Споделена история от Други

Писна ми от готините
Живеят в страх да не бъдат отблъстнати, същевременно се правят, че не им пука от хората - тъп, изтъркан образ, в който няма нищо бунтарско и готино. Банално е.

Не може различните да се наричат странни и да бъдат отритвани. Хората с характер са смачкани и неуверени от правилно мислещите и изглеждащите.

А кои са те?
Правилно мислещите хора в основата си са страшно неуверени и комплексирани, създават образ на успял, социален и уважаван човек. Разбира се, този образ е без покритие.
Изляти в калъп хора с комплекси до луната, надути, безинтересни и смотани.

Плитки и повърхностни хора.

Ама и аз съм човек и искам да общувам с човеци, а не мутанти.
Не съм нито смачкан, нито овца. Аз съм сам.

Коментари

1.   Трудно се намират истински приятели, но ги има. Иначе си прав/а за това,че готините са комплексирани. Всъщност всички хора имат комплекси. Много от тях играят роли за пред хората. Търси истински хора-свестните ,има ги.Ще ги срещнеш.

2.   Абсолютно подкрепям номер 1. Повечето хора са страшно комплексирани, смачкани и несигурни и за това се крият зад маската на готини, непукисти и голямата работа, а истината е, че са едни изплашени малки човечета. И не стават за приятели. Обаче, макар и рядко, се срещат и истински хора. Тях търси!

3.   Много малко мислещи глави са останали, не знам кого да виня... Не търси и ти, има ги и другите, има ги и тези като теб. Разширявай си кръга от запознанства, ще се наложи да минеш през доста идиоти, докато стигнеш до различните :)