Споделена история от Други

Негативен съм по характер
Момче на 18 съм, от голям град, от нормално семейство, , нямам приятели, предстои ми да уча в университет след месец. Проблемът ми е следния, мисля песимистично върху всичко. Нямам приятели точно поради тази причина,
не искам да се запозная с никой понеже ме е страх че могат да ме отблъснат, дори някой като ме заговореше нещо в училище му отговарях със ''Да, не, не знам, не мога'', виждам всички като използвачи и злонамерени.

С момичета не се занимавам, защото никое нормално момиче не би се занимавало с мен, а и аз нямам намерение да се променям за да задоволя очакванията на някой. Не харесвам слънцето, цяло лято не съм излизал, не изпитвам нужда от външния свят, добре съм си в къщи, имам книжка но няма къде да ходя с колата, родителите ми разбира се ме подтикват да излизам непрекъснато, но мен просто ме тревожи идеята, че ще бъда отблъснат от хората, защо трябва да се мъча да спечеля симпатиите на някой непознат?....

Майка ми каза че се държа като аутист, и че ако се държа така в университета и не си намеря приятели, няма да сполуча в живота. Как да постъпя, какво да направя че този мрачен характер да изчезне?

Коментари

1.   Излизай поне сам като за начало - отиди с колата на някой язовир да половиш риба, отиди в някой парк да видиш света, отиди в гората да се насладиш на тишината. И постепенно ще усетиш нужда да общуваш.

2.   Всичко е в твоята глава. Самият факт че пишеш за това, означава че не ти харесва всичко това- това е начало. Няма да ти казвам да се промениш да бъдеш слънчев, трябва сам да го усетиш. Щом не искаш да бъдеш мрачен, работи върху това и рано или късно ще има резултати.

3.   Виж, сладур, просто не мисли толко какво ще кажат за теб. Просто някой, ако те хареса ти ще го разбереш, а като не излизаш няма как да се срещаш с хора. Отпусни се и да не ти пука от мнението на хората! На всички не може да се харесаш ;)! Послушай родителите си, започни да излизаш, да завързваш приятелства, защото наистина сам не се живее. Млад си и има всякакви различни хора откъде знаеш, че някое момиче няма да ти допадне. Бъди по-отворен към света. Успех ти пожелавам и се надявам да имаш късмет!

4.   Вземи си някоя книга за позитивно мислене, ако наистина искаш да се промениш, но честно казано не виждам такова желание в думите ти. Щом не искаш да печелиш симпатиите на непознати, недей. Не е нужно да го правиш заради вашите.

5.   Това, че си скептик, не те прави аутист, а страха да не бъдеш отхвърлен. Намери други скептици и си правете компания. Не си единствен

6.   Просто трябва да спре да ти пука от всичко и от всички не е нужно да се съобразяваш с някой за да те хареса. Ти си такъв какъвто си и все ще се намери някой да те одобри в университета. Прекалено се съобразяваш с чуждото мнение и затова отношението на другите е такова към теб. Другите са като теб момичетата колкото и да са красиви сутрин ходят до тоалетна /с извинение/ т.е. нормални хора са си и ако ти ги приемаш за такива и те ще те приемат за такъв.

7.   Първо на първо ; Хвърли по позитивен поглед върху нещата!
После се замисли върху това защо да и да не променяш себе си заради нечии симпатий.
А защо не?
Няма да бъдеш отблъснат.
Вярно си е, има много груби хора, но това няма да ти се случи, особено на теб.
Не мисля, че моят съвет би ти помогнал, но другото, което исках да кажа, че ако бъдеш отблъснат няма да е кой знае какво.
А и кой знае, ако се заемеш да се промениш заради момиче, влюбено в теб може би в теб ще се възродят някакви чувства на обич и т. н. и може би ще се промениш.
Излизай по-често, на кафе например за да вържеш приятели или сред природата за да намалиш стреса.
Не мисля, че това ще ти помогне, не съм кой знае какъв психолог или нещо такова, но успех!

Ладия

8.   Аз бих казала да не се променяш, ти трябва да си такъв какъвто си и приятелите ти да те приемат такъв какъвто си, просто опитай да си по-общителен, а за негативизма не се притеснявай когато се влюбиш ще изчезне