ж, 20

Коментари

1.   "всичко удря върху самочувствието ми"

Трябва ти психолог, скъпа, не лайкове.

Неща, които удрят по самочувствието ти винаги ще има. Въпросът е как ги приемаш ти.

Ако имаш лайкове, ще искаш на живо да те благославят и пак няма да си доволна. Ако и там те благосляват, ще искаш трето, четверто, пето и все няма да си доволна. Но ако имаш самочувствие, ще си доволна винаги, без значение кой ти дал лайк или кой не ти направил комплимент.

3.   Колко от тези 900 реално познаваш? ! Никога не съм разбирала това трупане на някакви хора, за да не ни мислят за асоциални.
Фокусирай се върху реалността, не социалните мрежи. Там всеки си гради нереален образ и другите харесват този фалшив образ.

4.   Да живее 21-ви век.

Братан.

5.   Научи се да харесваш себе си! Ако на теб ти харесва снимката, която си качила, какво ти пука дали другите ще ти я харесат или не. По-добре 10 човека, но наистина да се разбираш с тях и да са ти близки, отколкото 100, които нито играят някаква роля в живота ти, нито те познават.
Фокусирай се наистина върху реалния живот и гледай да бъдеш по-общителна и да завършваш контакти, да покажеш, че си над тези неща. Точно такива хора по мои наблюдения са най-харесвани от другите.

6.   Ако в реалния живот не те харесват достатъчно , няма и във виртуалния. Спри да мислиш с егото си колко си хубава, а предложи нещо по съществено

7.   Аз харесвам снимките на хората които са ми приятни или свързвам с хубави спомени. Не защото са красиви.
Може да си красива, но хората да не харесват теб. Не всичко е външна красота, трябва и вътрешна.

8.   Миличка, учените са установили, че можеш да имаш някакви приятелски взаимоотношения с максимум 150 души едновременно /т.е. да следиш какво става с тези хора и да не са просто имена в списък/. Ако целта ти е да имаш най-много лайкове, най-голям списък и т.н., значи те тресе комплекс за малоценност, т.е. поради някаква причина в детството си си внушила, че си нещо по-малко от останалите хора и упорито виждаш това навсякъде.

Миличка, успокой се! Лайковете не валят и при останалите! Тези, които имат повече, ползват какви ли не тактики - от купуване на лайкове през ботове та чак до порнография. Поезията не се оценява в наши дни. И аз съм поет по душа, но си знам, че масовката няма да оцени моите си писаници, така че няма драма в това. Съвсем сериозно те питам: да речем, че имаш милиони последователи. Какво ще се промени спрямо сега? Ще се чувстваш по-велика и по-щастлива? Нямаш ли начин да предизвикаш тези чувства и сега? Защо са ти нужни купчина непознати, за да се чувстваш добре? Честно, не ставай робиня на някакви си там... човечета онлайн! Не е добре за теб, не е добре за никого на този свят, впрочем! Спри да ги мислиш тези последователи и лайкове - не си поп певица или актриса, че да ти трябват! Известните си ги мерят, както и онези, които въртят някакъв бизнес. Освен ако не печелиш пари за висене в социалките, наистина не ти трябват!

9.   Живея в София. Напоследък времето се задържа топло и както повечето хора реших да се разходя. Излизам аз, стигам до центъра и видях сигурно поне 10 момичета, които се снимаха и кълчеха за инстаграм и фейсбук. Не бяха сами, снимаха ги техни приятелки. Отстрани да гледаш подобна картинка е супер комично.
Качвам се в колата и отстреща на тротоара още момичета позират, а други ги снимат. Ама не нормални пози, за да имат снимка за спомен, а поза тип Pornhub, за да съберат максимално много лайкове. Е ако някой ми твърди, че това е нормално..
Вие жените тотално сте се забравили с тея социални мрежи. Крехкото ви самочувствие се базира на харесванията на някакви непознати.
Щом обаче попаднете в реално ситуация всичко рухва и се чудите как да се съвземете.Освен, че си вдигате изкусвено самочувствието, защото тея снимки са обработвани 100 пъти преди да се качат, вие имате и огромни очаквания след това към мъжете, но всички тея очаквания не покриват реалната ви оценка.
И най-смешното е като човек ви види на живо. Нищо общо със снимката, на която същата тая е събрала 150 лайка или колкото там.
Направо сте смешни. Спрете да живеете в тея мрежи. Промиват ви мозъците, но то това е и целта на тея платформи.

10.   Боже ебати и проблема.... Някои трябва да ви се забрани достъпа до интернет...

11.   До 8

Стига си говорил на "миличка"!!!