Споделена история от Други

Трябва да се самоубия на всяка цена
Здравейте мили хора!
Искам да попитам как да се самоубия? Не искам да си режа вените защото не мисля че ще се получи. Мислех да се гръмна в мозъка но нямам пистолет :) тровене с хапчета 100% няма да се получи. Моля ви не се опитвайте да ме разубеждавайте в коментарите, решил съм го твърдо! Причината за която искам да сложа край на живота си няма да се оправи с времето защото не съм с разбито сърце или някаква такава глупост. Моля ви дайте ми идеи как да се самоубия, ще съм ви много благодарен.

Коментари

2.   Ок, има безболезнени, бързи и сигурни начини но, първо искам да знам защо! И без това ако си решил категорично, ще намериш и начина, защо да не ти се помогне с идеи... Но сподели защо!

3.   Разкажи ни защо искаш да сложиш край. Може и да ти помогнем. Тук има хора с най-разнообразни съдби и истории. И много от нас са намерили изход и в живота. Минала съм пред много до момента и това, което разбрах, е, че крайностите никога не са решение, колкото и примамливи да са. И най-често просто трябва време, дори да си мислим, че го нямаме. Бъди силен!

4.   Кажи защо искаш да го правиш? Това е непростим грях!

6.   Моля те не го прави. Не си струва. Живота е хубав. Купи си котка или куче. Зарадвай някокого направи го щастлив.

Чувал съм че ако се самоубиеш отиваш директно в ада на вечни мъки.

Отиди на църква и поговори със свещеника.
Пиши в Ютюб пастор Пламен Петров и се моли с молитвите. Аз вече се моля са теб.

7.   Това не може да е истинска тема, чист фейк. Някой си експериментира с аудиторията

8.   Е кажи поне каква е причината?

9.   Мога да ти кажа няколко начина, до които съм стигнал след дълго мислене по темата - преди 6-7 години...
Както виждаш, все още съм жив. Защото отидох на психиатър и той ми обясни, че мислите за самоубийство се пораждат от депресия, която се поражда от дисбаланса на серотонин в невроновата цепка между мозъчните клетки. Изписа ми антидепресива и след три месеца бях като нов и се питах как е било възможно да мисля изобщо за самоубийство.
Веднага потърси специалист и ще видиш още колко много хубави години ще живееш.

10.   Не го прави, искаш ли да си поговорим?

11.   Тъпооооо. Не го прави. Приеми че си в лош момент и толкова. Животът си струва.

12.   Подкрепям номер 9. И аз се оправих благодарение на антидепресант.

13.   Имал съм такъв период и съм благодарен, че не съм го направил. Разберете, че в живота има и такива тежки моменти, в които се питаш струва ли си изобщо да живееш, но всичко все някога минава и заминава, колкото и да е трудно. Убеден съм, че това не са случайни моменти и от духовна гл.т. са ни нужни за нашето израстване. Така го усещам. И ако се самоубиеш, това никак не ти помага, защото не си минал изпитанието и то пак ще се повтори, докато се научиш. Убеден съм, че има прераждане, така че със самоубийство нищо не постигаш. Пак ще се родиш и пак ще си в изходна позиция, докато не се научиш. Между другото има случаи, които свидетелстват, че има прераждания, например човек говори с подробности за живота на умрял преди неговото раждане, без да го познава. Така че не си мисли, че самоубийството ще реши или приключи каквото и да е.

14.   Аз от 10 години съм нещастен,сега съм на 22 и почти всеки ден съм депресиран и искам да умра,но не съм мислил сериозно да се самоубия и писах тема тука,но няма значение трябва сам да си оправиш живота,ако изобщо може да се оправи. Моя неможе да се оправи,но пак вярвам(поради някаква си причина) че ще се оправи. След 1-2 дена пак ще си минеш на обичайната депресия. Не вярвам да се самоубиеш,още вярваш в надеждата,като мен иначе нямаше да пишеш тук.

16.   Първо отиди на психиатър, да ти оправи центровката, после се опитвай да правиш съченения и си ги пиши в раздел - измислици! Личи си, че си още недозрял хлапак.

17.   И аз подкрепям идеята за антидепресанти, и аз пих и се оправих.
Животът е прекалено стресов и в един момент организма рухва, тогава лекарствата идват за временна помощ. Така се прави и в цял свят.

18.   Не, не трябва! Не разбирате ли, че на света има само едно непоправимо нещо!? Всичко останало може да се поправи, само желание трябва да има. И ако си мислиш, че няма да те разубеждаваме, дълбоко грешиш! Трябва да видиш и другата страна на монетата и да разбереш, че това е тотална глупост. Пробва ли изобщо да промениш и поправиш живота си, или просто избираш лесния начин да се самоубиеш просто ей така? Добре, замисли се защо се раждаме ние хората? Защо има трудности? Сега ще ти отговоря. Трудностите са, за да израснем, за да станем по-силни и за да променим нещата към добро. Ако нямаше трудности, животът щеше да е безсмислен. Точно така. Струва си да живеем, за да покажем, че ние можем, че никога не се отказваме и няма да паднем духом! Какво си мислиш, че ще постигнеш като се самоубиеш? Само ще нараниш хората около себе си и ще се самообвиняват, че не са успели да ти помогнат навреме! Дори и да нямаш много близки хора до себе си, винаги ще се намери кой да ти помогне! Просто поговори с някого, с когото и да е, сподели му какво те мъчи, трябва ти подкрепа! Отиди на психиатър и психотерапевт, не оставяй нещата така. Аз също бих искала да си поговоря с теб, така че ако оставиш някакви координати, ще се радвам. Не се отказвай! Покажи, че можеш! Най-лесно е да зарежеш всичко. Бог ти е дал живот, не го пропилявай! Опитай се да гледаш от хубавата страна на нещата! Намери ли главна цел в живота и я следвай! Имай мечти, копнежи, желания и се бори за тях! Явно сега си загубил посоката си, но никога не е късно за нищо! Мислиш ли, че на мен мен и на другите ни е лесно? Никой не е казал, че ще е лесно, няма лесно в този живот, а и лесното не е интересно. Падаш, ставаш и после пак отначало. Не губи вяра в себе си, научи се да се обичаш, чети книги по Психология и Личностно развитие. Мисля, че ще ти помогнат да осъзнаеш много неща. Ти можеш! Само желание трябва. С теб съм!

19.   И аз съм пред такава грозна дилема.Снабдих се със солидно количество таблетки Диазепам,намира ми се и водка ... Нищо.Просто се страхувам да го сторя...Помисли пак добри мичовеко...

20.   Ако ти не кажеш каква е причината за да искаш да се самоубиеш, това означава, че ти ни лъжеш най-подло и темата ти е фейк както казва и Номер 7. Ако пък чак толкова искаш да се самоубиеш кажи къде да се срещнем и аз ще ти услужа с моя пистолет. Вече съм помогнал на трима мъже да се самоубият.

21.   Ако щеше да се самоубиваш, досега да си го направил

24.   Била съм в подобно положение 3 пъти... Само който е бил, знае за какво става въпрос.
Ако това, което пише автора, ви е чуждо, не пишете коментари.
Номер 18, може да пишеш с добри намерения, но това НЕ е "лесен" начин, разберете, че човек, който е стигнал до тук е страдал и се е борил много повече от вас, както и от идиотите, които са допринесли за това състояние, включая близки, родители и т. н., които така упорито защитавате. Разберете това!

25.   Горния коментар съм - към автора: Единствен съвет: пробвай всичко, абсолютно всичко, за да се измъкнеш от ситуацията, нямаш какво да губиш! Антидепресанти също, на мен ми спасиха живота!

26.   Ей, човече, не се отчайвай.. Моля те не го прави ... Живота може да е тежък, да не виждаш смисъл, светлина, надежда но моля те изтърпи.. Ще дойде и смисъла.

27.   Трябва да си избиеш тази мисъл на всяка цена. Ще ти го обясня само веднъж. Мозъкът не е генератор на мисли, а техен предавател. Кои мисли обаче избираме да допускаме и кои да игнорираме избираме ние. В момента си на честотата на тъмните сили и получаваш от там сигнал. ИГНОРИРАЙ ТОВА НЕЩО, независимо колко убедително и правилно ти изглежда в момента. Смени честотата, не разговаряй с тях. След време ще се чудиш как е било възможно да си имал такива мисли. Ако си наркоман потърси задължително специализирана помощ. Ако си вършил неморални неща и зло на другите, вече сори, поне моят опит показва, че всичко се връща с лихви и вероятно затова имаш тези гадости на главата. Но не се самоубивай в никакъв случай. Това е което искат те.

32.   1. Отиваш в САЩ.
2. Купуваш пластмасов пистолет (може и газов, че е евтин, а изглежда истински. Може и да гърми халосни.).
3. Обличаш мръсни дрехи.
4. Вадиш пистолета рязко срещу полицай, но не много бързо да реши, че няма шанс.
5. Убит си.

33.   И аз съм в дупка. Не ставам за нищо - не ме бива в нищо, работа нямам, приятели нямам и в любовта не ми върви изобщо, жена лесбийка съм ;) Всичката мара ми е втасала. И здравословно вече не съм чак толкова добре, мъчно ми е. Единствената причина поради която все още не съм скочила някъде с колата са родителите ми. Майка ми няма да ме преживее, единствено дете съм и знам че съм всичко за тях. Самоубивайки се ще унищожа три живота заедно с моя, не искам само това ме спира и винаги когато съм на ръба се сещам за единственото - семейството. Обичам ги и няма да им причиня тази ужасна болка. Трудно ми е да живея с всичката тази болка и самота, но свиква се. Един ден те ще си отидат и тогава наистина няма да има какво да ме задържа и мен тук в този свят пълен със злоба, завист и болка. Сякаш накъдето и да се обърна виждам неправда все по-голяма и по голяма. От психиатри полза няма, само да се даваш парите и да се тъпчеш с лекарства, промиващи мозъка. Променящи същността ти. Съвет от един бъдещ самоубиец - опитай да направиш нещо, да помогнеш на някого докато си жив. Независимо колкото и да е незначително ще ти помогне да си тръгнеш по-лесно впоследствие, да бъдеш истински щастлив без да търсиш нищо в замяна защото просто няма смисъл. Отиваме си от този свят тъй както сме дошли - без нищо, само със съзнанието си. Единствено и само него можем да променяме и осъвършенстваме към нещо по-добро. Човешкият живот е изпитание, дори и наказание от което ни е писано да се поучим и да продължим напред. Само ако имаме смелостта да преминем на следващото ниво.

36.   Към 33.
Не зная как се е стигнало до тук.
Наистина има много зло на тоя свят.
Надявам се въпреки това да намериш смисъла, не само заради това, че родителите ти ще им е много тежко.
Аз не зная какво да ти кажа, но мисля, че живота има смисъл, колкото и да е мъчителен, а света да изглежда мрачен.
Извинявай ако казах нещо глупаво. Моля те , остави това отчаяние мисля че ако поискаш, може да започнеш нов живот. Да си жива и здрава!

39.   Ако го искаше толкова много бързо щеше да намериш решение и нямаше да се хвалиш с това
това не е сайт за подигравки и шеги...другия път се постарай повече

40.   Аз помеже пуша само трева ше търся връзки за някви хапчета че ме е страх ако предозирам с херца да не взема да оживея и да стана баш наркоманка.
С някви хапчета сякаш да предозирам е по-добре.
Ще трябва да потърся и съм чао, хора.
Семейството ми ше страда, но те не разбират че харча всички пари за храна и трева аз съм leech тотален
Ще поскърбят малко, но после де видят многото плюсове и дано разберат решението ми.
Засега обаче не намирам смъртоносни наркотици а ако скоча отнякъде квато съм куха лейка само ще се изпочуоя и като нищо д аоценея и е по-зле. Спамя тук защото смао мисълтабз асмъртт аме крепи иронично и само тов амог ада правя докато успея да се снабдя с аквото ми трябва.

41.   24 номер - много съм съгласна с теб. Няма да обяснявам нещата за мен, които са ме докарали лично мен до тук да искам и аз това. А повечето казват - самоубийството е грях. Ако един човек стигне до такова решение и такива мисли, не е от много хубаво. Точно от най- близки хора можеш да стигнеш понякога до там, че да не ти се живее. И да се бориш години наред покрай тях за себе си и разбираш, че всичко е било напразно - тогава насериозно му идват на някой такива мисли. Не знам дали автора е сериозен, но с такова нещо шега не бива. И аз имам такива намерения и съм сериозна, просто нямам възможност да го направя в момента, а и не ми се споделят подробности, защото съм опитвала всичко.. Просто попаднах на лоши хора и предадох себе си най-вече, заради такива, които не си заслужават и ме накараха с мен си да се подиграя. Но тук такива неща не се споделят -хората няма да те разберат повечето и се възползват или се смеят. Ако някой има нормална среда до себе си -определено не се стига до такива решения и мисли. Не, че защитавам, оправдавам или обвинявам някой или мисля на някой лошото. Пробвала съм с анти депресирани преди много години и после по-зле стана.

43.   направи го много хора е разбират когато човек е сериозен а до с какво и как да го направиш единсвеният начин е с пистолет или да испитвах болка докато не умреш е да по добре за 1 минута от колкото цял живот спести пари хубавите неща стават бавно

44.   Темата е отпреди 2 години.
Авторът отдавна не отговаря.

46.   Здравейте!

Темата е стара, но ще напиша някои важни неща - заради хората, които са го мислили или мислят да го направят:

Мъж съм над 50г.
Много държа на вярата в Бога(православен християнин съм), на чистите и искрени отношения в живота, на християнските и морални ценности.

Минал съм през много неща в живота си - мога да напиша роман...

Сега по темата:
Обикновено такива хора са преминали през много болки и страдания, и накрая вместо да се вземат в ръце - са се отчаяли.

Ще напиша нещо много важно: човек трябва да се радва, за това че е получил от Бога този прекрасен дар - живота и да се постарае да го изживее Богоугодно!

Относно проблемите, трудностите, скърбите и болестите в живота:
Знаете ли, има хора в страшно и тежко положение, инвалиди без крака, ръце, безпомощни телом, но въпреки всичко това неизпаднали в отчаяние, борещи се за живот и силни духом.
Има един прекрасен и потресаващ документален православен филм за отец Михаил от Украйна, който е създал приют за бездомни и болни деца(подобно на нашия отец Иван от Нови хан). В момента в този приют има повече от 400 деца. Давам връзка към този уникален филм, казва се Форпост:

https://www. youtube. com/watch? v=29xuxhFueJg

Изгледайте го непременно!

Относно живота - такива хора не виждат вече смисъл в него, или искат да могат да върнат времето наобратно...
Вижте сега, човек не може да върне времето обратно, но може и трябва да продължи напред! Каквото и да се е случило - винаги има изход и надежда!

Бог е Вседържител и Той със Своя Божий промисъл управлява и промисля за целия свят, за всеки един човек. И косъм от главата ни не пада без Божията воля или Божието допущение.

Бог върши всичко за нас с една цел: да познаем Бога, да се обърнем към Него, да заживеем Богоугодно и да спасим душите си! Защото този живот е временен и е само подготовка за вечния живот. И ние сме създадени за вечен живот, който не свършва със смъртта. Но е много важно как човек е изживял земния си живот, защото на Страшния съд всеки човек ще бъде съден и ще се определи дали да отиде в ада или в рая(с Бога в Небесното царство)...

Затова тук на земята ни се изпрашат скърби, болести, трудности и изпитания. Всичко това ни се изпраща(или допуска) от Бога на нас хората, за да осъзнаем суетата на земния живот, да се обърнем към Бога и да се подготвим за вечния живот като заживеем Богоугодно и се въцърковим...

А знаете ли кое действително е пагубно за човека на този свят? Аз ще ви кажа - да стане противник на Бога, и да повреди и съответно погуби душата си. (и до края на земния си живот да остане в такова състояние)
(А също пагубно и гибелно за човека е да се самоубие, защото самоубийството е грях, който не се прощава, и самоубийците директно отиват в ада! - и това не е за ден или за два - а завинаги! )

Конкретните ми съвети към такива хора са следните:

Обърнете се към Бога. Ако не сте кръстени - направете го в някой близък православен храм. Поговорете за вашата ситуация и със свещеника в храма, той ще ви помогне и ще ви обясни всичко.

Прочетете Новия завет - втората част на Библията, там се разказва за земния живот на Господ Иисус Христос.

Започнете да посещаваш Богослуженията в православна църква, особено важна е Светата Литургия - която е в неделя сутрин и започва около 9 ч. (Трае около час и половина. )

Молете се на Бога, купете си православен молитвеник, има го във всяка православна църква.

Старайте се да спазвате Божиите заповеди и да вършите добри дела, а лоши да не вършите. За миналите си лоши дела и постъпки е добре да принесете покаяние пред Бога и да се изповядате.

В православната църква има седем тайнства, едно от които е изповедта.

Първата изповед, и въобще изповедта, е нещо уникално и несравнимо! Ще дам такова сравнение - представете си все едно, че цял живот не сте се къпали - каквото е банята за тялото, това изповедта за душата!
Чрез изповедта се прощават всички изказани гласно пред свещеника ваши грехове и след това се чувствате духовно чисти и светли като младенци, нещо невероятно е...!

Има и още, но свещеникът ще ви обясни по-добре.

Спирам засега, че стана много дълго. Ако има нещо неясно - питайте, ще следя темата.

Странник

47.   Аз съм до теб! ❤️

48.   Аз също искам да сложа край на живота си! ЮИскам да заспя и да не се събудя повече. Ето защо: Аз съм мъж на 29 години, силно пристрастен комарджия. Всеки заделен лев ми отива по казино. Живея в малък град, дължа пари на всеки втори човек в града, най-малката сума на всеки един от тях е 500 лева. Аз съм взел поне от 70 човека по толкова и дойде времето в което всички ме притискат и дават голям зор да им връщам парите. Имам дете в първи клас, разведен съм, плащам издръжка, изоставам с 5 издръжка назад. Взех 8 кредита на името на баща си и 4 на майка си и ги профуках в казиното. Имам 18 бързи кредита които са дадени на съдия изпълнител, Имам взети около 20 000 лева от чужденци които живеят в България и са ми комшии. И кво, всичко в казиното! Ето аз споделям защо искам да се самоубия! И сега в момента нямам пукнат лев, от всякъде ми отказват пари и нямам друг избор! Живота ми е тотален Ад в буквален смисъл всеки ден ми е изпълнен с проблеми. Сега искат да съдят не само мен а и баща ми и майка ми без те да знаят какво съм сторил, но скоро ще научат като им дойде писмо на вратата вкъщи и тогава съм изхвърлен на улицата. Е, по добре да се самоубия! Търся калиев цианид на хапче, едно такова хапче и съм история, но не мога от никъде да намеря!

49.   Вечерта преди да си легнеш си казваш: "От утре се прераждам и започвам нов живот. Било, каквото било, скъсвам с миналото и от утре ставам нов човек, започвам нов живот"!
"Помогни ми Боже да променя своя живот"! Прекръстваш се, лягаш и запиваш.
На сутринта като се събудищ, върви пред огледалото, усмихми се и си кажи: "От днес започвам нов живот, чист и неопетнен".
Правиш си лека гимнастика, закусваш, поглеждаш се пак в огледалото, отново се усмихваш и започваш да живееш и да се радваш по нов начин на живота!
Кажи си: "Колко е хубав днес деня! Аз съм вече обновен и прероден. Пълен съм със сили и енергия. Започвам да правя добро и само добро! Ще дарявам щастие на хората и ще бъда щастлив човек! Аз съм нов човек! "
Готово!