Споделена история от Други

Защо руснаците са толкова пренебрежителни към нас? Заслужаваме ли подобно отношение?
Абсолютно всеки българин е имал досег с руснак да му обяснява как ни били "освободили" и как сме им били длъжни. Та навсичкото отгоре твърдят, че кирилицата не била българска. Да не говорим за окупацията след втората световна. Въпрос. Защо са толкова нагли?

Коментари

1.   Защото са умствено изостанали!!!

2.   И аз да питам защо българките са толкова леки жени като видят чужденец? Схващаш ли връзката?

3.   Имперски амбиции на гол задник.

4.   Що за глупости говорите! Никой руснак не се е държал така с мен. Това са хора, които са добри и сърдечни, за разлика от българите, които са брутални.

6.   Като цяло, пренебрежителни са само онези дето се информират от телевизора - промити са им мозъците. Иначе на нормалните руснаци въобще не им дреме за България, а пък ако имат някакво отношение - положително е. Но българите не сте по-различни. Вие сте същите. Чувал съм мнения, че сте били дали не само писменост, ама че и език. Подобни халюцинации не заслужават особено сериозно отношение. Да не говорим, че Русия ви е виновна във всичките проблеми, а във форумите се лее много мръсотия в адрес на Русия.

7.   45 години Задунаевска губерния, какво очакваш? За тях ние сме си все още съветски сателит. Защо не се държат така с чехи, поляци или унгарци? Защото там хората им се озъбиха, а тук? "Големия брат", "Дядо Иван", е на ви сега Голям брат!

8.   Защото така са възпитани да имат национално самочувствие, българите сме възпитани точно на обратното, затова прекланяме главица. темата е много дълга за разяснение, но общо казано е това.
Както всеки българин е имал досег с руснак да му обяснява как ни били "освободили", така и всеки българин е отгледан в семейство където България и управниците и се плюят всекидневно или поне се говори пред децата колко по хубаво е в чужбина, тези деца растът без самочувствие и руснаците ползват ниското национално самочувствие на Българина.
Руснаците възпитават в поколението си че Русия е най великата държава, най красивата, най богатата, дори да са ядосани на Путин, никога няма да чуеш обикновен руснак да го обижда така както българин плюе Бойко и т.н. А децата ни чуват и четът вече са приели че е нормално човек спокойно да псува примиера на държавата и ако хора не псуват примиета си значи в нея държава се живее много добре.

9.   Руснаците са пичове,а ние Бай ганьовци. Спряха ни кранчето и се озлобихме. Помислихме да се присламчим към Америка,само че за ония сме нищожества и дават пари само на шепа хора, да им върви далаверата.
На тия хора сме ДЛЪЖНИ за освобождението,нищо че е следствие на друга война.Войници са губели кръвта си тук.Кой европеец или хамериканец е умрял за теб Ганьо!
Сега са слаби и бедни и ги мразим,а когато ни даваха бяха хубави.Ние сме паразити и за това отношението го заслужаваме да е такова. Нормалните руснаци ни уважават,въпреки всичко.Нищо което в западна Европа не съм усетил за 8 години.

10.   Не, абсолютно всеки българин, не хахха ако така започваш разговори и с руснаците, не ме учудва ако пък те отговарят на твоята нагла преувеличеност така.
Сред моите познати руснаци няма такива.

11.   Всъщност са мили като се има предвид, че политиците ни напоследък постоянно се мазнят на американците и еврогейците, повтаряйки колко лоши са руснаците, както и участвайки във всеки скалъпен анти-руски скандал. Аз даже нямаше да ни говоря, ако бях на тяхно място, та какво остава да ти се обяснявам за кирилицата? Просто щях да те подминавам без въобще да те поглеждам или в най-добрия случай да ти хвърлям един убийствен поглед в стил "убивам те с поглед".

12.   2, като да питаш защо българите са лесни като видят чужденка. Абсолютно същото е.

14.   Вие тук много нормални и възпитани руснаци няма много да срещнете, имал съм кратък досег с тях, живея в Поморие. По възрастните са възпитани и любезни, най - дразнят с поведението си някакви лелки в критическата. Лошото е че няма млади и интелигенти руснаци. Всичкото е Дъртанян. По случайност се запознахме със семейство от Санкт Петербург, нивото беше съвсем друго.

15.   9 твърди, че ватниците ни били спрели кранчето!?Кранче има, но от него ние им наливаме, не те на нас.Все пак ние плащаме рекордно високи цени за техните газ и петрол.Те държат над 40% от икономиката ни.Това е причината България да е зле въпреки, че сме в ЕС.Хубавото е, че Империята на злото затъва все повече и повече и ще се освободим от руско робство.За всеки е видно, че няма страна в тяхната сфера на влияние, която да е с нормален стандарт на живот.
Аборигени с ядрен арсенал.Това са алкохолиците.Никой нормален никъде не ги иска.

16.   Това нещо с 'освобождението' се използва със чиста политическа и идеологическа цел. Нещо което се дава даром не се натяква. Всъщност, точно че Русия когато е била империя си е търсила точно своят интерес.

Ето на, след като региона е бил освободен през 1885, след това 1946 година се настанява комунизма където страната става сателит на СССР и помощник в разпространението на идеологията. Малко ли им е била страната в помощ с цел идеологическо завладяване на света? Цяла студена война се е водила.

До ден днешен региона България бива назоваван като източно европейска страна - втора цедка в свободно мислене, в развитие.

Русия освен собствените си интереси - друго няма да предложи. Безплатен обяд няма.