Споделена история от Други

Измама
Здравейте историята ми е дълга затова ще я разкажа възможно най- кратко.
Става въпрос за застрахователна измама, мой роднина се опитва да излъже застрахователна компания. Иска да получи обещетение за теч, който е от година, и е много обилен, застраховката е на месец.
Проверих че това се води измама, но не съм сигурен къде точно да подам жалба за този опит, Ако има юридически лица в форума моля да ми дадат съвет.

Коментари

1.   Провери значението на "юридически лица" да не се изложиш някъде другаде.

2.   Изби рибата!!!! Ей това се казва РОДНИНА!
Даже не ти идва на акъла да излъжеш!
Провери си IQ -то! Вероятно ти е под 100.
Сигурен съм!

3.   То се води измама обаче за такива дребни суми никой, дори застрахователя не се интересува, че ще плати. Такива клиенти са един вид реклама, че видиш ли този застраховател наистина изплаща. Твоя роднина ще се похвали на познати и приятели и при нужда от застраховане те ще изберът тази застрахователна компания, дори да е малко по скъпо. Това е рекламна стратегия, ще дадът на роднината ти едни 200-300 лв за мазилка, а от уста на уста се надяват да спечелят много клиенти.
За застраховката на жилище до 5 000лв никой не ходи да проверява дали жилището вече има теч, дали има други записани в полицата повреди. От това следва че при оплакване за теч, застрахователите нямат доказателство от кога е течът. Дори да идеш да им кажеш вероятно няма да се заинересуват, просто ще благодарят, това е вид реклама приели са че за да наберът клиенти които да се застраховат трябва да хвърлят едни 200лв напред. На въдица с примамка се ловят шарани, не на предложение за пържене. Българина не е научен да застрахова дома си, да го научат е в тяхна полза.
И застраховката на роднината ти не е за месец, а най малко за година, но евентуално с месечни вноски.

4.   Първо кво ти пука, второ да не си мислиш че застрахователните компании не лъжат и трето гледай собствената си паничка, а не на другите както правиш и последно какво си мислиш че ще постигнеш? Не се меси там където не ти е работа и научи термините, че някъде ще се изложиш.

5.   Какво значение има, че теча е отдавна, днес тече ли-тече, къде е лъжата? Застрахователят е длъжен да си гледа работата както трябва. Преди да застрахова, да види какво застрахова! Сега да оправят теча на човека!

6.   От автора: 2 виждам колко злобен и посредствен си, дано нямаш такива роднини като мен. Вече не се и изненадвам как хора, без никаква представа за ситуацията си позволят да критикуват. Същото мога да кажа и за твоето IQ. 1 приемам градивната ти критика, ако изобщо си имал намерение да е такава.

7.   "То се води измама обаче за такива дребни суми никой, дори застрахователя не се интересува, че ще плати."

Охооохооо! Не само, че не се интересуват, ами да - ще ти платят и на същия час, ще са завели едни такива ДЕБЕЕЕЛИИИ мазни искове, дето си имат сделчици, като минат в съда, да ги продават на ЧЗТ-а, за мнооого хубави парички, а после от далаверка за 1000 лева, ще трябва да плащаш 10000-15000 :)

Хап-хап-хап - тарикатчетата така ги папкат.

8.   Провал на човешкто общество!

9.   Как може доброволно да ходиш и клепаш някой, и то роднина?! За какъв се мислиш, на какво основание точно ти ще раздаваш правосъдие?! Не защитавам роднината, възмутителна е самата идея за подмолни действия спрямо друг човек. Че и наглееш, като казват хората как изглеждаш отстрани. Изобщо не е нужно да имаме представа за ситуацията, намеренията ти са просто ужасни!

10.   "За какъв се мислиш, на какво основание точно ти ще раздаваш правосъдие?!"

Съдът раздава правосъди, не?

11.   Смяташ, че застрахователите са идиоти и не им се е случвало някой да си прави криви сметки ли? Ще му бият шута и нищо няма да му дадат. Или ще му изплатят дребна сума колкото да се застрахова пак. А ти си голям роднина - сплотен род сте явно.