Споделена история от Други

Харесвам повече турци!
Здравейте, искам да споделя история, нещо, което наистина ме притеснява. Обикновено си падам по турските момчета, просто ме кефят повечето, а българите по-малко. Много от тях са ми писали, и българи също. Но турците повече ме впечатляваха. Познавам възпитани и умни момчета от тях. Много ми харесват, така се влюбих до край на душата си. А нашите нещо не са съгласни, а аз се отчаях. Все си мисля, ами ако се случи така, че да се влюбя с турчин, какво ще е, всичко се случва в този живот. То и ако си допаднем. От друга страна ми е малко кофти, заради неговите, дали ще ме приемат и тн. Затова ми е много тъжно на душата. Не обичам да деля така хората, не е хубаво. А от вуйчо ми съм забелязала, че наистина мрази турците. Например показах му едно хубаво момче, даже учи в университет умно момче, само му го показах да си каже мнението само за красота. На мига го разбра, че е турчин и веднага с отговор "мани я тая манерка и тн. ". На мен ми стана наистина много гадно и се прибрах в стаята и започнах да плача. После баба ми ми успокои и ми каза, че си е такъв нервен и тн. Направо се съсипах. А когато му покажа някой българин веднага "ммм с и показва добра физиуномия", а за турците, че са били селяни и тн. Затова очаквам вашите отговори. Благодаря!

Коментари

1.   Мило момиче, ще ти кажа една истинска история. Българка се жени за турчин и отиват да живеят там. Ражда дете, но не се разбират с турчина и се развеждат. Турският съд дава детето -момиченце на 3 годинки на бащата, който е безработен и пие. Майката има право да вижда детето един месец в годината в Турция. През този месец, въпреки решението на съда, не я оставят насаме с детето, не й дават да напуска града с него, камо ли да го доведе в България. Бабата гледа детето... Това са турците и ако искаш да попаднеш в подобна ситуация продължавай. Не е нужно да казвам, че и майката и роднините й се изпоразболяха...

2.   Вуйчо ти е прав, и то не защото ги “мрази”, а защото българи и турци да създадат общо семейство почти няма. И двете страни не желаят смесен брак, но българите по-лесно се пречупват и приемат, докато турците не. Познавам такива, които буквално са се отказвали от децата си (и синове и дъщери).
Да не говорим пък какво се говори измежду турските момчета за българките - Те са лесни, е*и ги докато си млад и неженен. Чувала съм го с ушите си и наистина така правят. Българките ги ползват за неангажиращи връзки и накрая си се женят за туркини, защото уж били по-свестни (често обаче не се оказва така и щом родят минават половината приятели на мъжа си и нейни колеги). Всичко, което го написах съм го виждала с очите си.
Ж21

3.   За повечето българи турците са поробители, така им е насаждано от малки и трудно приемат идеята. Пределно ми е ясно какви ще са повечето мнения тук.

До човека си е. Аз самият съм от смесен брак и то успешен. Има доста повече такива бракова, отколкото повечето си мислят и много от тях успешни. Но повтарям, зависи от самите хора.

4.   От авторката. Пак ми развалихте настроението. Все де опитвам да повярвам, че е така. Плача! Не всички са такива, на наистина ми е мъчно.

5.   Има противоречие в темата ти - хем харесваш повече турци, хем твърдиш, че не трябва да се прави разделение между хората.
Аз знам за два такива смесени брака - едните ми бяха комшии - турци, но не бяха религиозни. Дъщеря им се омъжи за българин. Имат 2 деца - момчето е с българско име, момичето - с турско. Други не познавам и не съм чувала. Но в едно предаване преди време даваха такова семейство - мъжът турчин, жената българка. И двамата казаха, че не са много религиозни, а на децата си оставят сами да изберат дали и каква религия да изповядват.

6.   Ами в Турция има доста женени за рускини или украинки... Имам наблюдения и тук в БГ на два такива брака, издържали във времето. Общото е постоянното одумване първите години от семействата им и близки хора през първите десетина години... Общо взето това можеше да се окаже препъни камъка и да си прекратят връзките, ама в тия два случая не се случи така. НО това ми се струва, че са по-скоро някакви изключения. В повечето случаи тези връзки дори не стигат до брак и семейство.

8.   Мило момиче аз мога да разубедя казаното до тук, виждам се с турче немога да опиша колко ме уважава и обича и помага това от българин не го видях. Имам приятелка която е омъжена за циганин имат и дете живеят си прекрасно всичко е много относително важно е отношението на човека към теб е не какъв е по народност!

9.   В малките населени места винаги ще имаш проблеми, ако си с нещо различна като начин на живот, мислене, вкусове, интереси, виждания и.т.н. Избери за партньор някой, който е добре образован и градски тип човек, космополитна личност.

10.   Бившия ми приятел, българин, с който бяхме 5 години заедно ме биеше, унижаваше, обиждаше и всичко от гамата. Сегашния ми приятел е турчин и нито е религиозен, нито нищо. Само уважение, обич и безкрайна грижа получавам от него. Семейството му ме обожава, както и моето него. Зависи от човека, не каква националност е.

11.   Еми хвани си турчин тогава,какво ти пука какво казва семейството ти. Не ги слушай

12.   Здравей, момиче! От личен опит знам какво е това чувство, само, че при мен е с момче от ромски произход. Аз също като теб предпочитам момчето да не е от нашите , защото и българин да е там няма гаранция колко ще е добър спрямо теб, да има и такива които са свестни, но аз точно от такива любов исках и предложих, но така и така не получих :)

13.   Всички са много уважителни, но явно само преди брака. После ставаш забулен пингвин и се съобразяваш с всички простотии, които им хрумнат. Дори и да няма насаденото от турското робство, ние сме на различни планети с мюсюлманите. Много мисли преди да създадеш подобна връзка, защото после няма да има връщане назад и ще се чудиш как да се спасяваш, не дай си Боже и дете да има замесено.

16.   Няма лошо. Не се отчайвай. Повечето български турци, за които предполагам говориш, нямат нищо общо с Турция, освен езика, даже нашите не го говорят литературно. Корените им са от едно време. За това, ако евентуално, създадеш семейство с български турчин няма опасност да изпаднеш в ситуацията от първия коментар, вие ще си бъдете българско семейство. Единственият проблем може да е религията, но това се превъзмогва. В моята рода има много случаи на смесване на религиите. Само дано не си под влиянието на турските сапунки.

17.   Аз, като видя туркиня с българин тогава ще си кажа мнението. Принципът при т. нар. Турци е турчин с българка може, евентуално, обратното не.

18.   17, аз съм от такъв брак. Има и други такива. Не са само турци с българки. Само на нашата улица на село има още 3 такива брака и още 3 на съседната. В града също има в блока срещу нас.

19.   Хора, моите извинения ама... Това ТВ преразказ ли е? Някой виждал ли е с очите си, забулени пингвини и майки с откраднати деца?
Питам, защото съм омъжена за турчин, сестра му за българин, в неговия град половината млади хора са турци, живеещи из Европа и съответно женени за местни и... Драма няма.
Драмата е по тв, а реалността, е че къщата на свекърва ми е по-украсена за Коледа от моята.

21.   Живях в Кърджали 10 години. Горе доло мисията невъзможна с туркиня. Те за да се омъжат, оженят първо се пита цялата рода...а с българин абсурд. Пълно изключение. Трябва никой да не я иска от техните тогава. Или да е някаква разведена. Та така и там жена не намерих. Иначе за интим и връзки нямаше проблем. Но за нещо повече самите те си казваха, че не става. Не искам да обидя никого. Нашите нямаха против каква ще е жена ми, но там не става. Бъркали се традициите дрън дрън. И последната ми каза много те харесвам, ама вуичо ако разбере ще ме заколи, аз за теб няма да се омъжа. И ми стана много обидно та повече с такива не мисля да опитвам. Не са отворени като хора все живеят с предразсъдъци. И най-вече българка може за турчин, но обратното е рядкост. Познавам и много българки, които се влюбиха в турци, забременяха после турчина им каза нашите не дават и така си останаха самотни майки с разбити от любов сърца, което е жалко. Никой не мразя и не настройвам. Просто това видях и преживях не искам никой да се чувства засегнат.