Споделена история от Други

Случвали ли са ви се чудеса?
Пиша темата понеже отново съм в ситуация, която смятам, че може да се разреши само като по чудо.
Та...изпитвали ли сте подобно нещо - чудо? Дали сте се молили на Бог или сте разрешили ситуацията с позитивно мислене?
Аз лично съм усещала такова нещо само веднъж. Имах невероятен квартирен проблем - нямаше къде да живея и спешно трябваше да намеря подходящо жилище за цената, за която можех да си позволя. Който е търсил квартира под наем в София знае много добре за какво говоря. Тогава, по съвет на приятелка, отидох в Руската църква и написах молба да се разреши проблема. Всъщност ходих няколко пъти. Но като по чудо си намерих супер апартамент за невероятно нисък наем.Все още смятам, че получих това жилище само заради молбите ми в Руската църква.
Наскоро пък разбрах, че моя позната, която от 30години е разведена, се е омъжила. Почувствах го точно така - толкова време да си бил сам, а тя беше и с неизлечима болест, и точно на 60 да намериш подходящия за теб човек си е истинско чудо.

Коментари

1.   Има чудеса, не веднъж са ми се случвали и всеки път като се случат аз усещам странно неземно присъствие до себе си, сякаш е някакъв ангел или бог. За пример, преди няколко години ми откраднаха кучето. Много я обичах и я бях нарекла Аврора (лат. "Зора, изгрев".) Нямаше я цели 3 месеца и вече бях изгубила надежда че някога пак ще я видя. И една нощ гледах през прозореца към входната врата и така силно си казах на ум " знам че ще се върнеш" , представяйки си как маха опашка пред вратата. Точно същата вечер с брат ми си говорихме за бог, и аз казах, че Бог е добър въпреки всичко и след две седмици, точно по изгрев кучето ми се върна. Не мога да ти опиша какво изпитах, сякаш Бог ми бе направил този мил жест, след като казах, че Той е добър.

2.   5 пъти в живота ми са се случвали чудеса. Т.е. бил съм в задънена улица и изведнъж усещам нещо странно, сякаш небето се отваря. Усещането е много странно - все едно излизам от тялото си и се гледам отстрани и този излезлия Аз сякаш съжалява и се смилява над телесния и му отваря пътя. Но хем излезлия Аз се смилява, хем Бог, сякаш двете стават едно и също.

И после наистина изневиделица става нещо и целият проблем, който съм смятал, че е невъзможен за решаване, се решава от раз и от самосебеси. Но не съм се молил или нещо такова, просто сякаш някой отгоре ме съжалява. Става само, без моя намеса. Много пъти в трудни моменти съм се опитвал да го направя съзнателно, питал съм се какво се случи тогава, как да го предизвикам, пробвал съм какво ли не - не става и не става.

МОЛБА КЪМ ПОТРЕБИТЕЛИТЕ: Ако някой има обяснение, ще се радвам да ми помогне да разгадя тази загадка, която ме тормози вече 10-15 г.

3.   Да стават чудеса вярвайте в Бог и ще ги видите.

4.   Хората в църквата казват така : Бог направи път там където няма път. А те Го познават.

Пишете в Ютюб Иван Бобулев Аз Го видях

5.   Не. Не се случват чудеса. И всичко, което му се е получавало на човек е заради усилия.

6.   5, говори за себе си, не за "човек".

7.   До 5, И аз мисля, че човек трябва да работи за мечтите си. Но има ситуации в които и да обърнеш земята, нещата не се получават.

8.   Аз имам чувството, че чудесата се случват, някакси "ако си ги заслужил", но се паднал духом. Като бачкаш уверено всякаш вселената, бог, или както го наричате си казват "абе тоя може и сам". Чакам коментари.

9.   Какво ти коства, да отидеш още няколко пъти в руската църква, да се молиш за милиони левове и се надявай за чудо!? До кога ще има зомбирани хора, вече сме в 21 век, а още има наивници!?

10.   Не знам. Един път имах нужда от чудо, случи се. Друг път също - нищо. Защо така?

11.   Случват се, стига да вярваш в чудеса, случиха ми се, не може да е било само див късмет.

12.   До 8:
Тежката работа не винаги воду до успехи, но както казват Помогни си сам, за да ти помогне и Господ. Въпросът е защо понякога правиш всичко както трябва, но противно на всякаква логика нещата не се подобряват.