Споделена история от Други

Съседските деца ме побъркват!
Здравейте,
Ще карам по същество...
Половин година живея в чужбина, другата тук, в България.
Живеем си мирно и тихо все млади хора в нова кооперация. Всяка година идвайки си заварвам страшни неуредици от страна на съседите ми.
Онзи ден чашата на търпението ми преля. Цяла неделя съм събирала боклуци около блока, изхвърляни от група 10 годишни нехранимайковци. Оправих и таблата за електромерите. Бяха изпочупени и разпилени вратичките. Няма и седмица по-късно и заварвам пак боклук по земята... Изпочупени вратички и пълен хаос. В момент на афект направих забележка на събралите се деца, но в последствие забелязах, че те отново не са почистили след себе си. Отново изчистих...
Проблема идва от там, че толкова ме е яд на тия малки деца и явно само привидно интелегентно изглеждащите им родители, че сън не ме хваща. Трудно ми е да бъда като останалите съседи, които се правят, че не виждат случващото се. Сега са на по 10 години и правят мизерии, ами когато станат на по 15 какво ме чака?! Дайте ми, моля, предложения... Да ходя да звъня по вратите и да говоря с родителите им, който познавам бегло, да се оплача на домооправителя, да напиша съобщение на таблото на кооперацията или следващият път да звъня направо в полицията?
Моля, дайте ми препоръка и ако мислите, че еа преувеличавам. Не съм злобна бабка, на която ѝ е нарушен следобедният сън.
На 30 години съм, но просто не понасям липсата на елементарно възпитание и уважение към труда на ближния.

Коментари

1.   Говори ми. В нашия вход, а сме в центъра на София е ебати мизерията заради един пикльо, а за денонощния шум, купони, истерии и караници със съседите, особено новодошлите Софиянци няма да ви разправям, че ще ми отнеме цял месец да ви напиша в какъв ад живеем.
В България всички истат да си правят каквото им скимне, но и всички трябва да се съобразяват с тях.

2.   Авторке в България нищо не можеш да сториш. Родителите най-много да се скарат с теб, щом са ги възпитали по такъв начин, ще си защитават децата ако е нужно със скандал. Домоуправителя ако има нерви може и да те изслуша, но нищо няма да направи, защото нито ще иска да се кара със съседите, нито има право да се кара на децата, а полицията ако въобще дойдат, ще си запишат имената ти, като психически нестабилна, която живее на този адрес, защото най много да кажат на децата, децата да кажат не бяхме ние и край, до тук.

3.   " да се оплача на домооправителя" - той затова е домоУправител, да управлява и да въвежда ред. Може да организира общо събрание и да постави проблема за разглеждане. Ако тези правила ги няма в обичайният ред да се пази чистота в уж новата ви кооперация, това значи, че и домоуправителят е мърльо. Защо не е въвел ред? Децата вършат това което им се разреши. Няма ли правила, те си правят каквото искат!

4.   Щом не ти замърсяват в собственият ти дом било с боклуци, шум, зловония или цигарен дим тебе какво те интересува какво става извън него? Леле с какви глупости се занимавате. Главата ми не го побира. Не дръж сметка на хората къде какво си хвърлят. Всеки има свои разбирания. Билогоичният боклук по нищо не се различава от опадалите кестени и листа затрупващи улиците есента примерно, така че нещата с хвърлянето на огризки, семки и други подобни около блокът, въобще не са нередни, както на теб ти изглежда. То по твоята логика сега дърветата са егати замърсителите-навсякъде гният листата дето нахвърляха по земята.

6.   Много трудно може да направиш каквото и да е било, ако не си наясно чии деца точно си хвърлят боклуците навсякъде. Може да са деца от кооперацията, а може и да са такива от съседни блокове, че дори и квартали.
Като за начало е добре първо да говориш с домоуправителя, да го поразпиташ за случващото се и да го помолиш да повдигне въпроса на следващото събрание. На самото събрание ще обсъдите методи за разрешаване на проблема- дали ще се редувате в чистенето, ще заплатите допълнително на почистващата фирма или родителите ще се погрижат. Другият вариант е да говориш директно с родителите, но е по-вероятно разговорът да прерасне в скандал.
Да извикаш полиция е крайно решение, пък и тук говорим за цапане от деца, за което май не се звъни на 112. Какво ще се случи? Полицаят ще ги смъмри, или по-точно ще смъмри родителите им и това е. По-логично е да си направиш една среща с кварталния, който да привика родителите и също само ще ги смъмри, но пък казуса май е точно за него. А'бе, при всички положения, човекът ще ти разясни какви права имаш и как да процедираш, след което ще говори с проблемите съседи. Но пак казвам, това е по-крайна мярка според мен и те съветвам първо да опиташ чисто човешки да се разбереш със съседите.

7.   Аз пък слушам дърти моржове как вият на умряло докато се онождат. Особено немощната бабушкера. Аз какво да правя ебаси... Имам чувството, че ако се обадя за патрул ще се попикаят от смях. След всяко изпълнение ми се гади по една седмица.

9.   До номер 7-ама вярно ли, че на пенсионерите им става още? Не мога да повярвам! Колко са годишни?

10.   Радвай се, че не ти скачат на главата, че тогава е много гадно. Снимай мизерията им и я качвай във фейса и в инстаграм.