Споделена история от Други

Новинарските сайтове
Какво се случва в новинарските сайтове? Вече два пъти ми се случва да коментирам новина и двата пъти някой ми пише коментар с инфо за града, от който съм и заплахи. Откъде обикновен човек има инфо за мен? Или самите модератори на сайта се правят на граждани и коментират, виждайки данните ти?

Коментари

1.   Варианти има много.

Като за начало избягвай регистрации и не коментирай от собственото си устройство, през собствения си интернет адрес.

"Откъде обикновен човек има инфо за мен"

Без да кажеш кой е сайта, ще е много тудно. Като за начало, при доста сайтове смао с един IP адрес, не е точно "тайна" какви IP-та се свръзват с тях. Това е особен проблем, ако публикуват кометнарите ти на момента. Не е особено трудно, да се направи връзката от кой IP адрес идват, а IP адресите често сочат към доставчик и града, откъдето са (или поне областта).

Ако получаваш системни и директни заплахи (тест знаят те по име, знаят ти мейла), то можеш да подадеш молба в полицията. Ако е било просто "Ей ся ше дойда в Плевен и щи разцепя главата" - Ъм. ОТ сега ти казвам, да не се занимаваш изобщо. Някой адвокат ще ти каже, "о, ама как! Ще ги осъдим, къщата ще им вземем", обаче накрая ще се набичиш със съдебни разноски и такси за адвоката.

2.   Кой сайт е това, сподели ни повече, за да знаем.

3.   Това не е рядко явление, аз също съм бил заплашван, даже и в форумите се случва някой от пишещтите по близък с някой админ или модератор, и той им казва лична информация, и се почват заплахи за бой и те така, а за сайтовете там не ти препоръчвам да пишеш особено, в най известните като например (Факти или Блиц), там самия сайт плаща на тролове да коментира темата, в зависимост каква е примерно трябва да оплюват някой и се почва, имам приятел който е платен и ми е казвал за какво става на въпрос, въобще не се занимавай да отговаряш, ако някой наистина дойде да се конфронтира с теб, си има телфони на службите и ще го оправят, но повчето за буквално нърдове, и само плашат зад клавиатурата, един те така ме заплашваше и аз превъртях и му казах адреса си, да го видя какво ще направи, и не дойде, абе баш мишкари.

4.   Използвай VPN (Virtual Privates networks), т.е. виртуални частни мрежи"-има такива приложения! Ако трафикът ти минава през такава мрежа, ИП адресът ти остава скрит за ботовете!