Споделена история от Други

За модераторите и своеволията им
Драги модератори,

на базата на какво преценявате кои мнения да публикувате? Защо мои мнения не биват публикувани без да имат нито обидни думи, нито квалификации някакви вътре? А мнения с обидни думи и дори откровени псувни се публикуват без проблеми? На какви основания едните се публикуват, а другите - не?

Доста демотивиращо е да отделиш 10 минути да напишеш мнение и накрая да не го публикуват понеже някой мод не бил на кеф или имал някакви лични причини.

Коментари

1-50 от 53

1.   Модераторите не са роботи. Те са обикновени хора като нас и трябва да проявим разбиране, когато темата ни се забави и не се одобри на същия ден, същото е и с мненията. На ден се пускат сигурно по 10 нови теми и поне 50 мнения. Лично аз мисля, че поддържането на такъв сайт отнема доста време, какво остава ако имат семейства, кариера и т.н. Знам за този сайт от близо 6-7 години и съм благодарен, че го има, тъй като съм споделил сигурно над 10 теми и благодарение на мненията и съветите съм успял да взема добри решения. Нека бъдем благодарни, че сайтът съществува, че има кой редовно да следи мненията и темите и че има хора, които дават добри съвети. Най-малкото което е, има повече от един модератор, нека не ги слагаме под общ знаменател, тъй като и те са хора с различни виждания/мнения/характери. И не, не съм модератор, просто често посещавам сайта. Бъдете здрави и щастливи. :)

2.   Подкрепям №1, но и автора е прав, щом е спазил правилата и не е обиждал, не е приемливо да не му публикуват мнението, заради различното лично мнение на модератор

3.   Това е системно те са пристрастни на едни хора, и трият коментари на поразия. Писах им, че искам отговори крият се като мишки. Лесно е така.

4.   За да увеличите вероятността вашето мнение да бъде качено, "поръсете го" с нещо пикантно ;) Лично се възмущавам от качените често направо ниЗки изказвания, но си знам правата - мога да не влизам тук :)))

5.   Нали знаеш HR-ските номера при наемане на работа, когато има много кандидати?
Хваща HR-кат купчината със CV-та, и понеже я мързи да ги чете всичките, отделя 2/3 от тях, хвърля ги директно в кошчето и казва със сериозен тон: "Ние каръци не наемаме!"

6.   И аз се чудя на същото. На мен също се е случвало да напиша коментар, в който няма абсолютно никакви обиди и да бъде изтрит. Давам пример с една тема, в която някой питаше как да се подготви успешно за матурите. Понеже минах цели четири матури, обясних на автора каква необходима литература да си вземе, на кои автори и какво точно да прави, при което коментарът ми беше изтрит. Абсолютно нищо обидно нямаше. Дори и някой от екипа на сайта да мрази някого, не е редно да трие коментари по този начин. Току- виж този коментар се оказал от изключително значение за някого (а в моят случай имах много информация от преподаватели, които участваха в оценяването на матурите).

Black Sabbath

7.   И на мен ми се е случвало някои от мненията ми да не бъдат публикувани- въпреки, че не са съдържали обиди и нецензурни думи.
На мен друго нещо ми прави впечатление.
Коментарите не се одобряват по някакъв хронологичен ред. Например тема 15 да речем все още чака за одобрени коментари, докато тема 4 има вече одобрени такива.
Някоя тема чака с дни да й се одобрят коментари, друга се къса по шевовете.
Забелязал съм, че по-пикантните теми се одобряват по-бързо, за разлика от "безинтересните".

8.   до 1 от автора: Не говоря просто за забавяне, а въобще да не публикуват мнението. Цъкам в някаква тема дето съм писал мнение преди 3 дни примерно, търся си мнението и го няма, а отдолу при "Коментари очакващи одобрение" е 0 броя. Тоест, моето мнение просто е било затрито някъде в небитието, но тъпото е, че дори не мога да разбера поради какви причини.

Сайтът е полезен (често и забавен), затова и влизам, но понякога доста се дразня, че инвестирам време да напиша някакво мнение, а накрая то просто не се появява.

9.   С това, че темите и коментарите вървят със скоростта на костенурка вече се примирих. Напълно подкрепям автора обаче. Мъча се да спазвам правилата, пиша грамотно, изказвам мнение и давам съвет според разбиранията и опита си, рядко използвам нецензурни думи и то написани по-завоалирано, но много от коментарите ми не виждат бял свят. За разлика от текстове, писани от хора с езиковата култура на бежанци, живели половин година в България. Напоследък във всяка тема чета скудоумията на някакъв женомразец ,не дотам добре психически, който би се чувствал най-добре в ислямския свят, не в Европа, пълни със злоба, омраза и откровени призиви за насилие над жените. Както и на женския му антипод, наричащ българите ганьовци. Явно са любимци на модераторите .

10.   Изтъврал си запетайка или две ... Явно за това.

11.   Според мен с преоритет са новите теми. Поне така мисля.
Ако коментираш много стари теми може модераторите да нямат време да четат всички коментари и затова да не ги публикуват.

12.   Еми хора какво да ви кажа. Нито са длъжни "да ни мотивират", нито да се съобразяват, че сме "инвестирали време". Аз поне като съм в този сайт времето определно не го "инвестирам", а го убивам :) т. е. размотавам се и съм с ясното съзнание, че няма да получа никаква възвръщаемост от това. И на мен ми се е случвало да не ми публикуват коментар, не е съвсем приятно, но се преживява :) Имат си някакъв техен си подход какво да публикуват и какво не. Ако на някого чак толкова не му харесва винаги може да си направи свое сайтче. Мен лично ми е окей, макар и невинаги всичко да се случва точно както аз искам. Все пак тук нито плащам нещо, нито пък съм си у нас.

13.   От коментар 10

Това го казах, ей така, смешняк да става.

А по темата - Ами вие, какво очаквате? Сйата се посещава от 500-1000 парчета и е български. Няма много пари в тея реклами. Сега, ако 500-1000 човека бяха абонати и даваха по 8 лева абонамент на месец, щеше да има кой да се занимава постоянно, ама няма. За безплатна услуга, толкова.

14.   Публикуват се абсурдни истории, които са явна измислица или провокация. Повтарят се и т. н. Не се публикуват съвсем нормални коментари и истории наистина на произволен принцип. Това отказва много хора да влизат тук. А тези, които попадат за пръв път на сайта, виждат няколко абсурдни глупости една след друга и се чудят къде са попаднали и се махат.
Много ми е чудно защо така сами се закопават модовете... Нали като изгонят хората, ще падне рейтинга и няма да печелят.

15.   14, модовете не печелят, доброволци са.

16.   И аз забелязвам същото. В много провокативни истории от рода на "да имаме ли дете или не" или "не искам деца, щото съм по-умен от вас" се публикуват мненията против това да имаш дете, а тези подкрепящи родителството се оставят висящи.
Аз влизам тук за да се разтоварвам. С мъжа ми си сипваме винце, и докато хапваме си четем и се забавляваме, ама ми е направило впечаление.

17.   Авторе не забравяй че сме на 64 място по свобода на Словото...

18.   Току що писах един коментар в темата за правописа, която е точно под тази, и сега виждам, че е изтрито, а нямаше нито обидни думи в него, нито беше неграмотно написано, нито на латиница, нито нищо. Само написах че правописа не е най-важното нещо на света и има много по важни неща на света, а те пак не го публикуваха. Какво излиза-явно като искаш да ти публикуват коментар, или история трябва да погледнеш всичките 4 правила с червен шрифт и да правиш точно ОБРАТНОТО на всичккото това което са го написали там, за да ти го публикуват. Не знам, явно тия модератори са такива големи идиоти и олигофрени, че се разбират само от обратна психология, само това ще е разбираемо и лесно смилаемо за техния просташки, примитивен маймунски език и тогава, може би, сигурно ще склонят да го публикуват. Това е тотална простотия и идиотия, вървят против собствените си правила а искат ние да ги спазваме. ИДИОТИ! ТОТАЛНИ, ТЪПИ СКАПАНИ, ШИБАНИ ИДИОТИ!!!

Към 15-И ДА печелите, и то много, стига лъжи безсрамник долен!!!

19.   15, ти какъв си уникат ха-ха-ха. Тук има и получаващи пари, и хора с мнение. Аз го помня от 2010 този сайт, още съществува. Нали се сещаш, че безплатен обяд няма, никой няма да се наеме години наред да преглежда толкова неща ей така.

Модератор: работим напълно безплатно.

20.   До 18 (и 19)

Какви пари генерира тоя сайт, според вас?
Ок, ще ти спестя главоблъсканицата.
650 до 1000 долара на месец. Сега, те няма да ни казаж, ама няма как да е другояче.Не, не съм модератор, собственик или "инвеститор"! Просот ти казвам, да знаеш и да си направиш сметката.

21.   Номер 1 напиши заглавията на твоите поне 10 теми-истории за да видим какви проблеми си споделил, и дали са били нормални за вижданията на модераторите. Аз също не съм доволен от цензурирането на доста мои теми. Но когато се публикуват теми-истории, които са отвратителни това не го разбирам. Уж сайта има правила, но самите модератори не спазват собствените си правила. Ти какво ще кажеш за това. След като знаеш за този сайт от 6-7 години сигурно си прочел историите: "Мразя мъжете", "Мразя всички мъже", "Мъжете са ужасни", "Всички мъже ли са лайнари", "Желание за по-див секс (с куче)", "Страх ме е от майка ми" в която история авторката говори как майка й мастурбирала пред нея и я канела и тя да се включи. Мога още теми-истории да посоча, но какъв е смисъла. Някои от тези истории са изтрити (може би всички) заради МОИ остри забележки, но каква файда вече, като бе допуснато въобще да бъдат публикувани. И ти оправдаваш такива модератори т.е. даже ги защитаваш. Дори самия ти да не си модератор щом ги оправдаваш ясно ми е какъв ти е морала. Точка номер 4 казва: "Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!" Аз теб питам, не е ли мъдрия, който може да даде най-добър съвет. Точка 2 и 3 също не се спазват от самите модератори. Само точка 1 има правилен замисъл за спазване от нас коментиращите. Чакам да посочиш твоите 10 теми и какво си споделял в тях.

23.   Модератор, резултата от работата ви е много зле. Качвате отвратителни, безполезни, направо вредни постове. В същото време не малко мои, абсолютно добронамерени, смислени и от личен опит неща не са виждали "бял свят". Може би е добре да се актуализират правилата и се спазват и от двете страни. Доста сайтове поизчезнаха ... не просто "ей-така". Ще бъде много жалко да загубим и Вас!
Лично умолявам при модериране водеща да е полезността на постовете.

24.   От 14: Предполагам, че от рекламите в сайта се печели, но в това няма нищо лошо. Рекламите са малки, на мястото си са, не са натрапващи се, не трябва да ги затваряме и т. н. Може и да са много малки печалбите и реално да е практически доброволна дейност, но дори и да е така - решил си да правиш нещо, защо да не е както трябва?

27.   Драги авторе,

Не съм от модераторския екип, но защо не си направиш собствен сайт за анонимно споделяне, и си го менажирай както си искаш? Нито даваш пари за да го използваш, нито е държавна институция че да имаш изисквания /то не че държавните институции са добре, но това е друга бира/.

28.   27., не съм автора, но написаното в темата е мнение, което аз подкрепям, това не са "изисквания", а препоръки. Хем има заявени правила, т. е. регламентирано е какво няма да се публикува, хем не се публикуват неща, които не ги нарушават. Тогава за какво са правилата и заявената идея на сайта? За теми, които се харесват само на "собственика", си има блогове. Иначе е подвеждащо, не мислиш ли?

29.   До модератора, благоволил да се включи -
то и толкова "работите", де. Защо не отговаряте в онази тема "Какво ви харесва..." Хората се почупиха да ви пишат - глас в пустиня.

30.   Доста демотивиращо е да нося маска и масово да срещам хора чиито носове се подават нагло навън от маските им. Сигурно и ти си един от тях авторе. А правилото е еднакво за всички.

Чорбаджията на курникът

31.   Ако модераторите нямат някакъв интерес, защо постоянно пускат собствени теми и коментари? Не е ли за да имитират активност, а оттам и повече реклами? Или това го прави собственика на сайта?

32.   Номер 17, на 64-то място по свобода на словото бяхме преди 10 години, сега сме на 112-то.
Ж21

33.   31, как точно разбра, като сайта е анонимен?

34.   33, след като пред очите ти се изтрива изречение, което е в ущърб на автора или коментиращия, и се заменя с друго, което е в негова полза, то трябва да си голям наивник, за да не разбереш. Колкото до ан онимността,преди 10 години и аз мислех така. От 31.

Модератор: изтривали сме, но не сме заменяли. Моля, придържайте се към истината.

35.   Уважаеми модератори,
Разбираме, че работите безплатно и отделяте от личното си време, за да поддържате този сайт, но тук има доста интелигентни хора с добра обща култура, които биха могли да помогнат с одобряването на коментари, ако позволите.

Модератор: това го решава администраторът. Ел. поща: webmaster@spodeli.net

36.   Е, то се вижда колко добре модераторите четат коментарите. Коментар 18, явно е провокация (успешна при това), целяща да докаже точно това (най-малкото, нарушава точка 3). И вместо този коментар да не бъде публикуван, той е. Т.е. явно не всички коментари се четат, защото ако беше така поне една трета от тях нямаше да ги има, а в същото време такива, които не нарушават условията не се публикуват.
Мога да дам и собствен пример. Имаше някакъв, който беше пуснал тема, че пухените якетата са му фетиш и мастурбирал, когато е облечен с такова. Аз написах коментар да се успокои, че не е фетиш, а си е просто ненормалник (съвсем добронамерено го мислех) и естествено коментара ми не беше допуснат, което мога да го приема донякъде. Обаче след няколко седмици, тоя пусна нова тема за това, дали има и други, като него. Защо въобще беше допусната новата тема си остава загадка.

Едно добро решение, според мене е, когато не се публикува даден коментар да се напише защо. Например:

"36.---

Модератор 2: коментар 36 не е публикуван, защото нарушава точки 1 и 3."

Така, поне ще знаем кое не е по вкуса на модератора/ите (не знаем колко са) и ще можем следващия път да напишем по-добър коментар.
Също, много добре би било да се показва и хеша на автора на темата, така евентуално бихме били малко по-наясно дали автора не си отговаря сам на себе си.

37.   > Напоследък във всяка тема чета скудоумията на някакъв женомразец ,не дотам добре психически, който би се чувствал най-добре в ислямския свят, не в Европа, пълни със злоба, омраза и откровени призиви за насилие над жените.<
===============
№ 9, какво ще рече"някакъв" женомразец? Само един ли е този женомразец, дето пишел във всяка тема? Как реши, че не е дотам добре психически и защо коментарите на някой (който и да е той) да се считат за откровени призиви за насилие над жените? А, злобата и омразата на женските коментари към мъжете как да тълкуваме, или само жените могат да обиждат мъжете, като това се счита за нормално, а обратното не трябва да го има? Значи женските недостатъци коментирани от някой са скудоумие, и на мъжете им е забранено да ги коментират, защото ще е сексизъм и това трябва да се трие, а на жените всичко им е разрешено и за тях да няма ограничения? Те това е справедливо (според теб), демократично и равнопоставено мъже/жени! №9, всеки има право да каже какво мисли и как вижда нещата, да споделя възгледите си според свободата на словото и правата на човека, освен ако мъжете не се смятат за човеци. Това, че ти виждаш призиви за насилие над жените е въпрос на гледна точка и друг е въпросът дали жените си заслужават насилието над тях от мъжете. Когато сайтът е анонимен, лъсва истината за настроението на обществото. Как ти се струва, дали само 1/5 от мъжете мислят, че днешните жени си заслужават боя, или е стъкмистика? Ако ги питат анонимно, резултатът ще е потресаващ за женската половина от страната ни. При анонимно гласуване също проличава нагласата на повечето от гласоподавателите. При цензура се налага политика на статуквото, с която повечето не са съгласни, но са принудени да следват. Може би без модератори ще е много по-добре, защото няма да има субективизъм. Коментарите, които модовете сметнат за неподходящи ще е по-добре да се скриват, и да има опция, който иска да може да ги прочете. Или да има легенда за забранени нецензурни думи, които да не се допускат, а коментиращият да е уведомен за недопускане на коментара му. Останалото налагане на цензура е дискриминация, която либерал-демократите налагат защото са на власт, а лицемерно се обявяват против нея. Модераторите следват указанията, които власт имащите им налагат, а по този начин на ограничения и дискриминация спрямо мъжете, омразата към жените ще продължава да расте, вместо да намалява и такива като теб ще виждат в мъжките коментари насилие към жените. Помисли реално!!! Едва ли този женомразец, за когото говориш е само един?

38.   37 - ДА, само един е този женомразец, що? !? Само един-единствен е този злобен нагъл женомразец който така долно и нагло спами в целия сайт и няма никой друг, дето да те подкрепя, колкото и да те боли да чуеш тази истина. Няма никой такъв друг злобен комплексиран женомразец като тебе в целия сайт, а коментарите, дето ужким те "подкрепят" всъщност си ги пишеш ти. Сам си пишеш коментари, с които си хвалиш собствените тъпи коментари, от името на различни хора, и когато те разкрият (което става често) ставаш още повече злобен, заядлив и раздразнителен и нападаш всички, които са те разкрили от яд, че са те разкрили. Така че колкото и да не ти се иска, ДА, точно така, ТИ си единствения женомразец тука, и си платен трол на модераторите, с които сте в един отбор и работите заедно, за да насаждате омраза между половете и да накарате половете да се намразят един друг, което ти е крайно ясно, че никога няма да се случи. Ще е по-добре да се постави поле за задължителна снимка за всеки коментар, за да можем най-после всички да ти видим грозния, мазен сурат, и да видим що за индивид пише в този сайт всеки ден и подстрекава към насилие анонимно, сигурно тогава вече ще си свиеш перките, ще те хване малко страх и ще спреш да се ежиш и репчиш така на хората, като знаеш че вече не си анонимен и всеки те знае кой си. Е да, колкото и черен, мазен, брадясал, грозен ориенталски австралопитек да си, пак можеш да си сложиш Брад Пит на профилната снимка, ако искаш за да получаваш повече лайкове от жени, ама и това няма да те спаси. Никой не те подкрепя в твоите глупости колкото и да ти се иска, чичо, примири се с този факт.

39.   И мен ме изнервят двойните стандарти на сайта. Още по - тъжното, е че хората многократно им казаха и показаха къде грешат и какво да променят, а те не са си мръднали грам пръста, с което показват неуважение към нас читателите. Колкотото до провокативни те теми нарочно ги пускат, защотото иначе сайтът им няма да има рейтинг. Все пак на кой би му било интересно да чете пубертетски истории, това че някой си е загубил работата, или пък се е обринал от носенето на маски покрай пандемията? Колкотото до въпросния започвам да си мисля, че е някой от екипа, на който модераторите нарочно плащат да създава провокации иначе сайтът е загинал, веднъж получили нападки вместо подкрепа повечето хора се отказват да го посещават. Аз също публикувам много рядко тук по същите причини, ако публикувам ще е свързано или с работата или със здравето ми.

40.   38, как можа? Ужас!!! По отвратителен коментар за мен не бях чел никъде до сега! Бря, направо ме хвана стомашно разстройство, чак ерекция получих! При такова отношение към мен, дори и да не бях до сега женомразец, сега вече съм. Според теб и темите ги пиша пак аз и после сам си отговарям? Че то тогава аз трябва да съм "пенкилер" и да не излизам денонощно от този сайт. И само как смело твърдиш, че съм платен трол на модераторите, и дори си си мислиш, че съм един от тях. То за това модовете ми трият всеки втори коментар, щото сме "в един отбор"! Относно полето за снимка, ако ме видиш в действителност, ще си прехапеш долната устна. Хубав съм много, и никой не е по хубав от мен! Ти сигурно си рядко грозна и дебела, зле миришеща жена, каквито са повечето феминистки. Злобееш, защото мъж едва ли ще те погледне, и надали някога някой ще те заплоди. То и без друго феминистките рушат семейството и от там патриархата. Ще го разрушат, когато цъфнат налъмите. Ориенталските австралопитеци вече наводниха Европа, и плющят и трепят всичко женско дето мърда. Моли се да не попаднеш в ръцете им, защото нито феминизмът нито еманципацията ще те спаси. Ония (както сама казваш) са австралопитеци, и не разбират от равнопоставеност между половете и от политкоректност. А, и на разни феминистки крясъци въобще не обръщат внимание, няма нужда да ти давам информация, защото модовете няма да публикуват отговора ми, нищо че съм "техен платен трол"! Ако беше малко по-умна, щеше да проследиш хаштаговете на всички мъже, пишещи тук и да видиш и времената на коментарите. Така щеше да разбереш, че женомразците са много повече от колкото можеш да си представиш. Е, мъжемразките са много повече, но те жените винаги са били повече от мъжете, така че споко. Мъж няма да те хареса и да те направи своя, ще си останеш само с омразата към мъжете, докато се пръснеш от злоба, или мъжете ликвидират след време феминизма, та да има и за теб мъжко внимание.

41.   Затвърдих си мнението, че понякога не се публикуват коментари, които не само, че не нарушават правилата, ами са съвсем на място. Последно писах коментар в една тема и не го публикуваха, а бяха публикували подобен на моя, но по-груб, и съдържащ и все пак обидна дума. Т.е. две мнения, които на практика са в подкрепа на една и съща теза, но по-"мекия" и по-обоснования не се публикува.
На модовете просто им прави кеф да не публикуват нещо, само за да се чуди писалия го какво не е наред, че да не се одобри и евентуално да се ядоса.
Чудя се какъв е мотивът им тогава да поддържат сайт до голяма степен служещ за взаимопомощ.

42.   41, цели се накланяне на везни в една посока и създаване на разни тенденциозни настроения в обществото, това сме го разбрали аз и няколко приятели още през 2010-та. Тук е ясно, че има определени теми, които не са приятни на модовете, не им изнасят и те се трият. Една известна тенденция тук - Пускат някой да обиди с цинични, но реални мотиви част от жените, а след това по няколко жени пишат по 20 и повече напададелни мнения по адрес на мъжа, който просто е бил прецакан няколко пъти и логично се е афектирал. Пишеш им факт след факт, а те свинят ли свинят с единици. Ето защо продължавам да твърдя, че най-негатвните вотове са на най-смидлените коментари. Има жесток толеранс към меркантилните жени, да се надъхват и да нападат всеки мъж, че бил неудачнк, само защото живеел с майка ди или е правил веднъж в живота си секс, с което ивкат да докажат, че тези мъже не могат да бъдат добри бащи(а те всъщност могат), че не са любовници в леглото(а всъщност са, че има уроци по отношения между двата пола( а то всичко е на спонтанен принцип), че бройките на един били важни( а не са) и още куп глупости, с които се възпитават подрастващите, които съставляват 99% от всички посетители. Сигурно има 20-30 души между 20-50 годишна възраст тук, но ме съмнява изобщо да има някой над 40. Както и да е, не е с добра цел този сайт. И дори да не са тук за пари, не им е чиста работата. Но аз не вярвам да не взимат пари. Иначе ще е много дълбоко филмчето. Според мен трябва да се търси алтернатива на това падение тук, защото е твърде деградирало. Манипулация на мнения, бавене, триене, репликиране. Да, модовете репликират тук . :) Имат мнение, обиждат се, не са неутрални, абе жалкари. И съм убеден, че са жени, а единстяеният мъж с тях или два да са нежни персони. Трагедия е, трагедия.

43.   42, според мен има и много, които се представят за противоположния пол. Например някой се представя за жена и обяснява как не би се хванала с еди-какъв си, или обратното.

45.   И на мене ми блокираха няколко мнения тук, без да има обиди в тях. Особено за коронавирусът. Тук не е само на принципит по правилата или не, но и дали мнението допада лично на модераторът или не. Явно модераторът е анти-макър.

Чорбаджията на курникът

46.   Наскоро помолих в една тема, да изтрият коментарите, които бях писаЛ. А те ми публикували и коментарите, в които ги бях помолил! Ами ако може модераторите да изтрият коментарите в темата НИ. Мисля, че се досещате, модератори.... Нито ви хейтя, нито пускам обидни коментари! А защо не се съобразявате с мен, а толерирате разни обиди от други коментиращи?

47.   Убедих се, че в сайта се толерират сензационните, пошлите и най вече измислените провокативни теми, а сериозните, смислените, поучителните и полезните не се допускат. Прилича ми на чалгарски, клюкарски и безполезен сайт, защото стойностното не се допуска.

48.   №17 -" Авторе не забравяй че сме на 64 място по свобода на Словото... " Грешиш, умножи си числото по две, бяхме на 111, вече може и да сме на 120. Вместо да се цивилизоваме, България отива към диктатура, вече го усещаме и в интернет!

49.   Каква свобода на словото, какви пет лева бе 48? Ти не виждаш ли, че ако някой каже нещо вярно случващо се в реалността веднага го тълкуват език на омразата! Това е феминистки код за остракиране на мъжко изказване уличаващо жените в некадърност и неравностойност спрямо мъжкия пол. Особено след като Байдън се намести в президентското кресло (още не е напълно сигурно) и после феминистките го очистят с някой "сърдечен удар", за да може Камилата да яхне властта и най-после да се осъществи феминистката мечта за световна женска власт над мъжете. Ако това стане, циркът ще е върховен. Мъжкият пол ще е в немилост пред закона и надежда за мъжете в "цивилизования свят" ще има само, когато джамбурлиите наводнят Европа и изколят набързо самозабравилите се феминистки, като им покажат къде зимуват раците.

51.   №49, ти адекватен ли си, или неграмотен? Четеш, но не проумяваш какво четеш. Кой ти говори, че има свобода на словото, не четеш ли, че поправям оня който пише, че сме на 64 място по свобода на словото, а истината е, че сме на 111(бяхме), днес и по зле. А за фантазиите си посети доктор специалист, нужна ти е центровка!

52.   51, имам претенции да съм достатъчно грамотен, и като такъв да съм адекватен. Относно свободата на словото вече може и да сме на 160-то място, и не споря с теб за това. Само казвам, че докато се толерират феминистките, като законът ощетява мъжете по отношение на семейството, човешкият ни прираст ще е отрицателен, клонящ към изчезване на нацията. Не съм сигурен, дали някой друг не е за центровка, защото ако това продължава, едни други люде, "нещастни и бягащи от войната мъже с бради", дето са доста честолюбиви и не разбират от еманципация набързо ще центроват самозабравилите се европейски жени, и тогава ще се разбере колко са равноправни половете. Не съм злорад, просто разсъждавам по екстраполация, а ти като жена добре помисли над думите ми, защото и ние сме в задния двор на Европа!

53.   Атворите взимат страна. Те не искат, например да имат деца /вероятно те самите са малки още/ и когато в дадена тема се плюе против децата те публикуват първо само лошите коментари, а накрая тези подкрепящи идеята да имаш дете и то не всички от добрите.
Аз съм в сайта абсолютно всеки ден откакто го създадоха. Помня как беше в началото... хората се промениха. Вече не е същото и вече влизам веднъж - два пъти месечно... просто сайта се развали.

55.   52, феминизмът и феминистките винаги ще си ги има и колкото и глупости да пишеш за да се успокоиш, нищо никога няма да се промени така както ти го искаш. Примири се с този факт или злобата, която е разяла целия ти мозък отвътре тотано ще те довърши.

56.   А защио мъжът да няма право, при решенията с аборта?

1-50 от 53