Споделена история от Други

Искам да си пусна брада и да си я сплета
Здравейте!

В момента си пускам брада и искам да я направя достатъчно дълга, за да мога да я сплитам. Вече е дълга около 3 пръста. На работа обаче ме гледат все по-странно, имаше дори и леки намеци от страна на някои колеги. Не мога да разбера какво им пречи, аз си върша работата не по-зле от преди това. Чудя се дали няма да ме изхвърлят като се появя някой ден с готовата сплетена брада...

Коментари

1.   БЛЯК!!!! Те го приемат като един вид нечистоплътност.. напълно нормално е да те гледат така и също напълно нормално е да те изгонят след време ;) Никой не иска клошари на работа!

2.   Няма да те изхвърлят!
Ако шефа ти направи намек или е решен направо да те изгони, което няма да се случи, ти му кажи :

Външния ми вид няма никакво значение, щом си върша работата добре, какъв е проблемът?

Ако обаче взимаш добри пари и шефа настоява му обещай, че ще я отрежеш.
Знам, много готина идеика, но работата ти е по - важна.

Съжалявам, нямам какво друго да ти кажа.
Да ти кажа честно не мисле, че ще повдигнат въпроса!

Успех

А, и между другото много яка идеичка, много ексцентрично!

Ладия

3.   http://vbox7.com/play:e7bc28bd
ако я направиш като на героя от тоя клип, те признавам - малко трудно се вижда, но е сплетена

4.   Работиш ли с клиенти? Има ли влияние визията ти върху възприеманетои на компанията ти от външния свят? Защото ако жив човек освен колегите ти и шефа ти не те вижда, не виждам причина да не си оставиш брада и да я сплетеш(между другото стои много яко ;)). Ако се срещаш обаче с външни хора, то ти представяш компанията и е редно да поддържаш вид, който пасва на имиджа ?... колкото и да не ти се иска.
Лола

5.   Еми да така е кой както си иска, но нали знаеш хората приемат нещо и ако някой направи нещо по-различно, го мислят за луд и т. н. Начинът по който си го написал ми звучи смешно но аз нямам нищо против брадата. Кажи им че така ти харесва.

6.   Ами за мен това е супер гнусно! Все пак е лято и ще се потиш повече с тази брада. На мен лично не ми допада, но всеки си има вкус.

7.   Гуменик, ти ли си фе...

8.   Напротив номер 2 външния вид има също голямо значение както каза номер 4 особенно ако работи с клиенти :). Иначе ако е безработен няма какво да му пречи да прави каквото иска с външния си вид. И да ти кажа съвсем нормално е както каза номер 1 да те гледат така и нормално ще е ако те и изгонят не се чуди после ако останеш безработен. :)

9.   Направи си я като на капитан Джак Спароу! С две плитки. Сложи също 2 сини мъниста в краищата. Много добре ще се получи.

Работя като програмист. Аз и повечето от колегите сме метъли с бради и дълги коси. Шефът е гладко избръснат, но и той е метъл и не ни прави никакви проблеми за външния вид.

10.   Говоря ако например не работеше с клиенти! НАПРИМЕР! Но да, наистина тогава е важно! Абе яка идея ама ако решат да те гонят, отрежи я!

Ладия

11.   хей, мога да ти кажа, че с тази брада напълно посрещаш идеала ми за мъж, но се съмнявам леко, че много хора мислят като мен ;) И все пак винаги извън работа на 100 % можеш да изглеждаш както си искаш. Иначе има и голямо значение какво работиш. Успех!!! keep my fingers crossed for you! :D

12.   Няма лошо. Ако искаш да си различен и това ти харесва, не трябва да ти пука какви намеци ти правят колегите, а за шефа би било добро обяснение, че така клиентите ти те запомнят добре, интересен си за тях и следователно си вършиш по - добре работата ( без да го лъжеш).

13.   Хм, сякаш с брада ще вършиш по-малко и по-некачествена работа. Това като с униформите на работното място... Аман от тесногръди хора с предразсъдъци!

14.   Ще те изхвърлят, не се чуди изобщо....