Споделена история от Други

Не иска детето ни
Помощ... имам нужда от емоционална подкрепа. Мъжа ми не харесва живота ни с дете. От няколко години сме родители, а той се изнерви безкрайно и е вечно сърдит, кисел, заядлив. Когато бабата вземе детето за една - две вечери да отдъхнем, той споделя как не му липсва и си иска стария живот. Пропи се, седи и нервно чопли семки на масата, не ми обръща никакво внимание. Аз се грижа много за детето, постоянно да е добре облечено, да е нахранено, изкъпано и т.н., той по-не поема от тези грижи и въпреки това само се оплаква и не го иска.
За първи път виждам баща да не си иска така детето. А детето беше планирано. Просто той е разочарован, защото си го представяше по-друго...
Не мога повече така. Тежко ми е психически. Грижа се за детето ни, а той междувременно създава също проблеми...

Коментари

1.   И ние се изнервяме, имала съм тежки моменти, в които си казвам, защо ми беше? Трудно е докато порасне, хубаво е, че ви помагат, дано да се оправят нещата с пораства ето.

2.   Позната ситуация. Има и такива бащи. Единият вариант е да дадеш детето на ясли или на майка ти за по-дълго време. Но си мисля, че това няма да спре. Съжалявам да ти го кажа, но ще е добре да се разделиш с мъжа си. И той да си живее като ерген.

3.   По всичко си личи че историята ти е измислена за да имаш причина да обвиняваш мъжа си. Дори нарочно не споменаваш пола на детето ви. Един мъж няма как да не обича детето си още повече, че сте го планували. Хайде престанете с вашите лъжи.

5.   Ами че то с всички е така. И идва въпорсът защо ганя все напира да има деца и плюе малкото адекватни хора, че нямат? ! Яд го е как се е прецакал? ... ;) И втория въпрос- защо глупавки простакеши, които нито могат да си позволят дете, нито имат подходящ мъж, раждат, а после се оплакват тук? ! ;)

6.   Не сме хората, които могат да ти помогнат адекватно. Всеки от нас може да ти даде съвет, но надали ще е правилно да ти влияем в момент, в който ти си емоционално изтощена.
Предполагам, че е редно да поговориш с мъжа си. Попитай го какво точно иска, какво му липсва и как можете да го постигнете. Вие сте семейство, а това обикновено това означава, че двамата сте екип и общият ви живот е един сложен проект, върху който да работите всеки ден. Не можете да върнете детето, но можете да преосмислите ситуацията и да намерите решения, които да я олекотят. Може би той иска повече тишина, време насаме или внимание. Детето не е коренът на проблема, това трябва да разбере мъжът ти. А коренът на проблема е в някоя от многото разлики в начина на живот след появата на дете. Намерете го и го разрешете.

7.   За това трябва да мислите, когато раждате деца на подобни мухльовци... Трябвало е да го прецениш в началото. Вече е късно. Може би е време да се разделите.