Споделена история от Други

Червен ли е Европейският съюз?
Здравейте. Аз съм от онези, които са родени доста след комунизма, но съм учил неща за него. Знам, че е не особено устойчива икономическа доктрина, но той е въздействал и пряко на хората и сякаш е живеел заедно с тях. Бил е нещо ляво, което целяло да прави всички хора равни. Катастрофа. И за да станат равни в началото са убивали, за да го вкарат и после да станат равни. За да си равен трябва да си то заслужиш. И Европа била разделенена на червен комунистически Изток и син капиталистически Запад. Капиталитите всичките са преминали лрез така нареченото икономическо чудо, дори и разглезените гърци. Всъщност те са се разлигавили след икономическото чудо. През Студената война целта е била едните да унищожат другите. Капиталистите комунистите и комунистите капиталистите. Явно по-устойчивият капитализъм е успял. Капитализмът обаче се е наричал и демокрация. Демокрацията доколкото знам е била в един гръцки град държава мъжете се събират и гласуват неща за града. Нещо, което в днешно време е невъзможно, но самата дума “демокрация” звучи добре. По-добре е от комунистите, които са наричали всичко “фашизъм”, предполагам дори и буболечките, които им изяждали реколтата са били “фашисти”. Сините създават Европейския съюз, за да си помагат икономически. Накрая комунизма пада и червените стават и те сини. Почти всички бивши червени се присъединяват към Европейския съюз с мисълта, че той е едно демократично място, каквото и да значи това, в което ще се развиват икономически. Да ама не. Виждам, че Европейският съюз стана много ляв. Толкова ляв, че в България много хора започнаха да го наричат “Еврогейски съюз”. Комунизма е интересен с това, че е гледал да се слее с живота на хората и да стане част от него. Европейския съюз в момента се опитва да направи същото. Сякаш се опитва да натрапва някакви ценности у хората. Даже оная новата, не знам каква се води, Урсула фон дер Лайен когато Европейският съюз беше изправен пред криза започна да говори за ЛГБТИ, вместо да съставя план как да се справим с кризата. Е това вече е несериозно. Изведнъж икономическото развитие остана на заден план и започнаха да се говорят някакви неща за джендъри, каквото и да значи това, за хомосексуалните, че нямали достатъчно права, появиха се някакви “сексуални малцинства”, което не го разбирам. Малинства не бяха ли граждани на държавата от друг етнос? В България гейовете не са ли българи? А във Франция не са ли французи? В Германия не са ли немци? И като заговорихме за малцинства започна да се говори навсякъде, че една държава била длъжна да дава права на малцинствата си до толкова, че едва ли не да им дава повече права от народа си. Почнаха да се вкарват някакви навлеци от Сирия, Ирак, Бонго Бонго, Доктор Конго, Папуа Нова Гвинея и най-различни места. Те не стават за нищо, но Европейският съюз твърди, че те трябвало да се интегрират. Не знам как като те не искат. Затварят се в гета и паразитират. Същото важи и за братята роми. Наричат нашествениците бежанци. Казват, че трябва да сме им съпричастни. Ами аз в моята държава война не правя, защо да съм съпричастен на тези, които го правят? Освободиха ги от закони само заради по-тъмната им кожа. Казват, че не трябва да сме расисти. И всеки по-тъмен от грък може да си прави каквото си иска, а ако му кажеш нещо или прилагаш законите върху него автоматично ставаш расист и добре позната думичка, с която комунистите са наричали всичко друго, ставаш “фашист”. Е това вече не е борба срешу расизма. Това е марксизъм и той прилича повече на расизъм срещу тези, които не са расисти. Започвам да си мисля, че за ЕС вече белите хетеросексуални хора всичките са лоши, расисти, хомофоби и всичко друго. Изведнъж в Европейският парламент се напълни с леви марксисти, които тръгнаха на поход срещу несъществуващ расизъм, да дават права на някакви навлеци и да изкарват хората с различна сексуална ориентация, като някакви герои. Не довърших за тях. Нямам нищо против обратните, стига да не се опитват да привличат внимание с различната си сексуална ориентация и да не я натрапват. Така дразнят и показват, че са различни. А това, че са с различна сексуална ориентация не ги прави повече хора, нито по-малко, не ги лрави и специални. Не си заслужава да бъдат тема в ЕП, особено на прага на криза, в която и те ше пострадат. ЕС по-скоро им вреди, като говори за тях вместо за икономическите въпроси, защото като икономиката пропадне всички ще бъдем потърпевши. Иначе не е хубаво да се разделяме заради сексуалната ориентация, но ЕС говори и за еднополови бракове, в които съпрузите да могат да си осиновят дете, което вече наистина е неестествено, че даже е и гнусно. И за педофилията говорят и мисля, че е въпрос на време да кажат, че тя не е нещо лошо и да я озаконят. Тоест ще може да се изнасилват деца. Излиза, че в ЕС навлекът, педофилът и утайките имат права, а вие нямате. Странно, че тези леви ценности се натрапват от тези държави, които в миналото точно срещу левия комунизъм са се борили. Да не говорим, че преди това те са били най-големите расисти, хомофоби, поробители, убийци, търговци на роби и такива неща. А Дойчланд много демократичен стана. Може би е така защото ЕС е създаден от германци, а Германия в миналото е била разделена на комунистическа и капиталистическа част и може като се съединили двете части левите комунисти да са отишли в Евро парламента и да са почнали да натрапват някакви изкривени виждания. Странно е как точно тези, които в миналото се е налагало с бомби да ги лекуват от расизма, колкото и кошмарно да звучи извеснъж станаха големи борци за човешки права и расисти станаха марксисти. Защо са ЕС вече икономическото развитие остана на заден план и беше изместено от марксизма и някакви изкривени ценности? Как ЕК се напълни с леви марксисти? Какво се случи, че сега навлеците, ЛГБТИ и такива неща са по-важни от предстоящата криза, за която вече ни предупреждават повече от половин година?

Коментари

1.   Да, намери изказванията на руския дисидент Владимир Буковски. Някои ги има преведени и на български от Георги Ифандиев.

2.   Авторе браво ! В първата част много куцаш, където говориш за комунизма и за миналото в което не си живял. Но за настоящето си 100% прав и определено си личи че умееш да мислиш и не говориш с клишета.

Ще те поправя , допълвайки те . Никога не сме имали комунизъм. Това което беше в България и Русия си беше чиста сталинистка диктатура . Която си вървеше по инерция и след смърта на Сталин. Сталин и Хитлер са били положени лица от едни същи хора. Също както в момента същата роля играят Тръмп и Путин.
Германия вече няма никакво значение за политическата световна сцена. Германия и Япония нямат армии. Те са роби на американците и постигат икономически чудеса , не заради капиталистическата идеология , а просто защото Америка им дава пазар за техните производства . Същата съдба има и Южна Корея малко по късно . Тези държави са клекнали на Америка , а пък американците продължават да внасят консуматори от целия свят. "Елате в щатите за да станете дебел шофьор на Мерцедес и да имате къща обзаведена със Сони ".
За да потвърдя, че капитализма няма нищо общо ...тя и Португалия е капиталистическа държава , но в момента португалските заплати са по ниски от нашите. А в Испания пък има брутална безработица, въпреки че цяла Южна Америка са били техни колонии.

Всичко което се случва от Първата световна война насам (и от много преди нея , всъщност ) се случва по зададен глобален план. Този план има за цел депопулация на населението на земята , като една от целите. Другата цел е въвеждане на строг контрол върху оставащото население в чист робски формат..
Съжалявам, че ти казвам лоши новини . Но ние през "комунизма" си поехме дъх от робията. Западна Европа от втората световна война насам също...сега обаче ВСИЧКИ заедно ще духаме супата.

Всичко е синхронизирано обаче и ако погледнеш какво се случва по света, по едно и също време. Ако видиш голямата картинка , ще видиш грандиозния план в действие как тупти и се развива..
Нарича се нов световен ред..

Така че остави леви , десни , капитализъм , демокрация и дъра дъра....това са само думички за лумпените , които гледат телевизия , искат сеир и вярват на целия този театър.