Споделена история от Други

Избор на джип SUV?
Здравейте, от известно време се отглеждам за SUV на старо. Предпочитам по-квадратни и с по-големи прозорци да има добър изглед навън при паркиране. Спрях се на Mazda Tribute, Toyota Land Cruiser с 3 врати (5-вратата е мн голяма), Suzuki Vitara, Mercedes GLK и Subaru Forester.

Коментари

1.   Honda CR-V. Здрава ,с евтини части, нисък разход,удобна,широка и красива. За всички години които съм я имала не ми е създала никакви проблеми.
Благодари ми после ;)

2.   Първо, разграничи думите "Джип"и"SUV",това са две концептуално различни превозни средства.

3.   Land Cruiser, нема да съжаляваш

4.   Избери между Тойота, Сузуки и Субару.

5.   Kia sportage или Сузуки, Субару! Тези трите са здрави машинки!
М 32

6.   2, каква е разликата?

7.   Nissan Qashkai, 2009-2010, автоматик, ок. 9000.

8.   До 6 Еми, само че джипа ходи на тежък офф-роуд в гората, и е дигнат на половин метър от земята, с гуми с голям грайфер, пример виж с какво ходят ловците да ловуват примерно като УАЗ, не присъщо за SUV нищо че всички ги наричът джип, Sport utility vehicle накратко SUV, е лека кола с повишена проходимост, с Fultaime или Part time задвижване, и на четирите колела, идеята е да имаш лека кола която през зимата да няма проблем с снега, и да има някой неща от джипа, но да си е елека кола, да има висока скорост по магистрал,а за сравнени джипа не може да вдиге повече от 110 километра в ча,с и да вози комфортно, което също джипа не го може, надявам се че помогнах успех

9.   Toyota Land Cruiser,RAV 4,Lexus RX,Nissan Juke,Qashqai,Mazda cx-5.cx-7.Също става и Kia Sorento или Hyundai Santa Fe

10.   Благодаря за отговорите, забравих и Opel Antara и от по-ниския клас и по-нови Suzuki S-Cross и Subaru XV - някакви мнения за тях?

5, за Kia sportage мога да кажа, че изобщо не отговаря на критериите ми - в нея е много трудно да видиш каквото и да е, няма добър изглед навън заради малките прозорци и твърде дебелите задни колони.

1, благодаря, но мен лично CR-V не ме грабва на външен вид. Иначе със сигурност е супер здрава, като всички японски.

Автора

11.   Здравей, често сменям колите си и досега съм имал 6 джипа. Неочаквано и за мен, най-доволен съм бил от KIA SORENTO 2004 г. Доста добро съчетание между комфорт, проходимост и цена. Бях с голямо предубеждение, но я карах около 3 години и нямах никакви грижи. В момента имам за джип VW TOUAREG 2007 г. Въпреки всички негативни приказки и писания, също съм много доволен. Както е с двигател R5. Но, разбира се, поддръжката му е доста по скъпа от на KIA -та.

12.   До 1

Здрави са и са надежни, ама красива ... ееееееех! Да кажем, че някой хора имат различна идея за красота :)

13.   До 8

Джип и SUV е едно и също, просот започнахте да гледате мнго YouTube ...

14.   9, благодаря, но ми се струва, че RAV 4, Lexus RX, Nissan Juke, Qashqai, Mazda cx-5, cx-7, Kia Sorento и Hyundai Santa Fe не отгаварят на критерия ми големи прозорци и добра видимост отвътре навън. Всички изброени имат или много дебели колони, особено B/C/D колони, или страничната линия на прозорците рязко се вдига нагоре към задните прозорци като при Рав4. Иначе е ясно, че като корейски и японски са качествени и здрави, но уви, имат твърде много мъртви точки.

15.   Аз лично препоръчвам Suzuki Vitara или Grand Vitara (по-"истински" SUV с оф-роуд възможности). Toyota RAV4 е също изключително здрава машина, по улиците още се карат коли от първата генерация на по 25 години.

16.   Новата Хонда HR-V е по-хубава от CR-V

17.   А някой карал ли е Мазда Трибют? Гледам само покрай нас има поне няколко, много са нашумели. А Субару Трибека? Много я плюеха за външния вид пък сега Киа Соренто най-новата копира външния вид на Трибека. Juke, Qashqai, Mazda cx-5, cx-7 са ми много дамски на вид и с лош обзор. Tribute е Мазда която бих взел, нищо че уж е близнак на Форд Маверик.

18.   Хах не Соренто, а новата Киа Sportage прилича на фейслифт на Трибека.