Споделена история от Други

Мисля, че съм ужасен човек...
Здравейте, моля някой да прочете това, което съм написала и да опита да ми даде съвет… как да си помогна сама или просто да сподели мнение по проблема ми.
Ще давам направо. Мисля, че имам някакъв проблем. Трудно ми е да кажа психически или друг, понеже ме боли от думите и мислите ми. Сякаш нещо зло ме обладава и после ме напуска изпълнена с огромно огорчение.

До към 18-тата си година бях съвсем нормална, мисля, че и сега, но усещам някаква промяна. Както бях супер наивна, сега съм недоверчива. Не мога да се усмихна на нищо, въпреки че нямам абсолютно никакъв повод да съм нещастна. Имам предвид, че всичко ми се развива добре в живота, но сякаш не го оценявам… на моменти.

Нямам приятели и срещам известни трудности при създаването на такива. Трудно ми е да говоря с хората, а когато намеря сили отсреща получавам само кратки отговори, които не ме предразполагат. Това ме озлобяваше и без да знам защо се карах с хората в интернет. Само някой да ме изкритикува и се заяждах. А не бях права. Вече не го правя, защото успях да превъзмогна това, опитвам се да създам някакви по – приятни приятелства дори само в интернет пространството – да се чувствам полезна, да помагам със съвети и т.н. Но не знам.. дали ще ми помогне и дали е най – правилното решение.

Чувствам се ужасно глупава и грозна. Когато се погледна в огледалото виждам всичките проблеми изписани на лицето ми… Напълнях леко, появиха ми се пъпки… Сърцето ми бие усилено и мисля, че нещо не е наред с мен.
Когато кажа нещо в следващия миг си мисля колко съм тъпа, че говоря така или мисля така…
Всичко казано, докоснато или помислено от мен е опорочено и го мразя…
Толкова пъти съм лъгана в живота, че сега когато се оттървах от тези лъжи ми е трудно да спра този механизъм…
Прекалено замислена съм…
Какво ли ми има?

Коментари

1.   Ха и аз съм била така, не си лош човек. Виж сега когато живота ти представлява мрежа изтъкана от лъжи и всеки следващ "приятел" е чист предател и само увърта същата мрежа и губи време няма как да станеш недоверчива. И после естествено намираш сила и се изправяш обаче излиза че нямаш приятели, защото на никой от тях няма как да се вярва.

Само че сега ти наказваш себе си, грешка която и аз съм допускала макар и за кратък период (не си давам време за драми и сълзи). Сега аз помня, че се чувствах отпаднала и някак мразех тялото си винаги изисквах повече от себе си... обаче се стегнах и ти трябва да направиш същото.

Аз примерно почнах да си взимам душ по-често сутринта рано е истинско блаженство. С по-хладна вода и само тялото, вечерта ако все още ми е гадно пак, ама ако мислиш да миеш и косата внимавай с шампоана, че от често миене може да се увреди.

Пазарувай малко, вземи си всичко което някога си искала, в смисъл от козметика... за лицето нещо заради пъпките, през лакове и накрая до дрехи. Прекарвай време със себе си и излизай, ако ще с някой хора който не са ти толкова близки, около училище-работа- някъде. И най-важното дай си време, нито си сериен убиец, нито нищо, ти си себе си и това е най-доброто, което можеш да бъдеш.

2.   Нищо ти няма, депресираш се, защото си самотна, аз също имам такива моменти, дори доста често, и ми се струва че съм отвратителна, че никой няма да ме разбере. Когато си намериш приятели, и то не по интернет, ще се чувстваш много по-добре. И не се самообвинявай, няма да ти помогне. Прави неща които да ти помагат да се чувстваш добре и се виждай с хора, които държат на теб. Това е най-доброто.

3.   Има едни такива... спечени ситуации в живота, спокойно! явно някои хора са убедили, че... имаш проблем! глупости. просто в момента ти е ниско самочувствието и единственото, което трябва да направиш, е да си го повдигнеш.

Как ли? по познатите начини - грижи се повече за себе си и за своя си кеф и остави другите да си мислят каквото си искат. ако не вредиш на никого, какво те интересува какво си мислят другите? много важно!
намери си нова среда.
и човек, който да те обича и приема такава, каквато си. човещ или човеци... всъщност не е казано, че трябва да бъде един.

Гледай си себе си, кефа си, кариерата си - или просто работата си, накратко - себе си. да не ти пука. това мога да ти кажа. и не позволявай да те комплексират - та другите да не са по-добре?! я ги погледни по-внимателно...

4.   Не свършил света, ами промени се... Успех.

5.   Караш тежък, късен пубертет, ще мине

6.   Иди на психотерапевт. Но.. въпросът е при кого. Има такива, който ще се въпзползват от положението ти и ще те приемат като клиент (с продължение)
Има и такива, които знаят как да те вдигнат на крака.
Според мен тези, които правят мили очи и говорят супер нежно и те милват по главата не мислят за теб а за себе си. Но.. усещай.

Може да си изработиш едно позитивно утвърждение и да си го повтаряш (дори механично) поне 5-10 минути всеки ден - върши работа.

Има смисъл от всичко това да не се приемаш... Това е начин в един момент да оцениш колко си прекрасна и тогава ще полетиш...
Всичко е така както трябва да бъде ;) и.. не се променяй. Много хора имат нужда от точно това което си в момента.
Най-важното е да разбереш, смешното в това да мразиш себе си... Та ти си нямаш никой друг!
Гушни се!