Споделена история от Други

Последната година на Бойко Борисов.
Здравейте. Бойко Методиев Борисов стана премиер тъкмо като аз тръгвах ученик първи клас. Сега съм вече 12 клас и честно казано не мога да си лредставя какво е да те управлява някой друг. За предишните бях още малък и не се вълнувах от политика. После като Орешарски беше заместник премиер аз не разбрах много кво става. Чувал съм и че един други имало, но все тая. И не съм само аз така. Ясно е, че Бойко фалшифицираше изборите. Цялото му управление или царуване беше и е една диктатура. Аз се чувствам все едно, че живея в диктатура. Винаги си е бил идиот, често се излагаше, но последната година с него беше и все оше е чудо! Една чудесия! То цалото му улравление беше такова обаче тая година наистина беше страшна. България е един огромен бостан, а той е една огромна тиква, която изсмуква всичко от земята в този бостан. Буквално. Да му имам прякорите, Батман, Тиквата и т. н. И сега ще направя едно обощение каква беше последната 2020-та година с Бойко Борисов Тиквата. Само че първо да припомня как посрещна новата американска посланичка Херо Мустафа на разкопките. Забавен беше коментара му за човека, който си правел попарка преди 2500 години. Покани я на кафе и после почна да я прегръща и целува. Той на много други им изпочупи ребрата от прегръдки. Няма такъв любвеобилен премиер. Сега да си припомник какво стана с последната и може би най-тежката година с Тиквата. Още в самото начало на годината калпавото управление на Тиквата през последното десетилетия почна да ражда отровни плодове. В село Галиче момиче на 18 години беше брутално пребито, изнасилено и заклано от 17 годишен циганин. Те подобни случаи на цигански престъпления не са неще необичайно, но през последните години зачестиха и като цяло се превърнаха в ежедневие. Тази година имаше още няколко подобни случая. Бащата на убитото момиче се срещна с Бойко и помоли законите за непълнолетни престъпници да бъдат по-строги. Тиквата уж обеща, но вече почти една година по-късно нищо не стана. За стягане на закона за непълнолетните престъпници и дума не е обелена, че дори и законите за тях станаха още по-леки. Манго го осъдиха на 18 години затвор, но такива неша са ми познати. В най-лошия случай биха го пуснали след десетина години за добро поведение. Иначе след 3 години ще е на свобода. През 2017-та в Бяла цигани убиха момче за една цигара. Осъдиха го на 20 години затвор, мина една година, намалиха му присъдата на 3 години и сега вече е на свобода, готов отново да убива. Все пак Европейския съюз ни казва да не бъдем расити и да прилагал закона върху хора с по-мургава кожа е расизъм, нацизъм и фашизъм в най-бесния им вид, както Европа казва. Да се върнем към тазгодишните абсурди с Тиквата. Стотиците освободени и незаловени престъпници са само част от пловдовете на десетгодишните дървета на управлението му. То скоро може да няма престъпници, защото ГЕРБ ни докараха до демографски апокалипсис и за да се прикрият не дадоха данни за раждаемостта в България. Вече много неща станаха и не помня януари още ли беше или февруари когато пернишкият язовир Студена пресъхна и десетки хиляди думи останаха без вода и на воден режим. Дъното на язовира пресъхнало и напукано, все едно че в пустиня. Много хора казаха, че са видели изпускането на водата и тръба е имало. Цената на водата обаче отново скочи. На тока също. После сняг имаше, вода нямаше. Заговориха за завод за горене на боклук в София. Прецакаха куп народ с новия закон за касовите апарати. Заговори се дори и за вкарване на България в така наречената “чакалня”, каквото и да значи тва на еврозоната без народа да се пита дали е съгласен или не. Логично почнаха протести. Свободата на словото в България тогава достигна критично ниски нива. Една баба каза истината за Бойко, после полицаи отидоха при нея да я тормозят. На 3-ти март Тиквата отиде в Турция да се разбере уж с Ердоган за бежанската криза. После обаче се разбра защо бежанците нас не ни нападнаха. Немски вестник разкри, че Бойко е турски лакей. Но де да беше само турски. Той е и слуга на Европейския съюз, а ние сме тоалетната на този “съюз”. Забравих да кажа за Васил Божков. Не знам много за него, но той има антична колекция, която е оценена на над 1 милиард евро. Много специалисти казват, че това е най-добрата и най-богата колекция от антични предмети в целия свят. Това е част от историята по тези земи и малко хора се замислят за това. Дойде Ковид кризата. Затвориха всичко. Фирмите почнаха да фалирват една след друга. Стотици хиляди хора останаха без работа и бюрата по труда се напълниха. Помош имаше, но трябваше да отговаряш на един куп изисквания, за да я получиш. По едно време имаше и глоба 5000 лева. Глобиха едно момче за дето играше баскетбол сам в празния двор на училището. Ежедневно ни стресираха с приказки за чували с трупове, детски площадки с трупове, нямало да има място в хладилните камери и сме щели да ползваме хладилните камиони да слагаме трупове в тях вместо месо. После в национален ефир нарече народа “Тулупи”. Изгаври се с децата и им даде по 3 краставици и малко кашкавал. Дадохме на Обединените арабски емирства един куп храна, те ни дадоха фурми. Работа нямаше много, но кредитите и сметките трябваше да се плащат. Тиквеника най-нагло изпозлваше Ковид кризата, за да се опитваше да вкара България в “чакалнята” на еврозоната без да пита народа дали иска или не. И безкрайно дългата карантина свърши. Бойко обаче успя да използва кризата на макс и без да е питал народа иска ли или не, съгласен ли е или не ни вкара в “чакалнята” на фалшивата валута на фалшивия Европейски съюз, който след тая криза не са знае дали изобщо ше остиска. Или кризата ше бъде прекалено голяма? Логично почанах протести. Кой ще нахрани безработните и ше им плати сметките? А той излезе пред тях и почна да се хвали, че вече сме в “чакалнята”. За зъболекар ли чакаме? Или за психолог след травмите за чувалите и хладилните камиони с трупове? Сложи и ръка на конституцията и искаше да я променя, а той даже не я е чел тулупа! Не помня дали беше преди протестите, казах вече, че много неща станаха, отиде в Дубай да взима акциите на Левски от Божков. Отиде бледичък и се върна един черен негър. И излизат снимки на голотиите му в спалнята му как лежи наобратно, на ношното шкафче пистолет и вътре пачки по 500 евра и златни кюлчета по 10 000 лева всяко. И кой го снима не се разбра? Любовница ли беше или президента? Станахме за смях пред целия свят! Засрами се и вместо да даде обяснение почна да говори на висок тон, да ръкомаха, да се държи като идиот, какъвто всъщност е и целуваше една от партийката му, забравих ѝ името. После протестите го уплашиха и излезе от концлагера, наречен Парламент, кажи се на джипчето си и теъгна из България. А да, забравих как Меркелката му сочеше към маската. Но да, тръгна из България и почна една идилия с гербаджиите. Виждаше напредък там където го няма. И отново забравих да кажа за подпорните стени по плажовете. На Алепу, едно от последните девствени места по българското Черноморие се появи съоръжение, което казваха, че е подпорна стена. Заради калпавото управление на ГЕРБ малко по-насевер се спука една тръба и Черно море покафеня. Навсякъде плажовете почнаха да се превръщат в Ню Йорк. И Бойко си караше колата и се радваше на плодовете на индустриално развитата ни родина. Юли токът пак поскъпна. После дойде есента и Тиквата беше коронована или хвана коронавирус. Седеше си у тях и говореше глупости. Но не се разболя само той. България изпусна контрола върху пандемията. Заболелите наближаваха 5 хиляди на ден, починалите бяха стотици, лекари на преклонна възраст, пациенти умират по стълбите, няма линейки, няма места, пълен хаос. Вместо да говорят за хладилни камиони с трупове можеше да купят линейки. Да не чувам, че няма пари. Има пари за Ф-16, за линейки няма. И медицинско оборудване можеше да се купи, лекарства, да се изготви план и да се помисли за построяването на полеви болници. Но не, тва е България на Разбойко. Реши се. Медицински хеликоптери няма да се купят. Както е модено да се казва, дори Северна Македония има два. Северна Македония бе хора! Язовира, който захранва Варна и Бургас с почна и той да пресъхва. Тва вече ше е катастрофа от национален мащаб. Безхаберието на ГЕРБ и Тиквата до так ни докара. Казах за Северна Македония нещо. Е може ли да си толкова прост, че да говориш лред външния им министър Буяр Османи, че си притеснен от македонско малцинство в България на европейската резолюция? Такова твърдение нямаше и сега тва македонистите го използват в пропагандата си. А иначе за другите неща като корупцията не се интересува. Изръси и репликата “Работата носи свобода”, написана на входа на Аушвиц. Обещаха, че цената на водата няма да се вдига. Да, ама после веднага в София и Перник, който претърпя тежка водна криза ше се вдига. За тока шом не глворат е ясно. На всеки 6 месеца ново увеличение. Беше почнал имда раздава и като невидял. То е добре, но го прави с ясна цел да източи хазната за следващото правителство. Работата е ясна. Тиранията на Боко Тиквата е на път да приключи. Ликуй народе! Само че ГЕРБ направиха и поне едно хубаво нещо. Сложиха ясни условия за еврочленството на Северна Македония и им наложиха вето. Мисля, че тва беше прекалено късно и даже в последния момент, но добре е че го направиха. Само че не вярвам макетата да се съобразят с нашите искания. Те даже и продължават на наглеят. Поискаха ни и 25 милиарда долара репарации за “окупация през Втората световна война”. XD Едно вето и още няколко неша имс тогат. Не сме виновни ние, че са мързеливи и имат корумпирано правилтеслтво. Все тая. Но да, Боко си отива. Въпросът е, че няма кой друг да дойде. Корнелия е комунистка и едва ли ще оправи нещата. Обаче ше пусне макетата в ЕС без да се съгласят с нашите искания със сигурност. А и не мисля, че България е готова да бъде управлявана от жена и то каква да е жена. Доган пък е турчин, то е ясно. Слави, да бе да. Неговата телевизия не се гледа. От едните чалги към другите. Кой, кой, кой е следващият? Но едно хубаво нещо има и то е че Боко Тиквата най-накрая ше си отиде и тиранията му ще приключи. Само да не я заменим с нова. Лично аз не съм голям оптимист.

Коментари

1.   Мургавите са задължителен елемент от изборите за когото и да било,а на места гласовете им са решаващи.Ела да видиш в Русе какво чудо е-дилъра контролира процеса от джипа на улицата,а в читалището полицая се прави че не вижда.Ела да видиш какво общежитие им построиха с каква модерна детска площадка-всичко това ще бъде изпотрошено,изгорено и конете ще бъдат вкарани по етажите както си требе.
Змията когато умира хапе най-лошо, в момента се краде като за последно в ужасяващи,непознати в цялостната ни история размери.А пандемията само прикрива мащабите и създава нови предпоставки.

2.   да, на някои чужди държави като Русия, много им се иска това да е последната година... После ще направят референдум за излизането ни от НАТО и ЕС и ще се върнем към Евразия.

3.   -Първо дали ще си тръгне не е сигурно, достатъчно дълбоко се е окопал, така че ще е бая трудно някой да го откъсне от власта. -Второ прав си че ако си тръгне, не се знае дали другия няма да е същия като него, според мен Корнелия няма да дойде на власт, една от причините е че работи с ГЕРБ нищо че пред нас са врагове, а и Бойко няма да го допусне. -Трето по добре да рискуваме, защото сега със сигурност няма нищо да се промени с него на власт, може да дойде пак същия но поне ще сме опитали, но може и да има промяна, дори да е много малък процент шанс.

4.   Глупавий, нещастний, бедний народец тръгнал дъно да търси. Нямащ милия и бедна фантазия даже.
В тая посока на Боко тъпотията ще му се струва на благословия в сравнение с това което идва!

5.   Описал си доста негативни факти, не мога да отрека така е. Но аз като много по възрастен видял много повече от теб авторе, не намирам човек който има желание и може да извършва примиерска дейност на България по добре.
Който и да дойде нещата ще се влошат, вместо да се подобрят. Защото ти не описваш хубавите неща които се случиха за последните 10 години, събрал си само пропуските на правителството и то само в един пост, ако нещата са само толкова ние живеем прекрасно.
Всеки държавен ръководител на която и да е държава, прави положителни и отрицателни решения, понякога греши, някой правят много грешки вярвайки че е добро, някой от грешките са от недообмисляне. А да лавираш между мнението на многоброен народ хич не е лесно.
Аз лично пък съм бил в избирателните секции с години, и аз броя бюлетини. Лично пазя да е честен избора поне в секцията в която съм и хората в центъра на града наистина гласуват за Бойко, последно в нашата секция 73% от бюлетините бяха за него. Аз също се изненадах, после проверих дали в публикуваните резултати бройките са същите, ами същите бяха, затова не вярвам в многото купени гласове, допускам че има купени, но когато видях че за Брайдън в америка хора родени през 19 век са ходили уж да гласуват лично, повече вярвам на нашите избори от колкото на американските. Изглежда в цял свят изборите малко или много се манипулират. Но пак казвам аз цял ден пазих кутията с бюлетини, отказах закуска и обяд, вечерта броих, вътре имаше 73% бюлетини за герб.

6.   Най-голямата глупост, която съм виждал да върши Боцелан беше да се хване на блъфът на Реджеб, че ще ни залее с бежанци, които даже не целяха България. И без никой в Турция да му е искал помощта, нито най-малко да е очаквал това от България, да отиде на крака да се мазни на Реджеб който през това време беше изолиран от целият свят и да му изпълнява каквото поиска. Огромен позор беше и връщането на турци потърсили убежище в България обратно на Реджеб. Огромен позор беше при всички тези неща, Боцелан наскоро да ни дава за пример в ЕС как сме се разбирали с Турция и не сме имали конфронтации помежду си за разлика от Гърция и Франция. Станахме за смях и позор. Той изпълняваше нарежданията на ислямският престъпник затова той не влиза в конфронтация с нас. Европа му налага санкции за свинщините му и той влиза в конфронтация с ЕС. Елементарно като 2 и 2. Поне да си беше мълчал. САЩ много добре направиха като му сложиха кюрдка за посланик. Да го държи на каишка да не ходи да се мазни на ислямският престъпен диктатор. Иначе жената безспорно заслужава уважение. Знае седем чужди езика, държи се приятелски с България и си направи труда да учи българският. Тук, че я е прегръщал и целувал не мога да го виня. Тя е достоен за уважение човек. Все пак целуването макар и не по устата не е било редно защото тя е омъжена и това е обидно. Сега въпросът не е какъв е Боцелан, а защо е бил избиран толкова много пъти. Мисля, че всеки знае причините за това. Те са: Защото много българи виждаха в него респектираща мутра. Защото много българи споделят неговият маниер на мазнене и слагачество, както постъпи с Реджеб. Защото на българите им напомня на Тодор Живков. Защото знамето на партията му е знамето на ЕС, а те виждат в ЕС своето сигурно бъдеще. Защото телевизорът на който го дават, редовно побеждаваше хладилникът. Значи проблемът не е Боцелан сам по себе си, а проблемът на първо място е българският народ. Чак когато българският народ е получил последствията от самият себе си чрез Боцелан, чак тогава разбрал, че те са горчиви. Аз даже смятам, че Боцелан в началото е имал дори искрени и добри намерения към България, но в процесът на работа през дългата му кариера в политиката той вероятно е разбрал, че за този народ не си струва и се е обърнал на 180 градуса. Вероятно аз също не бих се стремял да направя животът розов на народ, който ме харесва и избира, защото ме асоциира с респектираща мутра, защото ме харесва за това, че се мазня при това на ислямски престъпен диктатор ставайки негов съучастник за да нямаме конфронтации, затова, че чака ЕС да го направи богат и затова избира моята партия понеже тя е про ЕС. Ако трябва да сме точни Боцелан е твърде добър за България. Българите заслужават нещо по-сурово. А България изпусна контрола върху пандемията отново заради народът. В хипермаркетите и сега всеки втори се разхожда с изваден от маската нос. От Бай Ганьо тръгват проблемите, не от политиците които той избира. Политиците са вторична причина. Боцелан не е добър, но на политическият хоризонт в България няма по-добър от него с едно изключение-Billy the Puppet(Цецо). Всички останали алтернативи са под нулата. Но народът като правило ще си избере управник, който заслужава.

7.   Много много съмнително е да му е последната година. Такива като тебе, нито знаят за кого искат да гласуват, нито имат ясна представа какво ще се случи с държавата, след смяна на управлението. Засега правителството се справя добре с кризата, и аз лично отново, ще гласувам за тях и не съм от малцинствата. Тези платени през повечето протести, нямат никаква стойност, а недоволни винаги ще има. Kойто и да управлява, ти пак ще си на площада и недоволен, запомни ми добре думата.

8.   Много странно как даваш пример за момичето в Галиче а някак удобобно забравяш малката Кристин коята беше от малцинствата. Убита от българин по особенно жесток начин, явно смяташ че е правилно да се отнасяш зле с хората, и да ги плоюеш само заради етноса, с това автоматично ми падна в очите. Срамно е че момче 12 клас има такова, нагло отношение и претендира че разбира нещо от политика. Освеен това според теб премиера е виновен за всяко убийство в страната, слез на земята и не мисли за политическо бъдеще.

9.   И кой ще ни управлява?!

11.   Тиквата е проклятие за България. Всички партии задължително да се обединят срещу неговата диктатура и да загърбят идеологическите си различия! Още един мандат на Тиквата означава край на България или гражданска война.

13.   5 си иска някой като Тошо да управлява 100 години. Това не е демокрация. По-добре да се сменя премиер и управляващи на всеки 4 години, а не да се окопават във власт.

14.   От автора до 8.
Един случай на убита от малцинствата и безброй случая на убити от малцинствата. Ама аз това казвам, етноса им и цвета на кожата ги оправдават. Ей сега на 4-ти в село Дъбово един циганин уби старец със стъкло и какво сега, да го оправдаем него и десетки други подпбни случаи за дето едни българи убили Кристин? А онзи от Галиче точно заради етноса му са му опрощавали безброй други престъпления и накрая хоп, закла човек. Кой му ги опрости? Гербаджийска България. В повечето случаи когато някой от тези представители убие някого се разкрива, че има обилно досие и понеже е от електората го оправдават докато не стане най-лошото. Кажи ми и къде съм казал, че имам немерение да са занимавам с политика?

15.   Да извикаме пак Жан Валжан, явно забравихме бедните години и скоро не сме били пак най-бедната държава в цял свят с 3 долара заплата на месец. Няма толкова тъп нариод!
3 долара на месец са ти 10 стотинки на ден. Бръкни си в джоба извади едно жълто 5 две жълти 2 и едно желто 1, а сега яж! Да ама в Африка няма зима, ама тук има и излиташ през комина само по душа.

16.   Единичен случай така ли ти, да не би случайно до работиш в МВР и да имаш класифицирана информация по този въпрос? Не знам в кой свят живееш ти, но години наред белите хора сме оправдавани в такива слчай заради цвета на кожата, а не обратното има безброй случаи. Убиеца на Милен Цветков да не е от малцинствата, ама ще мине леко защото има пари. Твоето бие на як расизъм, даже и расизъм не може да се нарече, защото повечето от малцинствата както ти твърдиш нямат тен който се различава много от българския. Явно мислиш, че извършваш геройство по този начин като слагаш всички под общ знаменател, но това си е твое право на заблуда. Имал и други провинения казваш, а кой убиец няма то тоака се започва.
Давам ти и пример Лука Магнота има цяло посветено шоу на Нетфликс за неговия случай. Започнал е с качването на клипчета с насилие на животни в фейсбук, съответно цяла група хора от сайта са се организирали да уведомят полицията, че е опасен и следващата му стъпка безспорно ще е да убие човек. Полициятя не предприема никакви действия, съответно се случва и най лошото Това че голяма част от полицаите са некадърни няма много общо с правителството и който и да дойде на власт ти пак ще чуваш такива новини. Да не е правилно но хората са зли, и няма как всеки намислил да стори зло някому да бъде възпрян.

17.   До 2-ри.

Боцелан не е единствен и незаменим. Billy the Puppet от Saw 2 без перуката и спиралите на бузите(Цецо) също е тотално ЕС и Натовец, но е доста по-пагубен за руската намеса и шпионаж от Боцелан. Ползва се с по-голямо уважение и доверие от Германия и САЩ от Боцелан. Помните ли само наглото комуне Румен Шадравана, като го нарече шестак, само за това, че обиди Billy the Puppet, САЩ му отнеха веднага визата и го вкараха в списък с нежелани личности за САЩ. След което авторитетни немски журналисти го довършиха чрез статии. Само тая представителна извадка изчерпва темата. Billy the Puppet е професионалист от ФБР, не като тукашните аматьорски и корумпирани ченгета. И знае как да пипа гадовете. И не си поплюва. Германия, САЩ, най-големите българо-американски бизнесмени милиардери стоят зад него. Не съм пророк, но мисля, че умея да преценявам хората и смятам, че едно от нещата които той силно цели е да направи така, че да не бъде отнемат от мутри бизнесът на хората тук в момента щом той се разрасне повече, като и, че това с шестте апартамента е фишек.