Споделена история от Други

Нов бизнес
Здравейте, аз съм на 22 години, реализирам се в друга сфера, но искам да започна собствен бизнес за нещо handmade.
Имам доста въпроси относно започването на такъв бизнес.
Идеята ми е да купувам бутилки вино и да ги украсявам според поводите на клиентите ( рожден ден, годишнина, юбилей и т. н. ).
Искам да попитам запознатите от вас дали е уместно да купувам марки вина и да ги препродавам?
Също така друг вариант е да закупувам на едро празни бутилки с различни форми и дизайн и да продавам тях украсени?
Вие бихте ли си закупили такова нещо направено с много любов и желание или смятате, че е безсмислено да се захващам с това?
Обожавам да влагам енергия в подобни неща, но до сега не съм имала смелост да започна да се занимавам с нещо подобно. Разбира се, ще го правя в свободното си време като нещо допълнително.
Много благодаря на всеки, който е отделил от времето си да прочете историята!

Коментари

1.   няма пари в тая работа. Приготви 150 лева за счетоводство да даваш всеки месец, плюс регистрация и т.н, и бая пари за маркетинг. Абе лапе на на 17 години си. Личи си че живееш още в измислен свят.

2.   Поздравления за идеята,но нали знаеш,че българина си е малко.....ще спестя суперлативите.По нормалния свят това би имало успех,но тук българина не бил дал пари за подобно нещо.И не защото няма,а защото ще го сметне за излишно разхищение и прекален жест за неговата изгора и/или повод.Но не би спестил пари за едно къртовско напиване примерно.
Ще ти разкажа нещо-преди време на едно много хубаво място край което минават страшно много хора едно младо момче започна да продава восъчни фигурки изработени и оцветени от самия него,просто самия восък беше оцветен и наистина правеше произведения на изкуството-дръвчета,палми,снежни човеци,герои от филмчета и каквото ти дойде на ум.Е,затвори след няколко месеца,защото нищо не вървеше,не беше скъпо,но българина е сляп и глух за красотата.Седял съм до магазинчето и съм наблюдавал хората минаващи от там-пълни чанти с боклуци от една голяма верига и дори не поглеждаха към красотата в изпипаното магазинче.А сега ще е още по-тежко и безнадеждно.В крайна сметка ти си решаваш де,но просто споделям с теб лични наблюдения.

3.   1 НИКОГА не споделяй предварително бизнес плановете си!
2 проверяваш си сама пазара, цените на предлагани по тези поводи подобни стоки, смяташ разход и евентуален приход.
3 Да, бих купила ако цената отговаря на качеството, ако сметна че, не... бих си откраднала идеята и бих направила сама същото или подобно. Казах вече- НИКОГА не споделяй бизнес плановете си. Аз съм креативна, правя неща в различни стилове, от различни материали и с различни тематики, мини и макро.
Твоята идея ще е като детска игра за мен :)
Празните бутилки с различен дизайн са за предпочитане пред марковите (освен ако не постигнеш някакъв договор с предлаганите марки) Така ще можеш и да предлагаш различни питиета и/или клиента сам да си набави питието.
Иначе...покрай бутилките за вино можеш да включиш и стъклени свещници с различен дизайн и форма. Имам в момента два такива за подаръци :) единият е стъклен кактус със сребриста капачка отгоре, а вътре е свеща. Другият е крушка/лампа с жълта свещ във формата на пламъче и от едната страна продължение на парафина в зелено като дръвчета. Оригинални са и се купуват.

4.   Започвай в Еtsy, където можеш да хванеш клиети от целият свят (не съм сигурен, обаче, дали би проработило точно в твоя случай), популяризирай се в социални мрежи
Успех и дано помогнах!

5.   Пробвай. Като кажеш, да че се захващаш с това, не е като да си продадеш къщата, да отидеш и да учиш 6 години в чужбина, после да чиракуваш 2-3, след което да започнеш някакво бизнесначинание.
Направи 5-10 бутилки и ги пусни за продажба, та виж какво ще стане. Дали ти харесва, дали е удобно за теб, стрували си? След това започни да търсиш пазари и да се развиваш в това.

"По нормалния свят това би имало успех, но тук българина не бил дал пари за подобно нещо. "

"Българина" не един човек или маса от клонинги. Има и сред него такива, които биха се зарадвали на подобни неща.