Споделена история от Други

Как да си помогна?
Не знам как да озаглавя моята история, но ще започна така: Всичко започна преди две години, когато заминах за чужбина , там аз нямах приятели, не знаех език и никой не говореше с мен , всеки ме подценяваше.. Съответно самочувствието ми падна, започнах да изпитвам страх от всяка нова и непозната за мен ситуация, спрях да излизам, хранех се много или изобщо не се хранех, често бях объркана, плачех с и без причина и тогава реших да се върна в България, като си мислих че тук тези мисли и състояния ще си тръгнат , но уви ... Стана по-зле! Започнах да ходя по психолози, получавах и все още често получавам паник атаки, нямам желание за нищо, имам чувството, че дори собственото ми семейство не ме разбира.. Чувствам се ненужна, безполезна , объркана , често съм ядосана и без настроение
Мисля различно от останалите, това или не се приема или се опитват да ме променят или пък аз не харесвам и не искам компанията им, именно , защото не се чувствам на място с тях , съответно нямам приятели , контакти, различни забавления.. Това ме кара още повече да изпадам в депресии и не знам как да се измъкна от този порочен кръг... Всеки ме съветва да не губя надежда, че всичко се случва с причина , че това ще ме направи по-силна.. Аз съм наясно , знам , виждам го , осъзнавам го .. Запозната съм с тези сили на позитивното мислене и едва ли не на Вселената, но дори това вече не ми помага , а не знам как да си помогна сама
Какво да направя, какво да променя? Опитвам се да се съвзема ,да намеря сили , да занимавам ума си с тренировки, четене , разходки и всякакви дейности, но и това не ми помага... Отчайвам се вече и имам нужда от съвет.. Благодаря Ви предварително

Коментари

1.   Както виждаш, сама не излизаш от това състояние. Консултирай се с психиатър.

2.   След като нищо друго не помага, има лекари и лекарсва за всякакви психични състояния, с помощта на които човек да се съвземе и да се върне към нормалното си ежедневие. Нужно е малко време, но помагат. Освен това всички занимания, които са свързани с положителни емоции и доставят радост на човека, са от полза. Няма нужда да общуваш с хора, които те изнервят само за да не си сама.

4.   Все едно чета собствената си история. Намери по-добър психолог. Ако трябва на 10 различни пробвай, докато се почувстваш по-добре. Чети книги приложна психология, също много помагат. Хранителни добавки, които имат благоприятен ефект- златен корен, жълт кантарион, триптофан, масло от коноп. Ако можеш бягай в парка на въздух. Трябва някъде да изразходиш отрицателната енергия. Слушай релаксираща музика в youtube. Надявам се да послушаш съветите ми и да се почувстваш по-добре.
Молитвите ми са с теб

5.   Не пишеш на колко си години!
Но, така или иначе предполагам, че не си закърмена с вярата в Бог! Нашата нация е преминала през много трудности именно благодарение на православните християнски ценности! Това което БКП причини на нашият свят народ за 44 години, дори османците не са успели за 487 години! Без вяра човек е загубен!
Здрав до известно време, но с празна душа, нещастна. Лошото е, че има и много "християнски" отклонения. Те са пагубни. Внимавай!
Моят съвет е: вземи да ходиш на църква и се моли! Човек колкото по-рано повярва и почувства силата Божия, толкова по-бързо ще намери себе си и пътят по който да върви!
Успех!
М 32

6.   Преминала съм през нещо подобно и се преодолява.
Ниското самочувствие до голяма степен идва от това че в БГ сме тъпкани и заминаване навън без самочувствие. Тези от местните които се държат зле са тъпи и ограничени, по-умните са вежливи.
Да не ти пука ако не те харесват, техен проблем и на теб не ти трябват такива хора. Потърси свястен психиатър за да ти напише рецепта, както и се занимавай с дейности/хобита които ти харесват

7.   Съгласна съм с номер две, ходила съм на психиатър, но отказвам да пия такива лекарства, защото водят до пристрастяване и колкото ѝ да ми е трудно искам да се справя сама някак... Забравих да вметна, че съм на 17

8.   Нямаш нужда от ничия компания или пък да се нагаждаш към някой друг. Седни и помисли какво те прави щастлива и работи по това.
Аз живея в чужбина от 15 години и все още не знам езика. Никой не ми се е подигравал или подценявал. А ако го беше направил на мен изобщо нямаше да ми пука. Просто хората усещат кога си слаб и нападат. Не бъди жертва.
Ако смяташ, че проблемът е езика положи малко повече усилия да го научиш по-бързо. Не позволявай на хората около теб да ти влияят на самочувствието. Всеки човек е една вселена, няма никой, който да е по-важен или по-ценен от другия. Обичай и уважавай себе си и чак след това другите около теб.

9.   Чи кунг и идеята, че си в някаква игра...живееш в игра в която просто трябва да качваш нива, всяко ново предизвикателство- част от играта.
А чи кунг е вид медитация, но в движение, ще ти помогне за много неща на всички нива, физическо, психическо и духовно. Спазвай точно дишането.

10.   Както са те посъветвали - потърси помощ.

А аз бих добави - създай си навици. Имай си график и го следвай. Ставай в определен час, не си лягай по-късно от друг час. Вопределени чесове учи, в други теренирай, в трети се срещай с приятели или си мисли забавления.
Има си седмичен график и си планувай, какво ще ядеш за седмицата. Може би се научи да готвиш.

Така с времето, макар да е "тегаво" отначало, ще има един вид структура и мозъка ти ще започне, сам да се натройва да сменя състоянията си, според времето от деня и задълженията. Даже и да се провалиш в нещо малко, не е особено голям проблем. Просот продължи към следващото.
И спри да отглагаш.

12.   Търси хора с твоите интереси и виждания.

13.   Защо не се захвана да учиш език? Защо замина без дума чужд език? Никой не те е подцинявал, просто как да общуват хората с теб? И ти избра лесният начин, да ревеш, да се самосъжаление, да ядеш. И защо го направи? Защото така е по-лесно, защото не искаше да поемеш отговорност и защото беше лесно и пак избра лесното да се прибереш и да продължиш да хленчиш. Да живота е отговорност и усилия. Тръгваш на курс и срещаш хора, създаваш контакти, разширяваш кръга си, почваш работа, сменяш я с по-добра и вървиш напред и усилията ти се възнаграждават. Ти седиш, тръшкаш се, кисела си, не правиш нищо и чакаш някой да дойде и да си щастлива. Помисли хубаво върху тона, което ти написах и ДЕИСТВАЙ!

14.   Съгласна съм с Номер 10. Обмислях го и знам, че е време да действам. До номер 13, така се наложи, никой от семейството ми не знаеше езика. Много пъти се опитвах , но никой не ми подаде ръка, да трудно ми е , да това, че съм се върнала означава, че съм се отказала и съм избрала лесното. Наясно съм, но това е моят път, моят избор и моят живот. Не съжалявам, че се върнах и тук не става дума за това, че съм се върнала обратно тук, а за това, каква травма съм преживяла и как ми се е отразило това. Не говорете без да знаете!