Споделена история от Други

Мобилен телефон без Интернет
Здравейте, постоянно си гледам телефона. Лягам чак в 2 или 3 защото съм на него в тоалетната. Е вече кабелът му отиде и му се счупи стъклото за втори път (айфон е) и е време за смяна. Но гледам дори и глупавите телефони с копчета имат възможност за Интернет или поне орязан с WhatsApp и Фейсбук.

Пристрастен съм, а не искам да съм от онези хора, които постоянно си ровичкат в телефона в автобуса, на работата, дори на вечеря с приятели или среща. Доста от тях с времето загубват възможността за реално общуване. Напоследък е пълно с неадекватни хора, които трудно общуват и това е причината. Винаги съм бил пристрастен към Интернета, но смартфоните и WiFi ми разказаха играта. През юни ме уволниха, защото постоянно си гледах телефона в офиса. Край! Знам, че мога да премахна всакакви приложения и браузър ако руутна смартфон, но ще изгубя гаранцията.

Знаете ли здрав телефон БЕЗ Интернет, Гугъл търсачка, ФБ? Такъв само за СМС и разговори, но да има поне 3G? CAT добри ли са?

Коментари

1.   Това е болестно състояние! Препоръчвам ти да си спреш WIFI, игри, социални мрежи и само да говориш през него!

2.   Така е с тия телефони всички са зомбита, особедно тези от големите градове, те нали са овце.

3.   Можеш да си купиш едно преносимо радио и да слушаш местната програма! Когато изляза, си пускам радиото, слушам предимно Радио Варна, понякога превключвам на "Хоризонт", телефона си го ползвам само у нас, гледам другите, едно и също правят-пишат ли, пишат! Радио не слушат, явно не им е интересно! Аз пък предпочитам да чуя нещо, затова има водещи! Не съм чак толкова пристрастен, просто така съм решил, а ти явно и телевизия не гледаш, затова все на телефона стоиш! Аз пък тегля филми, музика, чета разни неща! Просто се ограничавам!

4.   Да, има телефони без интрнет. Купи си такъв и ще спреш с обсебеността.

5.   Nokia 3310 (нова версия на култов телефон), може би?

6.   Пробвай без телефон. Не чал ТООООЛКОВА страшно.

7.   Има си съвременни feature телефони, пък и втора употреба да си вземеш някоя стара Нокия, Сони Ериксон, все ще ти върши работа, стига батерията да е нова. Не е нужно да руутваш смартфона, отделно ти си с iPhone, те се jailbrake-ват, андроидите се руутват и пак казвам, не е нужно да го правиш. Има си launcher-и (десктоп среди, не знам как точно да го преведа) като OLauncher, който прави десктопа ти черно-бял, изключително опростен е. С тези по-малко цветове се цели телефона да ти стане по-малко интересен.

CAT за твойте нужди става, предполагам си се спрял на тази марка, защото айона ти е с пукнат екран и искаш да се застраховаш, но не е нужно да имаш тухла като CAT, за да имаш здрав телефон.