Споделена история от Други

Кой според вас събира свещите от гробището?
Ще се постарая да бъда максимално кратък. Ходя на гробищата (голям областен град) на гроба на баба ми и дядо ми като паля свещ, плача си и стандартните работи. Само че аз не обичам да оставям нищо на случайността и преди да си тръгна загасям свещите от страх да не се запали нещо. Започна обаче да ми прави впечатление вече втори път подред че двете загасени свещи ги няма следващият път когато отида. Първият път си казах че може някой от роднините да е отишъл и да ги е изхвърлил. Обаче вторият път като видях че ги няма и бях сигурен че никой не е ходил ми възникна въпроса къде може да изчезват. Всичко на всичко освен мен има още двама човека които биха отишли, като единият няма да отиде без мен - баща ми и брат му който ходи от време на време и се хвали че е ходил. Така че просто няма кой да е отишъл. Гробищата са големи и едва ли някоя поддръжка минава да събира отпадъци. Огледах се наоколо и се оказа че на всички гробове липсват свещите. Единственото смислено нещо дето ми дойде на акъла е че някой ги събира и ги претопява в нови свещи. Просто за друго не мога да се сетя. Какво мислите вие?

Коментари

1.   Римляните.

2.   Вероятно ги претопяват

4.   Минават и събират, както старите свещи за претопяване, така и понякога годните за повторна продажба цветя. Особенно ако гроба е близо до масите за цветя, само след два часа цветята поставени от мен ги няма.

5.   Какво по-точно иска да каже коментар номер едно?

7.   До 5: Иска да каже ромите. Тъй като Рим е Рома на италиански, ромите стават римляни.

До автора: Твърде вероятно е да са ромите и да ги носят за претопяване. Правилно постъпваш, като ги гасиш. Пожар става много лесно. Аз веднъж щях да запаля една гора без да искам и едва успях да овладея огъня.

8.   До №5 Иска да ти каже, че римската империя е била огрома и е достигала до индия и българското население с индийска кръв (ромите) съответно са римляни. Та той обвинява българските "римляни" за изчезването на свещите.

9.   Не знам, но на нашите гробища са пръскали с хербицид и са изсушили цветята, които сме засадили. Без разрешение.