Споделена история от Други

Емоционална маска.
Здравейте! На 18 години съм - имам приятели, да, излизам, всичи ме мислят, за купонджийка, весел, човек непукист. Истината е, че не е така, стресирана съм, чувствам се самотна, неразбрана, страхувам се от живота след 12 клас, мисля, че няма да успея, няма да се справя, нямам воля за нищо.. чувствам се ужасно натъжена и зле емоционално. Често пиша тук, искам да се захвана с много неща - примерно езиков курс, но тези притеснения, тази несигурнос, неувереност и притеснение ми убиват времето и всичко.

Коментари

1.   От това, което пишеш, приятелите те мислят за забавна, весела, в което няма лошо, но така описано изглежда все едно си сложила маска пред тях и се страхуваш да покажеш, че понякога и ти имаш неща, за които се притесняваш и те тормозят. Нямам как всичко да е веселие 24/7. Но как очакваш някой да прояви разбиране към тези твои усещания, когато не показваш, че ги имаш? Естествено нямам предвид да се оплакваш постоянно, защото от личен опит знам, че хората обикновено не харесват някой да прави точно това. Но например... притеснена си относно това какъв ще е животът ти след 12 клас. Попитай останалите какво мислят да правят, да учат, притесняват ли се те, как се подготвят. Със сигурност и сред другите има такива, които изпитват такива усещания като твоите. Така хем ще покажеш, че се интересуваш от тях, хем ще можеш да споделиш и ти твоята тревога, да те изслушат. Може да споделиш това и с близък роднина.
Нормално е да чувстваш притеснение, защото след 12 клас те очаква нещо ново, непознато, но и много вълнуващо.
Най-правилното нещо за успеха е просто да изтриеш от главата си тези грешни мисли, че няма да успееш. Това е първото нещо, което може да те спъне. Изброи си какви успехи имаш дотук - приятели, образование, нещо, в което те бива. И смело напред! Искаш да запишеш курс - давай, направи го, дали ще се справиш и ще ти хареса ли - ще разбереш само ако опиташ. Толкова много хора са успявали и ти го можеш! Успех!

2.   Вместо само да мислиш започни да действаш. Не си врачка, за да знаеш какво те чака в бъдеще. А може всичко да ти е наред.. Направо се запиши за курсовете, които искаш, запиши висше, за да имаш професия и действай.