Споделена история от Други

HelpKarma
Някой има ли информация за тези хора от първо лице? С какво са се занимавали Славчо и Константин преди сайта, имат ли история и за предишни измами? Ралица работи ли нещо, че с такава сигурност заявява,че добрия живот й се полага? Женана ли е? Защо чак след три години излизат наяве измамите им?

Коментари

1.   Ам ... малко контекст?

2.   Не съм гледал цялото интервю, нито пък дарявам през такива сайтове, защото съм чел политиките им. Та аз не разбирам какъв точно е проблемът, че те изкарват пари от труда си? Започнали са проект, който в последствие се оказва успешен. В условията с които всички се съгласявате си пише всичко, включително и това, че част от дарението отива за сайта, а сега ги изкарвате виновни, че вие не четете с какво се съгласявате? И както лекарите искат такива огромни непосилни за семействата суми трябва ли и тях да обвиняваме, че не искат да работят безплатно. Или да обвиняваме лекари, че живеят в огромни къщи и карат скъпи коли, вместо да работят безплатно?
Всеки си има цена. Като не ви харесват условията при които получавате даден продукт или услуга, просто не я ползвате. Четете повече преди да слагате отметки на нещата..

3.   до 2

Там е работата, че това не е продукт, за който клиента си плаща, това е благотворителност. И измамата е, че се събират 300 хиляди евро за жена, която твърди, че има пари да ходи на Бродуей. Простата математика показва, че те обещават пет процента, а взимат 40 процента от парите. Проблем е, че се превежда заплата 80 хиляди лева. Експлоатира се добрината на бедния българин и това е най-точния начин, по който може да се формулира проблемът.

4.   От 2 до 3.
Да, не е продукт, а е услуга. Когато отидеш в банката и искаш да преведеш пари за благотворителност по някоя сметка, отново ще си вземат комисиона. Просто е.
Относно заплатите, те се дават от капитала на фирмата (тоест 5-те процента натрупани от даренията). Всеки нормален човек който има бизнес, в даден момент при натрупана печалба (разбирай 5-те процента), ще иска да реинвестира парите. Тези пари са си на фирмата и вас не трябва да ви интересува какво се случва с тях.
За жената която можела да си позволи да ходи на Бродуей няма да коментирам, не съм запознат, но ще кажа, че всеки може да си направи просто проучване преди да реши дали да дари или не. Хората не се крият и възможности за контакти колкото искаш.
Не вярвайте сляпо на всичко което четете или виждате по медиите или информационните канали. Интервютата се режат както е удобно, текстовете се манипулират, спестяват се важни факти. Имайте собствено мнение и критично мислене.

5.   2,4 донякъде си прав, но проблема е че не отделяли само 5% за фирмата, както са описали, а са отделили много повече, близо 40% за себе си.
Вероятно скандала излезе наяве, защото до преди няколо месеца си плащаха на телевизии за реклама и са спрели, затова има разследване, защото са спрели да плащат на "мисирките".
Аз съм твърдо против даряването точно заради многото измамни дарения, от както преди 11 години не ни приеха дарение в дом за деца, баби бяха изплели терлици, елечета, жилетки и шушони за децата, закарах бабите да ги дарят, а лелките казаха, че такива боклуци не са нужни на децата, искали дрехи с етикети и опаковки, сякаш в фирмите, които шият нови дрехи платовете не ги пипат шивачките. Или бабите според тях не подаряват маркови жилетки. Една от бабите дори беше купила две детски одеалца, но ги бе разопаковала и изпрала, както би направила за свое внуче, не ги взеха, предположиха че били ползвани затова били прани.

6.   Ралица работи в HelpKarma, ти не го ли разбра от репортажа. Тя е там като представителка на майките с болни деца, за да може да ги навива да събират дарения само чрез фирмата. Има си мъж и общо три деца, от които едното е болно. Разбира се ходи на Бродуей и на десетки други екзотични места с парите дарени чрез HelpKarma за болното й дете.

7.   До 4

Да, ама на началната им страница с ходи и е пишело, че са с 0% комисионна.

8.   Точното критичното мислене извади наяве машинациите и дано институциите също са запознати с концепцията за критично мислене, за да може гаврата с емпатията на хората да приключи. Интервюто не може да те манипулира, защото отсрещната страна ще приключи спора със съд. Нещата са много прости и хората много смилаемо поднесоха цялата информация. Щом не сте запознат със скандала за Бродуей, моето впечатление, че цялата история ви е непозната и откровено не разбирам защо се включвате в дискусията. Проучете историята и тогава спорете за спорта. Въпроса беше към хора, които са запознати повече от останалите.

9.   до 6

публичните архиви показват, че Ралица работи за 10 хиляди годишно, което не покрива дори пътя то САЩ камо ли входните такси за скъпи удоволствия. И това се случва само от три години,а тя парадира, че с такъв живот е свикнала отдавна. Ясно е,че амбициите след хелпкарма са порастнали, въпроса беше за миналото им преди това.

10.   Тези са същите като онези по улицата дето просят - и там е организирана мафия, но е по-видно. Като имат банкови сметки и ги дават по тАлАвизора и много лековерни си мислят, че не е измама. Реално няма как да знаеш е ли или не е измама, но излъганите трябва да им върнат парите или поне да ги пренасочат наистина по реални каузи!

11.   Прочетох най-основно някои неща след като започнахме тази дискусия и изводите до които стигнах:
1. На началната страница наистина пише 0%, но ако се запознаете с общите условия, се разбира, че тези проценти са за определени кампании. Останалите които не са в тази рамка ползват други условия. Пак показвате колко сте запознати всъщност.
2. От репортаж на бтв разбирам, че за целия период са набрани 21 милиона, от които 13, 5 вече са изразходвани по кампаниите, 5, 2 са неизразходвани до момента (разбирам действащи кампании които чакат да се събере пълната сума) и останалите 2, 2 които всъщност са тези 5% за които говорим както и вероятно други доходи. Ако прочетете условията може да видите, че може да се дарява и за развитието на сайта и е напълно възможно да станат повече от 5%. За мен всичко си идва на мястото.
Не защитавам никой и нищо, просто се опитвам да намеря истината за себе си. Можем да влезем и в други спорове как обвинявате телевизиите, че са платени и в следващия момент им вярвате сляпо. Оказва се, че вярвате само на удобните неща и не искате да приемете, че някой е намерил начин да прави пари, само защото смятате, че го прави по не до толкова етичен начин.

12.   https://svobodnoslovo.eu/гнусната-афера-хелп-карма-как-рали/

13.   7, не пише 0%, чети като хората. Пише, че стартирането на кампания е безплатно за бенефициента, но в общите условия пише, че вземат 5%. Ако наистина разпределяха толкова, аз не виждам проблем, не е незаконно да получаваш високи заплати, макар да е неморално в случая.
Те обаче са разпределяли доста повече, за наглостта на въпросната Ралица изгледай интервюто. Имала жената лайфстайл, но не бил уау, бил си нормален. Д... а наглите измамници :/

14.   Ралица е една дебела женица тип white trash. Но евалата, че е хитра като лисица.

15.   До 10

Дааа, тайка е. Едно време с аверите, като закъсахме з апаричке удряхме просякините и сме вадили по 1000 лева от едната. Разбира се, само в други градове, че ако се стигне до српечкване с тартора, да не ни зная кви сме и откъде сме. Добва далавера. От тогва не давам пари напросяци.
Като ги знам, че вадеха по 2-3000 лева на ДЕН преди 15 години ...

16.   До 13

Точно като хората чета. Да е мислиш, че някой чете условията. Ако същото го направя в Швециия, вече щяха да ме съдят за измама.

17.   Това е гнусна и долна измама. Каква точно услуга предлагат въпросните измамници, че нещо не ми стана ясно??? Създаването на банкова сметка, по която да се събират пари и пускане на постове във фейсбук!!! Това ми прилича направо на къртовски ттруд! Благотворителността е благотворителност, когато е безкористна! Сигурен съм, че спокойно може да се направи подобна безплатна платформа, която да се поддържа без много усилия и всички средства да отиват наистина за нуждаещите се!