Споделена история от Други

Изпит по кормуване
Здравейте! Утре ми е изпита по кормуване и съм много притеснена! Проблемът е, че никога досега не съм карала, т. е. не съм сядала на шофьорското място! Инструкторът ми е добър, но ме е страх да не сбъркам и да ме скъсат... От дни не съм спала и стомахът ми е на топка от притеснение... Имам няколко въпроси:
1. Трябва ли да натискам съединителя, когато спирам на светофар?
2. Какво трябва да направя, ако колата загасне?
3. Инструкторът ще ми обясни ли кое как се ползва?
Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете!

Коментари

1.   Ти как ходиш на изпит по кормуване без да си си взела часовете практика?? Леле леле леле....

Бягайте от България, хора!

2.   Няма как да имаш изпит по кормуване, ако досега не си се качвала зад волана. Хората се записват на курсове, започват да практикуват заедно с инструктора, който обяснява всичко подробно и помага, а след това се явяват на практически изпит. Предполагам имаш предвид, че това ще ти е първият час с каране.
1. Да, натискаш съединителя и спирачката.
2. Ако колата загасне, натискаш съединителя, завърташ ключа и палиш отново. Нещо нормално е, случва се и на опитни шофьори понякога.
3. Ще ти обяснява многократно по време на цялото ти обучение. Инструкторите имат и спирачка в случай, че ти се стреснеш и не успееш навреме да я натиснеш. Това им е работата, те са свикнали с неопитни шофьори, не се притеснявай. Инструкторът е човекът, на когото можеш и трябва да зададеш дори най-глупавия въпрос за управлението на кола.

3.   Спрете да пишете глупости, била на изпит, пък никога не била карала. Ай стига.

4.   Е как така ще се явяваш на изпит, а не си кормувала?!
Щом не знаеш основни неща като кога да натискаш съединителя или как се пали колата, на какъв изпит ще се явяваш?
Преди изпита се карат определен брой часове, сама по себе си, книжката не те прави шофьор, особено ако не знаеш основни неща.
Да не вече и кормуването да е онлайн, хаха.

5.   Здравей :)
Аз също си карам курсовете сега, онзи ден ми беше 10-я час. Също като теб не бях сядала на шофьорското място, нито знаех нещо за колата, нито педалите, скоростите, абсурд ..
Опитай да се избавиш от напрежението, един човек напрегнат ли е - допуска грешки.
На първия ти въпрос - да, натискаш съединителя, защото трябва да включиш на "неутрална" скорост, все пак ще спираме, нали е червено :) Като превключиш и спреш, махаш крака от съединителя и натискаш само спирачката. След като стане жълто, се подготвяш за потегляне, пак натискаш съединител, превключваш на 1-а скорост, бавно даваш газ и леко отпускаш съединителя докато колата тръгне. Отначало ще ти е трудно да схванеш синхрона, на мен също ми беше, но свиквам вече.
Ако колата ти загасне, пак я стартираш. Крачето на съединителя и въртиш ключа, за да запали двигателя.
Разбира се, ще инструктора ще ти обясни :) Нали е за това там сложен, хаха. Ще ти обясни всичко, скоростите, педалите и т.н Не се срамувай и да го питаш. Моя инструктор е страхотен човек, много го уважавам. Отначалото ми каза да се отпусна, да не се ядосвам и притеснявам, че трябва да си станем като приятели. Говорим си на всякакви теми. Много е важно каква е личността на преподавателя. Естествено ако само ти вика и се кара, ще се притесняваш и едва ли ще се справяш добре.
Желая ти успех :) всеки е минал през този път.

6.   Така и не разбрах как се явяваш на изпит, без да си кормувала. Или темата е фейк?