Споделена история от Други

Въпрос за сериали, излъчвани по БНТ през 90-те години
Здравейте,

Много отдавна се опитвам да открия имената на 2 сериала, излъчвани по БНТ - тогава се казваше Канал 1 - през 90-те години, някъде в периода 1994-1995-1996 г. Тъй като по онова време бях дете спомените ми са малко объркани.

Първият сериал беше италиански, мисля, че го даваха следобед. Главният герой работеше като учител и ставаше въпрос за ежедневните му проблеми в работата и в личен план, беше разведен и имаше дете. Спомням си началото на сериала, показваха го как се гледа в огледалото. Актьорът беше с брада и мустаци и ако не се лъжа участваше и в друг италиански сериал, излъчван по Канал 1 горе-долу по същото време.

Вторият сериал беше фентъзи трилър, вероятно американски. Спомням си го смътно, имаше семейство, в чийто дом се бяха скрили извънземни (не става въпрос обаче за "Алф"), говореха все за някакво бебе извънземно, което беше болно от нещо. Не си спомням лицата на актьорите, само си спомням, че говореха все за това бебе.

Дано някой се сети за поне един от двата сериала. Може да развием темата и да си спомним за други сериали, излъчвани по онова време.

Коментари

1.   За първия сериал смятам ,че беше "Caro maestro " / "Скъпи учителю " ! Имаше и комични моменти,много се смеех и много обичах сериала,но след толкова години почти нищо не помня...ако е той,естествено.
В главната роля Marco Columbro .

2.   И аз търся един сериал от 90-те. Поне си мисля, че беше сериал. От него си спомням, че ставаше въпрос за семейство - мъж и жена, които имаха куче (бяла булонка или бял пудел). Другото, което си спомням е, че мъжът оказваше физически тормоз върху жената. Даваха го в късните часове по БНТ мисля. Иначе за филмите на автора не мога да се сетя.

3.   От автора: Номер 1, благодаря, успях да намеря в youtube кадри от "Caro maestro" и мисля, че това е сериалът.

Относно втория сериал с извънземните - потърсих информация на английски и открих сериал от края на 80-те години, който се казва "Alien Nation" и като сюжет съвпада отчасти с това, което си спомням, но не съм сигурен дали е той. Спомняте ли си по Канал 1 в средата на 90-те години да е показван сериал, превеждан на български като "Чужда нация" или "Извънземна нация"?

4.   Вторият да не е "Чудесата в семейство Мелъп"? Или нещо подобно. Помня, че някакви хлапета криеха извънземно бебе и се случваха разни странни неща.

5.   Здравейте,

За да не пускам нова тема ще попитам за два сериала през 90те.
1. Първият е излъчван по БНТ средата на 90те след По Света и У нас. Ставаше въпрос за богат възрастен мъж, който възлагаше мисии на мъж и жена да ги изпълняват. Това, което ми е направило впечатление е, че завършваше често пъти, ако не винаги, със сцена на частния му самолет, който беше двумоторен (турбовитлови двигатели разположени на опашната част) и с някаква поучителна мисъл. Мисля, че възрастният мъж накуцваше и ходеше с бастун.
2. Анимация по канал 7 дни, края на 90те, тип Волтрон. Група се бореха срещу лошите, имаха интересен космически кораб.

БЛагодаря