Споделена история от Други

Приятелят ми загази и се чувствам виновна
Приятелят ми загази много този път, направи доста голяма поразия, за която ще плаща много. Нямам предвид само материално. Това ще остане в живота му като петно за цел живот...

Бях там, а не можах да го спра. Бях толкова притеснена, а той най вероятно изобщо не е помислил за това като изчезна, как аз ще седя, ще го чакам и ще се побърквам от притеснение.

Баща му не пропусна да каже на всички, които бяхме там, колко загубени сме и как не сме ставали за нищо. Като добавим натякването на полицията и никаквата помощ от тяхна страна, изобщо не се почувствах добре. Почувствах се много виновна, че не съм го спряла.. сега заради това ще плаща и той и семейството му... Опитах се да им обясня... нямаше какво да направя.. той не слушаше дори и мен...

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Aма какво е направил? значи миналата година преди коледа моя приятелка и приятелят и който е парализиран десен крак, дясна ръка бяха пребити от едно 20 годишно лайно, без да са дали повод за това. Просто са се прибирали вечерта от заведение и това лайно изглежда пияно и на друсано се запътило към тях и хванало за косата моята приятелка и я ударил в лице в бордюра, а приятелят го повалил на земята и го ритал докато кръв не започнала да тече от устата и носа му. Приятелката на момчето го дърпала и се мъчила да го спре по всякакъв начин, но безуспешно. И не стига това ами и с цялото си нахалство татенцето на лайното, след няколко дни отишло в домът им и директно без да им се извини, даже напротив със заплахи, че ще ги запали и изгори живи да не завеждат дело с/у на тати детото щото щели да му съсипат живота, даже и изтъкнал че те си били виновни, защо вървели по пътя, където синчето му минавал. е те не се отказоха, заведоха дело, но за нищо. Знаете как е в Бг имаш ли пари правосъдието е на твоя страна, година и повече вече лайното си се вихри все едно нищо не е станало, а те горките да не ви описвам как се чувстват. Та хич не съжалявай и не се чувствай виновна, и не си го слагай присърце думите на татенцето на твоето мило, каквото и да е направил заслужава го, трябва да си научи урока, неговото семейство също.

2.   Е няма как да помогнем като не знаем какво е станало.. човек ли е убил, какво?

3.   Aко разбрах нещо та на какво е сторил нищо не пишеш Хектор

4.   Никой не слуша
Всеки според акъла си
Какво обаче е направил - човек ли е убил?

5.   И какво е направил?

7.   Абе не е убил човек, никой не е пострадал, спокойно. Май преувеличих като казах, че е много загазил. Щетите са най-вече материални с много усложнения, каране пил, без книжка и тн...

Никой не е пострадал, но след като осъзна всичко се чувства много зле от станалото и се опитва да го прикрие. Не обича да си показва много емоциите, но е притеснен.
Опитвам се да му помогна като му показвам, че може да разчита на мен, като му помагам, с него съм, но все пак се чувствам малко виновна за станалото.

Авторката

8.   Не трябва в този случай да се чувстваш виновна. Родителите му те обвиняват, че са го възпитали така да пие и кара ли? Ти си му приятелка, не охрана, нито възпитател, нито си му наливала в гърлото насила алкохол, нито насила си го накарала да шофира, следователно нямаш вина. Виновни са родителите му, че не са му обяснили още от малък колко е лошо и опасно да се пие особенно когато си с колата.

9.   Никой конкретно не ме е обвинил... но все пак когато човек е в такова състояние, че да не може да мисли съвсем адекватно, не са ли другите виновни, че му позволяват? Не мога да спра да мисля за това, че голяма част от вината е у мен.
В комбинация с всички други проблеми, които предстоят и за които не спирам да мисля, попаднала съм в такова състояние, че се чувствам просто ужасно...

10.   И какво според теб е трябвало да направиш?

11.   Ами знам ли, спирал се е заради мен да прави глупости, може би ако бях поговорила с него щеше да ме послуша, нищо, че ще се скараме... А и можех да му взема ключовете просто...

12.   Зависи колко е бил пиян,не се чувствай виновна и не си го трупай,той не е малък,щом е достатъчно голям за да седне пиян зад волана,значи е достатъчно голям за да разсъждава и сам.А за ключовете-ако ги беше взела щеше да си изпатиш много яко.Поговори с него на тая тема,може би така ще успокоиш съвестта си.И не го съжалявай защото това ще е много добър урок за него,сега е извадил късмет отървал се е с материални щети,а ако утре пак повтори същата грешка я той се осакати,я убие някого.