Споделена история от Други

Шефа иска да ме изгони, ако започна втора работа
Момиче на 20г съм, работя като сервитьорка от както станах на 17, до преди това съм работила в Макдоналдс 1 година. Града ни не е голям, има около 10 кафенета и аз съм ги обиколила повечето.Имам 1г и 6м. Стаж в едно сезонно заведение, което работи само от март до септември, 3 лета подред съм там.Още 1 година на друго, която не беше плътна, напуснах след 6м и в края на лятото пак се върнах, и за другите 6м. съм обиколила 2-3 места за по няколко седмици и то това докато бях още ученичка.Всички в началото бяха много точни, точно на втората седмица почваха да ме пишат всякакви смени, не можех да а ходя на училище. Един
ме накара на първия ми работен ден да ходя 1ва смяна и ми съобщи, че вечерта трябвало да съм нощна, че идвали БНР. Не отидох нощна и не се и върнах там. Новият ми шеф е разпитал за мен явно и знае тези неща.Вече 1 месец съм там но откакто застудя правим по 90-100лв оборот. Да не говорим за бакшишите. А аз се издържам сама! Говорих в едно друго заведение да давам почивките, в крайна сметка по 2 дни в седмицата са 4-500 лв допълнително за месеца! А там имат доста работа! Шефа ми като чу се разкрещя и каза, че ако ще почвам другаде по- добре директно да се махам! Всички заведения съм била обиколила, почна да вика, да кряска....а ако почна и другаде без да му казвам още на първата седмица ще стигне до него и ще стане по-зле! А със заплатата която той ми дава без почти никакъв бакшиш не успявам да се справя. Лятото има работа, но до тогава? Как да постъпя?

Коментари

1.   След като имат повече работа в другото кафене не може ли да те вземат на пълен работен ден за постоянно.

3.   Шефът ти се мисли за господар, някакъв селски бек ще да е. Не трябва да го вълнува в твоите почивни дни какво правиш. Явно си работливо и оправни момиче, помисли за други варианти занапред.
Лятото щом имаш повече възможности там е ок, за зимния сезон още от лятото си търси работа за зимни курорти, ще ти осигуряват квартира и поне едно хранене за деня.
Виж също обяви в Бг или други страни ако си склонна, даже и сезонна работа е в eures. com там можеш да се свържеш със съветници в различните страни, с местни трудови борси в различните страни. Направи си профил и CV и ги качи в сайта.
Не стой на едно място, разширявай възможностите си, млада си, работлива си, търси си по- добри варианти.
А за сега, щом е малко мястото където живееш, виж дали не можеш да влезеш като помощник в кухня където няма да те виждат толкова или в най- близкият съседен град/село, детегледачка само за дните в които почиваш, изобщо други варианти. Но при този селски бек дето се пише "господар" трябва да напуснеш при първа възможност за по- добра работа.

4.   Те имат много работа, но са несериозни. Затова не искам да завися от тях.Ако ме съкратят нямам родители, които да ме издържат, докато си намеря нова работа. На борсата също не мога да ида, защото март месец вече бях на борсата. Докато там където съм сега е слаба работата, но шефа е сериозен и знам, че няма да ме изгони щом му скимне, както правят в по-големите заведения, където има е много персонал съответно...