Споделена история от Други

Не мога да изпитвам емоции
Не мога да изпитвам емоции. Абсолютно никакви. Какво да правя?
И другото, което е, не се обичам. Как става това? Как се научава?

Чувствам се разбит и опустошен.

Момче на 18, без бъдеще.

Коментари

1.   Това става, когато човек е преживял много, много гадни и ужасни неща, защитна реакция на организма.
Ако си имал ужасно минало - от това е...

2.   Казвай си всяка сутрин - аз съм най-важният в живота си. Тръгни на психолог.

3.   Можеш но си се скрил от тях,защото си се отказал да се свържеш с тях,защото незнаеш как да ги изразяваш.Бягаме от емоцийте си поради трудностите в живота ни,а те са връзката ни със самите себе си.Никой не ниучи как да изразяваме емоций,затова стават такива блокажи,особено при по-чувствителните хора Виж книгата на Хули Леонис-очевидната скрита истина за емоцийте и не се страхувай да започнеш да ги изразяваш

4.   Винаги ли не си могъл да изпитваш емоции или от известно време?
Под емоции разбираш чувства като цяло (примерно обич) или емоционални реакции (гняв, радост, тревога)? Дай пример за ситуация, в която си установил липса на емоция.
Какво разбираш под "не обичам себе си" и как го установи, ако не изпитваш емоции? Дай повече информация.

5.   И аз съм така някои дни. Както казва номер 1, може би си преживял ужасни неща и затова(също като мен). През повечето време съм ок, ама като ми се случи кофти ситуация не изпитвам никакви емоции. Но поговори с психолог. Може да помогне.

Момиче на 16

6.   Случва ми се след като преживея много гадни неща. Даже не е по-скоро да не изпитваш нищо, а да се чувстваш празен, след дълго страдане. Дай си време, животът ще се промени и ще забравиш за това