Споделена история от Други

2020...
Тази година беше откачена. То едва не се състоя трета световна, че и пандемия, и какви ли не лоши неща не се случиха.

Но при тези обстоятелства няма как да не сме се променили. То било към по-лошо или към по-добро.

Лично за мен, не знам точно. Но ако изключим лошите неща които се случиха, тази година не беше чак толкова зле.

Минуси:
Икономическа криза. Това повлия на много хора, дори и на майка ми.

Осъзнах че всъщност има много лоши хора, просто съм от добрата страна на интернет.

Комуникационните ми умения се влошиха. Винаги са били лоши. Осъзнах че ако не изляза от зоната си на комфорт ще се влоши.

Осъзнах че не съм най-добра приятелка на най-добрите си приятели. Кофти, а? Обичам ги, но просто ми стана гадно. Миналата година си представях как в бъдеще все още ще сме приятели, но вече не мога да си представя това.

Не се възползвах от карантината да отслабна. Принципно не ям много, но не се движа. И имам дни в които преяждам(добре че са рядкост).

Плюсове:

Най-накрая учим онлайн. Съучениците ми са ужасни и поне не ми се налага да ги търпя.

Карантината. Аз съм антисоциален човек и мразя да се социализирам и просто ме кефи как си имам оправдание да съм антисоциална. А и не знам дали вирусът е истински или не, но няма да имам проблем с това да си седя вкъщи 1 година.

Промених се. Образовах се по много теми чрез интернет(не много хора ползват интернет да се образоват, за жалост и отказват да го правят).

Като цяло това беше странна година.

Вас 2020 промени ли ви? Накара ли ви да научите нещо?

Коментари

1.   Кога е щяло да стане трета световна? Нещо съм го проспал това.

2.   2020,
промени всички и през следващите ще е така

3.   От авторката към номер 1: В началото на годината. Потърси в интернет.

Към номер 2: Да, така е. Надявам се е да е за по-добро.

4.   3, жокер? Потърсих, но ядец.

5.   До номер 4
Тази авторка явно се е филмирало както доста голям процент от населението!!!
Явно говори за конфликт на Техеран и Вашингтон, заради убийство на онзи военни генерал и е помислила, че това ще е причината за трета световна война ха ха, много ограничено и капсулирано мислене.
Иран е слабо развита държава и нищо не могат да постигнат в този свят докато не премахнат религиозните корени от политиката!!!
Тази година има само едно ЕДИНСТВЕНО НЕЩО, КОЕТО Е РАЗЛИЧНО ОТ ПРЕДХОДНИТЕ ГОДИНИ И ТОВА Е ПАНДЕМИЯТА ОТ КОРОНАВИРУСА и това е стига сте се филмирали!!!!
Поради пандемията се промениха доста неща,но това е основната причина!!!
2020г.не е изобщо лоша година погледното по мащабно какви години в миналото е имало доста по тежки времена са били!!!

6.   Та това е биологична война, дете.

7.   За мен мога да кажа, че беше годината на полярностите - хем много неща се случиха, хем нищо дефакто. Най-накрая работим от вкъщи и успях да си почина от работата и колегите ми. Имам повече време за близките ми, спестих и някой лев от това, че не обядвам по ресторанти. От друга страна пък ми е такава самота - все си си сам вкъщи, приятелите ми с деца избягват контакти. Но не съжавалявам, със сигурност имах нужда от това време със себе си. И честно казано изобщо не искам да се връщам към предишния ни начин на живот - пътуване до офиса, всеки ден като роб от 9 до 5 и накрая се прибираш вкъщи като пребит.