Споделена история от Други

Вярвате ли в свръхестественото
Здравейте, въпросът ми е вярвате ли в свръхестественото? Аз лично вярвам. Според вас има ли призраци, демони и вампири? Ако нямаше, защо се говори за такива същества от хиляди години насам? Много хора ми казеат, че няма такива неща. Но все пак аз вврвам. Ще се радвам да прочета всшите коментари

Коментари

2.   Ами напиши Иван Бобулев Аз Го видях в Ютюб и гледай какво става

3.   Зависи какво се приема за СВРЪХестествено. Човек блокиран до възприятия задоволяващи базисни инстинкти няма как да приеме за естествено нещо повече от което вижда и може да пипне, оползотвори за физически нужди.
Но има хора с по- активна ДНК и жлези, с по- еволюционирали мозъци (буквално) - емпати, телепати, виждат включително с физическите си очи повече от други, а отделно могат да виждат и на други нива т.н.

4.   Няма свръхестествени неща и магии, а само още неизучена квантова механика.

5.   До 4
Квантовата механика изучава единствено материята. Но тя няма как да изучи нещо което е нематериално, а точно нематериата са духовете, демони и тн. Все пак съществуват два свята - физически/материален/ и астрален/нематериален/. Понякога се е случвало в историята и в настоящето двата свята да се допират, но като цяло те работят по различни принципи. Във физическия свят оперира науката /физика, математика, химия, биология/. В астралния обаче силата на науката няма достъп, затова и с този свят се занимават духовни учения, религии, култове и тн.

6.   Имам починали близки и вярвам, че душите им са някъде там и ни гледат. Призраци ли се водят? Възможно е вярването ми да се е породило като защитен механизъм за справяне с липсата/болката, но това не ми пречи. Виж, в демони и вампири не вярвам, но вярвам в свободната воля и енергията около нас.

7.   Чудовищата не спят под леглото. Те спят в твоята глава. Не вярвам в нищо, което не съм видяла. Гледам ужаси филми късно най-спокойно. Аз по телевизията повече може да се уплаша от някой сериал един актьор играе много време и тръгнат да го убиват, отколкото от призраци. Някой хора си нямат друга работа и измислят глупости. Ако някой е виждал, значи му се е привиждало нещо. От всичките тези наркотици, които се продават ей така това става.

8.   До 4, много точно казано.

9.   до 5 от 4: Вселената си е една, няма два свята. Квантовата механика не е като класическата механика. Ако има духове, каквото и да разбираш под това, то те отново представляват информация, т.е. пак говорим за организация на хаоса, който се подчинява на определени закони. Концепцията за астралния свят тръгва от Платон и неговият "свят на идеите". Ама дори тези идеи представляват организация на материята. Ти като имаш идея в главата, имаш промяна на електрическите потенциали и ре-организация на невроните в мозъка, което ти дава субективното възприятие за конкретната идея. Ако нямаше мозък или поне нео-кортекс, нямаше де имаш и идеи и астрален свят.

10.   Не вярвам в такива неща.