Споделена история от Други

Моля за съвет
Здравейте моля за съвет какво бихте ли казали за този лаптоп как ке става ли за учене и за игри

ЛАПТОП HP PAVILION GAMING 15-EC0001NU 8KS94EA N

Характеристики
Бранд:
Hp
Модел:
15-Ec0001Nu (8Ks94Ea)
Цвят:
Черен
Диагонал на дисплея (inch):
15.6 "
Резолюция:
Fhd
Процесор модел:
Amd Ryzen™ 5 3550H
Процесор бранд:
Amd
RAM:
8 gb
HDD:
1000 gb
Тип памет:
Ddr4
ВИДЕО КАРТА БРАНД:
Nvidia
ВИДЕО КАРТА СЕРИЯ:
Nvidia® Geforce® Gtx 1050 (3 Gb Gddr5)
Операционна система:
None
Touch screen:
Не
Процесор серия:
Ryzen 5
Продукт:
Лаптоп
SSD:
0 gb

Коментари

1.   За игри е слаб. Търси с поне 16 или 32гб рам

2.   Съвет - другият път не публикувай така ред по ред, особено неформатиран текст, че е ужасно за четене.

За учене и Macbook от 2013 е стига. Всъщност всичко с i5 процесор "стига", а ако има SSD, честно казано от 2011-а година насам, разлика няма да забележиш, ако просто ползваш Word, Chrome и Discord, Skype, MS Teams или Zoom.

А товзи лаптоп, с това GPU, е супер за учене, и ще подкара всякакви програми за CAD, Photoshop, програмиране, по-леки проекти на Blender и продобни. Лимитът му, което мжое и да не се отнася до теб изиобщо, е факта, че не можеш да изкараш 4к сигнал от него и си лимитиран само до един монитор, освен ако не ти се занимава с доста скъпи донхъли, които не работят като хората.
Но за игри - СЪжалявам, ное емного слаб. В края на 2020-а, да кушиш GTX 1050 в лаптоп, е просто загуба на средства. GTX 1650 в еквиваленти конфигурации често е само с по 60-70 лева по-скъпа, но дава 48% повече производителност. Да не споменавам, че скоро идват новите RTX 30xx за лаптопи и цената на наличните модели ще падне още повече.
С тази конфигураия, ще можеш да играеш на 720p, с изключение на разни e-sport заглавия от рода на LoL, Dota и прочие. Дори и на минимални настройки, някой игри ще се пънат да ударат повече от 44-5 фрейма.

Ами това е. Бих препоръчал, да изчакаш до февруари поне, да събереш още 100-200 лева и да си купиш машина, която вероятно ще има поне с 1660 Ti примерно. Разликата е прекалено масивна. Така и так аще си дълго време с този лаптоп. Ще стане смешно, кгоато след година-две бюджетните андроид телефони вадят по-яка графика.