Споделена история от Други

Интернет става все по-токсично място
На мен ли ми се струва или след масовото навлизане на смартфони качеството на хората във Фейсбук групите и изобщо в Интернет спадна? Преди като че ли хората се държаха по-цивилизовано, а сега форумите и фейсбук групите са токсични ями. То не са обиди, то не са драми, накрая на деня вместо да ме разтоварват ме натоварват. Единствената причина да не си изтрия ФБ е, че ми помага да следя нови събития и да общувам с приятели в чужбина, но групите са пълен ужас, особено тези за чужденци в дадена държава, както и тези на хората от кварталите в София. Толкова простотия и омраза на едно място ми идва в повече. Сигурно винаги е имало такива хора, но преди когато само по-умните и образовани бяха в Интернет нямаше толкова, а и това не са ми хора от средата в която се движа.

Коментари

1.   Когато нещо стане масово качеството неминуемо пада.А и нали ти е ясно,че в нета а и извън него болшинството са пълни боклуци.Тогава какво те учудва?

2.   Аз ще ти кажа защо. Защото колкото и да е клиширано, много от тези хора са комплексари. Защото нямат топки да се правят на бабаити в истинския живот. Но, когато са в мрежата, било то анонимно или не, започват да с цирка. И идва един момент, че нито искат да са добри на живо, нито пък имат смелост да продължават с цирка.

Кент

3.   Ползвам само, месенджъра без ФБ, по интелигентните хора са изън ФБ отдавна, а някои даже не са имали и профили никога .

4.   Да и аз го забелязах, както казва номер 1, найстина преди масовия интърнет 2001-2013 там ми беше единственото място на спокойствие от реалноста и телевизията, но след като се популязира всички гнусутии от реалния живот преминаха в него.

5.   Чета си старите теми в сайта понякога, които са на 11,10,9,8,7 и 6 години и виждам колко по-земни и добронамерени са били коментарите. Тогава и ББ не висеше във ФБ, сега е първа писта. ФБ е помийна яма, но засъжаление и Споделито се промени към лошо. Вероятно заради закриването на друг сайт с почти същото име, където беше пълно с тролове. А и народът се озлоби съвсем.

6.   Да четеш и пишеш в такива групи или форуми е адска загуба на време. Поглеждам коментарите в Дневник понякога и мога да повърна - преобладават 5-10 човека. Вероятно са на заплата към вестника, иначе здраво си губят времето - а се мислят за големи умници.

7.   Закрия си профила във фейкбука. В абсолютна помийна яма се превърна, да, и сега още повече подкрепяно от фул цензура.

8.   6 Много си прав, познавам двама човека който около едната работа заработват като платени тролове към сайтов, е има и такива на който примерно определена партия плаща да търсят из интърне, т по форуми или на други места където може да се остави коментар, и да я защитават като обиждат другите, и да интърнет се превърна в токсично място.

9.   Дай на хората маска и виж истинската им същност, нали? Използвам интернет за да пазарувам, да чета информация и новини. Нямам профили. Млада жена съм на 29 г. Майка и съпруга. Не ходя по дискотеки, кафенета, единствен грях ми е любовта към мола и пазаруването на дрехи и парфюми... но човещинка. През другото време съм у дома, чистя, готвя, гледам детето по детските площадки или работя. През 2008 г, когато навлезе манията по фейсбук, си направих профил. Ами имах го около година и го изтрийх. Тогава всичко беше общодостъпно и нямаше скрити профили. Разни непознати ми кликаха по снимките и коментираха и т. н. Всеки само зяпа, никой не ти помни рождения ден, ако не ти е написан на профила и т. н. Постват се безумщини, фукни и т. н. Идва ми в повече. Хората са толкова лоши в по-голямата си част, че се изолирам от тях и се фокусирам само върху семейството си и така ми е по-добре. Радвам се, че има хора като автора, защото се бях отчаяла. В този сайт влизам от самото му създаване и хората тук преди бяха други... влизаха хора на по 30, 40, 50 и даваха хубави съвети, а сега влизат повече на 15-20г и често коментарите и съветите са изкривени от детско мислене и са несериозни. Вече все по-рядко чета.

11.   Съгласен съм с 4. Още преди Ковид си затрих ФБ. Сега съм само на уатсапп и е напълно достатъчно за комуникация. Другото е помия.

12.   Така е от както герб дойдоха на власт.

13.   Заради скапания FB спрях да позлвам смарт телефонони. Хората ме гледат малко, като извънземно, ама ко да се прави...

14.   Не, не става, Такъв си е бил винаги, още по времето на чата в гювеч.бг, още когато в ютюб имаше ограничение за обема на коментар. Така е било, така ще е. Защо? Защото е лесно да си тежкарче анонимно.

Факт, авторе.

15.   13 какъв ти е телефона? Дали да си взема нов глупав телефон или старо блекбери например дето браузърът ще му е бавен?

16.   Преди си бяхме все загубеняци с интереси тип ''niche'', откакто тъй наречените ''нормални'' хора открихте за интернета наистина стана доста тъжно място :)

17.   Номер 13, много хубаво си направил даже! Аз си ползвам смартфон, но и работата ми го изисква донякъде.

Иначе телефоните с копчета от 2008-2009 (малко след първият айон) си бяха вече топ, Nokia N82, N95, Sony Ericsson W995... всеки си беше различен и идентичен, какви ли не дизайни се виждаха от производителите... Сегашните едни големи топузи, дето а си го хванал накриво, а 200 лв ремонт за екрана, щото е цункал асфалта.