Споделена история от Други

В търсене на заместник на хартиената тетрадка
Здравейте. Търся устройство, с което да мога да заместя хартиените тетрадки до голяма степен. Като цяло условията, на които трябва да отговаря са да може да се пише на ръка, да се запазва на него и след това писаното да може да се чете на него без нужда от прехвърляне на друго устройство /максимално на както се чете в тетрадка да прилича/. Препоръчителни характеристики са по-дълго издържащ заряд на батерията, по-голяма памет или възможност на поставяне на карта памет, да може да се отварят файлове в форматите PDF, Epub и Txt и да се пише, маркира върху тях, размерът може да варира, но за предпочитане е да не е по-малко от 10 инч. Откъм ценови диапазон не мога да се ориентирам, защото не мога да намеря баш такова устройство, но да кажем, че търся бюджетен вариант.
При търсене в интернет ми излизат таблети за записки, но оставам с впечатлението, че писаното трябва да се прехвърля.
Бих била много благодарна, ако ми помогнете в ориентирането какво точно устройство трябва да търся /като наименование/ и не бих отказа мнения, ако има ползващи такова.

Коментари

1.   Ами за мен най-добрият вариант е iPad с Apple Pen, но за съжаление, не се вписва точно в "бюджетнен вариант". Гледаш едно 900 лева, за тазгодишния 10.2 инача iPad с писалката и това е най-евтения вариант. Може да отваря PDF, ePub (макар да настоява, да позлва вградената апликация, която чеснто казано, хич не е лошо), a Word за обилни устройства върви изклчително добре iPad.

Има и хубави андроид усторйства, ама тези с добър стилус са на подобна цена, като евтините iPad-и. Има и значително по-евтини, но ще те разочароват. Аз лично бих препоръчал Samsung Galaxy Tab S6 Lite (доста дълго име). Идва със стилус, по-бърз е от iPad-а, нo апликациите за андроид таблети са пълна скръб. Е Office пакета си върви като пушка, обаче. И е много по-лесно да си качваш пиратски филми и музика на него.

Най-евтиното ще е Wacom Intious, но е просто пад с писалка, който изисква да е свръзан към компютър и докато е добре за рисуване, определено не мисля, че е добър заметник на тетрадката, а ако ще водиш записки, води си ги на лаптопа, който ще ти трябва с него. Не съм сигурен, как ще експортнеш написаното.

Можеш да рискуваш и с по-стар iPad, който подържа стилус, но пак ще са едно 400-500 лева, но тогава ще е по-бавен и ще го подържат по-малко време.

Други, но по-скъпи:
Ако ти се рискува, може да потърсиш устройства от рода на Surface Pro 3 и нагоре. Имат си стилус, карат си Windows и са супер за студенти. Ако намериш запазен втора ръка, стига да не е изпушил, ще ти свръши добра работа.

Lenovo Yoga от преди 2017-а нататък. Подобно на Surgace, ама са малко кекави и имат много странен екран.

Каквото и да избереш - OneNote на Microsoft е най-добрата апликация за писане със стилус, макар Apple-ските да изглеждат по-добре. Просто подържа да експортваш към всякакви формати, става за рисуване, за картинки да се добават и се синква прекрасно с телефона и компютъра.

Съжалявам ако съм те разочаровал от към цени, но реалността е, че това е най-евтиното което ще ти връши работа.
Да, може да хванеш евтин андроид и да купиш "стилус" за 5 лева, дори имаше и разни писалки за по стотина, дето уж емулирали истинска таква, но като цяло не си струва главоболието, пред това да позлваш тетрадки.

PS - Не си взимай устройство с моблен интернет. Почти навсякъде има Wi-Fi, а телефонът ти с мобилни данни може да си споделя нета.

2.   Не мога да помогна, защото не съм търсила такова.
Но ми стана интересно защо ти е?
Със сигурност не е защото е по-удобно (тъчскрийна понякога не реагира, трябва да повтаряш и т. н.).
Не стоиш ли достатъчно на екран през деня, че и тетрадката да ти е такава?

3.   Оникновен голям таблет, или както казвам аз таблетка:D и с него една писалка и си готова.

4.   От 2 - не случайно те попитах за целта. Ако е да имаш записките в текстов формат, има програми, които могат да го направят само от снимка на записки от тетрадка.

5.   Погледни remarkable. Мисля, че е точно каквото търсиш.

6.   Има такова устройство - REMARKable - само съм го гледал на клипчета. Изглежда впечатляващо. Обаче както казва 4 реално можеш с обикновен смартфон и приложение като Microsoft Office Lens да си снимаш всяка хартиена страница и да я имаш на телефона/компютъра.

7.   От 2/4 до 6, нещо повече, има програми, които от снимка на страница от тетрадка прави текстов файл (разпознава буквите по формата), стига да е писано четливо, разбира се, колкото по-четливо, толкова по-малко грешки ще има. Но не помня как се казваше програмата, а и беше преди много години като ми се наложи да ползвам, предполагам сега има и нови такива програми...