Споделена история от Други

Плаче ми се без причина
Здравейте хора, от няколко дни насам изпитвам неудържим порив да ридая. Няма причина, поне не такава за която да знам. Една буца ми засяда в гърлото и... Много ми е тежко, а дори не знам защо. Казвали са ми, че съм много емоционална, а по своя преценка бих казала, че имам що годе добре развита интуиция, но не знам дали тези неща имат нещо общо. И преди ми се е случвало, но сега е непоносимо. Ако някой знае какво е това, нека пише. Благодаря!

Коментари

1.   Звучи ми като симптоми на депресия. Ако имаш проблеми със съня, промени в храненето и апетита, обща подтиснатност и още един куп симптоми (проучи ги), си в депресия. Психотерапия и/или медикаментозна терапия. Задължително, не отлагай. Става по-зле и не е толкова страшно - оправят се хората и си продължават живота.

2.   Виж си щитовидната жлеза!
Още повече ако наистина имаш и физическо усещане за нещо в гърлото!

3.   Здравей,
Да не би да си преди цикъл? Ако е така, най-вероятно се касае за предменструален симптом, което е нещо нормално, не неприятно.

4.   Пиши в Ютюб пастор Пламен Петров има молитви за здраве и против такива състояния. Хората после дават свидетелства че Бог ги е излекувал. Мен също ме избави от 2 болести.

5.   Без да се обиждаш, с най-добри намерения го казвам поговори с психиатър. Тревожността без причина не е ок, не е нещо нормално.
Не е нужно никой да знае, че си отишла на психиатър.
Ако не отидеш обаче, може да се задълбочи.

6.   Успокой се и прочети някоя книга, разходи се, направи почистване в дома ти, това помага да се разсее човек от всякакви мисли и такива неща :) послушай ме и пиши ако се е получило :)))

7.   Поплачи си едно хубаво и не го мисли. Понякога и на мен ми се случва абсолютно същото. Причината е, че дълго време се наслагват чувства, които човекът не е успял да преработи и изрази. Ако си по-емоционална, то може съвсем малки неща да са те докоснали по-особено без да си го осъзнала дори. Освен това ти си жена, при нас хормоните са фактор заради месечния цикъл. Случва ми се по време на овулация да ми се насълзят очите, защото съм видяла родител да прегърне детето си. Нормално е, чувствата и емоциите са част от живота, няма как вечно да са в разумни граници и да са напълно овладени. Може да си преуморена и това да ти пречи на самоконтрола. Има много причини честно казано, но ако не се чувстваш зле и това не трае дълго, не виждам причина за паника.

8.   И съм така!Не си единствен/а!

9.   Ами ако след като поплачеш ти олеква, прави го. Лошо няма. Може да изживяваш нещо, а може цялото напражение от коронавирса да те притиска..