Споделена история от Други

Да се татуирам ли?
На 17 години съм с амбиции да стана следовател. Проблем ли ще е, ако си направя татуировка на гърдите, корема и горната част на ръцете? Следователят е нещо като разследващ полицай и чета, че за полицаите не е препоръчително да имат татуировки. Това ме наведе на въпроса дали и при следователите е така, имайки предвид, че не се водят точно полицаи.

Коментари

1.   Аз искам да попитам същото само, че за лекарите?

2.   Ако не ве вижда при носене на лятна униформа - няма проблем.
И никъде в закона пише, че е ЗАБРАНЕНО, а просто от една страна етика и от друга, когато си цивилен да не те разпознае някой на улицата - сещаш се.

Ако имаш татуровка във формата на спирала на ръката си - на видно място, лесно можеш да бъде разпонат в много от случаите.

Прави си татуировки - смело. Пък като станеш следовател след поне 15-20г нещата тогава ще са различни.

3.   Като човек от "кухнята" на желаната от теб професия ти казвам- недей засега поне. Изчакай докато се видиш като следовател, тогава ще решиш дали и къде.

4.   Татуировката е показател, че главата е куха, т.е., няма сиво вещество! Представи си времето, как ще изглежда този татус когато остарееш и кожата ти се сбръчка!? Невежеството е моментно, но простотията е вечна! Не кепази това което е сътворил Бог, ако е трябвало, щял да ни нашари като зебрите. Няма по голяма простотия от тази, сам да се кепази човек!

5.   Татусите са само за концлагеристи, затворници, крадци, цигани, психично болни и хора манипулирани от Матрицата!!!!
Веднъж татуиран-белязан за цял живот!!!

6.   Не, не се татуирай. И не защото искаш да станеш еди какъв си, а защото е грозно и признак на ниска култура. Повечето хора са с с татуировка вече, даже няма нищо "уникално" и "яко" както преди 20 години. А повечето хора са посредствени.

7.   Тези с татусите ми напомнят за циганите със златен зъб, които си мислят, че са много готини така.

Преди години беше готино да се татуираш, защото все още малко хора имаха. Сега вече е изтъркано и всеки втори (повечето утайки) са с такива с надеждата да изглеждат куул, ама не изглеждат куул, а като хора с нисък интелект и липса на вкус, сляпо следващи тъпи тенденции.

Преди това пък бяха модерни пиърсинги, обеци и тем подобни и точно затова вече малко хора ги правят, защото станаха символ на тъпотата. То и по начало трябва да си си тъп, за да си направиш такова нещо.

Да не говорим, че татуса с времето избледнява, става грозен, а като одъртееш и се отпусне кожата, става още по-зле.

И изобщо трябва да си много тъпо парче въобще да се замисляш за такова нещо и да си мислиш, че е куул, защото е кичозно и показва липса на вкус и интелект. Това е като да видиш циганин със златен зъб, който стои нелепо, но той си мисли, че така е много готин и демонстрира статус и пари. То просто е смешно и отвратително отстрани, а това, че той си мисли, че е готин така, е още по-жалко и отвратително.

Да, знам, че има и образовани хора с татуси, но това не ги прави по-малко кичозни. Татуират се предимно футболисти и кифли, а те не славят с интелект.