Споделена история от Други

Как да променя живота си
Здравейте, аз съм момиче на почти 24 години и живея в малък град заедно с майка ми и имаме коте. Голямата ли сестра не живее с нас. Пиша тази тема със сълзи на очи. От миналата година работих и взимах няма и минималната заплата 470 лева. До края на месеца ми оставаха към 10 лева. Аз написах, че взимах толкова, защото ни освободиха неплатен отпуск и казаха, че ще ни се обадят. Попитах една колежка и тя ми каза, че нямам право да получавам пари от борсата, защото трябва да напуснала. Майка ми взима към 500 лева след като плати сметките, храна и други разходи и остават много малко пари. Ние нямаме никакви близки и роднини, които да ни помогнат. Почти всеки месец взимаме заеми, които едва връщаме. Аз не се оплаквам от положението си, аз съм благодарна, че поне имаме дом. На майка ми този месец и забавиха заплатата и не се знае кога ще я получи. Ако не й я дадат навреме ще ни спрат тока и водата и лихвите ще вярвят. Аз искам да имаме нормален и хубав живот да можем да си купуваме дрехи от редовната употреба, да отидем един път в годината на море, да можем да отидем някъде дори и за един ден. Моля ви, писъветвайте ме, какво да правя. Да си търся ли нова работа? Сигурно ще ни оставят един, два месеца без пари, а ние нямаме никакви спестявания и няма какво да продадем. Когато бях на работа развих алергия и от първия ден досега цялото ми лице ми се обрива, зачервява и много ми щипе. По време на самата работа тъй като работя в цех ми щипяха очите. Преди това носих очила, но миналия месец отидох и ми казаха, че имам астигматизъм и колкото се може по рано трябва да поръчаме очилата а те струват към 150 лева. Нямам пари за дрехи, зимно яке и се моля на Господ да няма сняг, защото нямам и ботуши. Аз имам средно, имах много голямо желание да уча, но нямахме пари а сега е прекалено късно. Целият ми живот е съсипан. Нямам никакви приятели, защото на работата всички бяха по големи от мен. Искам да си намеря нови приятели, но това никога няма да стане защото съм бедна. Когато работих ми се е случвало да работя и в почивки те по мое желание. Аз предчувствах, че ще ни освободят заради вируса, но не знаех, че ще е неплатен. Не знам от колко месеца се храня 2 3 пъти на ден по малко, гладували сме. Аз не търся съжаление. Притеснявам се да не ми се развалят очите и да не получим гастрит и язва. Много ми е мъчно да гледам майка, която с последни сили ходи на работа и се прибира като пребито куче. Цялото тяло я боли. Плача, защото съм без помощна. Аз предпочитам да гладувам и да ми стане нещо на мен, но без майка ми, кака и котето аз не мога да живея. Случвало се е да нямаме пари за лекарства. Аз бих жертвала всичко в името да са добре майка и котето. Аз бих работила всякаква работа. Имам толкова много мечти. Нямам никакви снимки, спомени, приятели. От няколко години не сме ходили на море. Моля да ми предложите начини за изкарване на пари. Извянавам се за дългата тема и за изгубеното време. Пожелавам на всички да са живи и здрави. Дано този вирус изчезне завинаги. Заради него толкова много хора почнаха а сега щяха да са при семействата си. Дано всички си намерят работа и да са добре.

Коментари

1.   Ако имаш време може да започнеш втора работа

3.   Не се отчайвай! Всичко в един момент се подрежда по един или друг начин. Аз лично те съветвам незабавно да потърсиш в нета работа в Германия и да емигрираш ,а по-късно и цялото ти семейство...като чувам-няма какво да губите...единствено . Намери някоя бг посредническа фирма която Няма предварителна такса и заминавай. Дори да е кофти работата зора е един път да се регистрираш в града по местожителство и да се запишеш на курс за език. Ще се справиш! Още си много млада! Съвсем спокойно ще можеш и висше тук да изкараш,покрай мен има доста които бюрото по труда финансира. Най-добре ще е ако имаш някой познат ...все пак в началото ще имаш нужда от подкрепа:)

4.   отиваш в бюрото по труда труда и искаш помощ да заминеш или четеш по форуми в нета за читави посредници в чужбина и се махай, тука нещата няма да станат по добре. Другия вариант е да се чукаш с някой от шефовете ти което е долно и третия вариант е да ходиш в София по баровете което въобще не е за теб или поне така си мисля от написаното. Вариант е да искаш пари от сестра ти или да помогне поне работа по добра да започнеш.

5.   Вместо да се жалваш започни да учиш немски език , има безплатно по интернет. И двете с майка ти заминавайте за Германия търсят болногледачки. Ще взимате пари. Прави сте, здрави жени , търси изход от ситуацията вместо да мрънкаш. И си жена на 24 години, а не момиче.

6.   Аз като търсих работа ходих на място в на различните места и питах и ти така направи, спести някакви пари или помоли сестра си и заминавайте.

7.   Напиши в Ютюб най странната тайна на Света. Там ще чуеш неща, които може да променят живота ти. Като промениш мисленото си и нагласата си. Да, с работа също. Но... Чуй го и повече позитивност.

Един нестандартен метод. Радвам ме това, че вярваш в Бог. Защо не отидеш в протестантска църква?

Чула ли си за закона на сеене и жънене. Знаеш ли, че има хора, които са по-бедни от теб. Прави добро, давай малко на други от недоимъка си и се моли и Бог ще те възнагради.

Ако не се бориш със себе си не се получават нещата. Започни да се харесваш. Регистрирай се в социалните мрежи - там са хората. Ако не ти харесват днешните комуникативни начини ще си останеш сама... Бъди нормален човек качи нормална снимка позволи хора до себе си, но ги отсявай правилно. Успех.

8.   5, не съм авторката, но заминаването в чужбина е голям риск - човек може да попадне в измамна схема и да не му се плати, защото всичко е било нелегално. Има и по-лош вариант - трафик на хора, принудителна проституция...
И на 24 е момиче, и аз на 24 като бях ми се струваха много години, ама сега...

9.   Първо какво си се вкопчил в работа, където нито се чувстваш добре, нито имаш бъдеще. Отвори интернета, извади всички големи фирми в района, прочети как се пише автобиография, мотивационно писмо и започвай да си търсиш работа. Стоиш и на едно място и искаш промяна. Как да стане? Търси в съседни градове, където можеш да пътуваш. Излез от малкия град и малкото. На 24 не е късно да учиш стига да искаш. Учене не значи да вземеш една диплома само. Учи за да се развиваш. Защото си затънала в малкия град и мизерията. Ти просто не правиш нищо. Това ти е поблема. Вмисто да си завираш главата, като щраус, търси възможностите. Кога последно прочете една книга?