Споделена история от Други

Коледни подаръци
Здравейте! Нека да направим обстановката по-приятна! Дайте идея за коледни подаръци, по възможност по-оригинални. :D
Последните няколко години подарявам най-вече книги и то такива каквито искат. А наистина ми се ще да зарадвам някого като го изненадам с нещо, което аз съм му избрала.

Коментари

1.   Подарявам това което на ТЯХ им харесва, не на мен. Това е именно приятната изненада. Знаят че, ги познаваш, че мислиш за тях и си се постарала да откриеш нещо което ще им хареса на тях, а не каквото си избрала по твоя вкус.
До момента за двама души основно дрехи съм накупила. Живеем в чужбина и знам че, предпочитат дрехи от тук. Познавам вкусовете им, опитах да съчетая каквото им харесва с полезни за сезона.
За един скъп човек купихме запалка zippo . "Луд" е на тема запалки, ножки и дребни старинни нещица. Така че, запалката е с античен дизайн, с гравиран селтски символ.
За друг скъп човек бележник/тетрадка с кожена подвързия и писец. Обича да си води бележки на мисли, но не електронно.
За друг- кожено портмоне, кожен ключодържател тип портмоне, отваря се и вътре има няколко висулки за ключовете и мини папка за визитки.
За жена - старинно колие с "капки" от черен оникс. Тя пък е ценител на старинни бижута и това колие го беше виждала веднъж, но не можа да си го купи на момента, а на следващият ден вече го нямаше защото аз я изпревариха и го купих без да и казвам че, съм аз :) с намерението да и го подаря сега.
На мен вече ми подариха няколко "усмивки" които много ме зарадваха, а някои ме оставиха без думи. Например пълен професионален комплект за мое хоби. Друго- отдавна търсех нещо важно за мен, но не намирам. И вече започнах да търся къде да си поръчам да ми изработят по рисунка/дизайн.
Но ме спряха, защото вече беше поръчан и даже изработен и пристигнал:) поревах си от емоция.
Важно е да подарим усмивки, нещо което казва "виж, познавам душевността ти, ето ти материализирана една твоя мисъл, защото си ми скъп/а"

2.   Скоро бях на рожден ден на едно момиче, с което те първа станахме приятелки. Каза ми, че обича арт неща и и взех нейна гравирана снимка на дърво и много и хареса.

3.   Аз тази година заложих главно на ръчно направени неща от местния бизнес.
От една страница поръчах топчета за елха, украсени с панделка, изкуствен сняг и най-важното - вътре има две снимки. Ще подаря на всички близки по едно топче със снимки на внуците, на децата, на цялото семейство, с приятелите ми. Не е кичозно и излъчва любов и коледен дух.

Взех и дървени картички, типографирани, отново със снимки.

Има варианти за свещи, календари, ключодържатели. Но най-ценното са снимките, спомените.

4.   Ако ние ти кажем идеи, пак няма да си го избрала ти подаръка, а някой от нас! Идеята да подариш на някой нещо за което той мечтае е да познадаш дълбоко душевността на човека. Ние не познаваме хората, които смяташ да зарадваш или поне какви ти се падат те затова няма как да ти дадем идея. Защото е различно да подариш нещо на приятелка съвсем друго е на сестра си, на майка си или на свекървата. Майка ти ще се зарадва на нещо евтино, но свекървата ако си млада снаха може да си извади извод колко я уважаваш според цената на подаръка, а сестра ти ако сте на близка възраст трябва да й подариш нещо което като стойност да е на това което тя ти подарява.
№1 примерно е приготвила дребни подаръци за хора в България, които не биха й подарили подарък лично за нея, тези на които е купила дрехи няма да й купят дрехи. Българите, които посрещат хора от чужбина не им подаряват подаръци, мислейки се за много по бедни от онези, които живеят в чужбина.

5.   Флашки, външни дискове и батерии също не са за пренебрегване, може също така и да се подари и видеокамера, бинокъл, принтер за снимки-най-новите модели вече могат да се сдвояват с телефона и така да се разпечатат снимките, хубави тонколони също могат да се подарят, музикални системи, телевизор също може, но според възможностите на подаряващия! Няма човек, който да не се радва на техниката, но тя трябва да бъде специално избрана-говоря за качество и дълготрайност!

6.   Крава Милка плюшка с подаръчен комплект.

7.   Н 5, дай насоки за качествен принтер за снимки, от тези дето се сдвояват с телефона. Страхотна идея :)
Благодаря предварително!

8.   В "Технополис" се продават, там има и доста интересни джаджи-забравих и за геймърските конзоли, както и музикалните инструменти-е, за тях вече трябва да имаш умения, а китарите не са лош подарък-има както акустични, така и електрически, за синтезаторите-трябва да си ходил на уроци по пиано!