Споделена история от Други

Въпрос
Здравейте, как разбирате това, че някой, който се води във връзка с някого, му казва, че няма да му казва, че е красив и т.н., защото няма да му "чеша" егото, но в същото време се е случвало да казва на други комплименти, без да е бил във връзка с тях. Т.е. той просто не харесва истински дадения човек ли?

Коментари

1.   Мисли си, че вече е ясно, че те харесва и ти се кефи и не е нужно да ти го повтаря постоянно. Явно не е така и ти имаш нужа от това. Преди да започнеш да си вкарваш филми, че не те харесва - поговорете за това и му обясни какво те тревожи.

2.   Не. Той просто не е дораснал достатъчно да разбере, че комплиментите към половинката не са "чешене на егото", което ще му изиграе лоша шега.
Когато си с някого и това между вас е истинско, всяка мила дума е израз на любов, даване на спокойствие, увереност и положителна оценка.

3.   Това, което описваш ми звучи като някакви наченки на тихо насилие (към теб) от негова страна...
Подкрепям номер2.

4.   Ама, че изчанчен подход, препоръчва се терапия пред кривите огледала... О, майко!!!

5.   Комплексар, това е извода! Далеч от такива дето поставят подобни условия, етикети т.н.
Нямало да чеше его.... тоест, искам да доминирам, другият да се чувства Недостатъчен защото нямам нищичко с което да впечатлят и задържа някого около себе си.
Ако тепърва влизаш или мислиш а започвам връзка с подобен човек- БЯГАЙ!
Няма никакво значение мъж ли е или жена, не си посочил/а пол и няма значение, БЯГАЙ!

6.   Не иска да се възгордееш и де навириш нос и да го напуснешл

7.   Превод от комплексарски:
Имам ниска самооценка, не съм нищо особено и ако ти разбереш, че си ценна и привлекателна ще ми биеш шута. На мен ми е изгодно да те държа в позиция да ми се доказваш, да си просиш одобрението ми, защото така цялата ти енергия е насочена към мен. Не ти се занимава с приятели, нито със себе си, защото си заета да спечелиш доброто ми отношение, а така със сигурност скоро ще изгубиш идентичност и реално самооценката ти ще зависи единствено от мен. Слагам високи оценки на другите, за да видиш, че мога да бъда и такъв, за да те накарам да мислиш, че имаш конкуренция, за да понижа твоята ценност и така да те завъртя на пръста си, че да те вкарам във филма, че мога да бъда добър и щедър на хубаво отношение, ако наистина здраво се постараеш да покриеш всичките ми критерии. Но истината, е че никога няма да бъда такъв с теб, защото ако не те манипулирам емоционално просто няма да останеш. Ако прозреш колко си чудесна, ще прозреш и че заслужаваш много повече от моите трохички добро отношение, а тогава ще се наложи вместо ти, аз да се старая за теб, а мен ме мързи, по-лесно ми е ти да се бориш за мен и имагинерната ми по-добра версия. Изглежда си пестя любовта към теб, за да я вземеш за нещо супер ценно, но всъщност аз реално толкова мога да обичам. Когато единия ти крак е навън правя разни жестове на любов, които поради обичайната ми апатия ти изглеждат като чудеса от храброст, но всъщност за повечето жени са ежедневие. Така открехвам за малко завесата, да видиш добрата ми версия и хоп, след няколко дни я скривам за следващата криза в отношенията ни. Ти си мислиш той в душата си е това, а аз си мисля, колко ми е трудно да поддържам тази маска за повече от няколко дни.

8.   Благодаря за отговорите