Споделена история от Други

Заслужава ли си новият IPhone SE 2
Здравейте. Преди месец ми се развали старият телефон (Андроид) и се замислям дали да не се прехвърля към небезизвестната ябълка. Телефонът е около 900 лв, което е бюджетният вариант на тази марка. Въпросът ми е дали си струва цената. В момента съм студентка и родителите ми ще поемат сумата. От себе си ще дам 200 лв. Телефоните си ги ползвам по над 3 години и искам и този да ми издържи поне толкова. Тъй като нашите ще дадат по-голямата част от сумата, искам да знам дали изобщо тези телефони си струват и дали да не си остана на Андроид. Моля споделете мнение :)

Коментари

1.   Да.

2.   Оо ше се правиш на кифле. Признай си, че не е защото искаш да издържи 3 години.
Искаш да те гледат, че го имаш.Изкарай 900 лв и си го купи

3.   Аз съм с такъв от август месец. На мен си ми харесва - не е някакъв огромен, удобен е, бърз е, с чипсета на Iphone 11 и дизайна на 8-цата. Водоустойчив и прахоустойчив. Има хубава предна и задна камера, 4К видео. Ако ще си го поръчваш, изчакай коледните намаления. Ще получиш 1 година AppleTv безплатно, защото си си го купила.
Повечето хора мрънкат, че батерията била малко, но поне на мен си ми стига - понякога си изкарвам онлайн обучението на него, издържа си 6-7 часа в Тиймс без да се зарежда. Отделно телефонът ти следи как и кога го ползваш и ти оптимизира живота на батерията. Откакто го имам, живота ми на батерия още си е на 100% при почти постоянно ползване. Като цяло е хубав телефон и софтуера ще се ъпдейтва поне още 5 години, което значи, че ще можеш да го ползваш повече от 3.
А за андроидите, напоследък много ме отказаха. На всичките ми роднини андроидите им (400-500лв) започват да забиват още на първата година, а на втората са направо за боклука, моите предишни също бяха така. Имах и една Iphone 5-ца преди 2 години, стара беше, но и тя работеше доста добре и определено не забиваше като андроидите след 2 години.

4.   Всеки продукт на Епъл си заслужава. Ползвам IPhone от 7 години и сегашният ми е 8, имам го от 3 години. Никога не е имало и помен от забиване, някакви софтуерни или други проблеми. Преди това имах Андроид и той започна да забива още след първата година.
Смело мога да кажа, че това са най-добрите електронни продукти на пазара в момента. Купи си го и няма и за момент да съжаляваш.

5.   Самият телефон си струва. С него замених предходния ми iPhone SE (1), който бях купил доста евтино. Имал съм и Андроид, но предпочитам iPhone. Но пък използвам само не-Apple компютри.
От друга страна, дали това ще те направи щастлива? Може би за седмица-две, заради пустата (псих. ) Хедонистична Адаптивност. А можеше толкова лесно да бъде- купуваш предмет и хоп- заживяли щастливи до края на дните си, както се казва в приказките. Alas!

6.   Който и айфон е по-добре от андроид.
Всеки, който може да си прави елементарна сметка на парите, си е взел айфон. По-добре телефон за 1000-2000 лв наведнъж и да ти издържи 4-5 години, отколкото 500 лв всяка година. Аз моите телефони ги ползвам по 5 години.

7.   Аз имах по-старата версия и идържа доста години и все още е годен за работа .Не слушай тези , които те оплюват , че ще се правиш на кифла и т.н. Това е българска завист и комплекс породена от безпаричието на народа ни . Айфона наистина издържа сравнително дълго и е по-добър в сравнение с другите евтини марки . Този модел е на приемлива цена и има не по-лоши характеристики от другите модели

9.   Мисля, че хората имаме едно много интересно качество, ако направим някакво решение да намираме възможно най-много причини да си докажем как е най-правилкото, за да не се чувстваме прецакани.

И андроиди има хубави- аз съм с pocophone F1, купих го преди година, евтин беше и за това го взех, беше добра цена спрямо качество, търсих да е бюджетен. Сега все още е окей, не бъгва. Ако помня правилно за около 550 го взех.

Айфоните наистина са им хубави. Имах 6S преди доста време, издържа ми 4 години... Но накрая батерията вече не държеше. Стигаше за 5-6 часа ползване.. и трябваше или да нося зарядни с мен или да си правя сметките кога ще се прибера да го заредя или.. да не го ползвам толкова.

Моят съвет е да си купиш това, което ти е по бюджета.
Няма смисъл да пазиш телефон 3 или 4 години. Не са направени като ноктите от едно време, направени са задържат 2 години и да се сменят. След 3 години се обезценяват и нито ти е кеф да го ползваш, нито има кой да иска да го купи освен ако не го дадеш на символична цена. Пък е приятно като сменяш телефона да можеш да продадеш стария за поне половината от цената на новия.
Ето ти пример, моя ми е даден чисто нов няколко месеца след като е излязал на пазара, след 4 години му взех 100 лева. Това е под 10% от цената на която е купен.

Сегашния ми телефон като стане на 2 години мисля, че ще мога да му взема 200 което е малко по-малко от 50% от цената на която е купен. И няма да има значение, че не е ябълка.. защото си върши работата и батерията държи.

Но това са си мои сметки, на човек който пести.
Ако парите не те притесняват купувай и се радвай.