Споделена история от Други

Най-добрият град за живеене в България
Здравейте, на 24 години съм, живея в Русе откакто се помня, обичам този град, но започвам силно да се замислям дали не е време да се преместя на друго място. Просто Русе много западна през последните години и чувствам, че си губя времето тук. Почти не останаха млади хора, центърът от няколко години насам е един такъв опустял, хората са мрачни, въздухът е адски мръсен...абе забила работа отвсякъде. Перспективите откъм работа също не са кой знае какви. Подвизавам се в IT сектора и си мисля, че в друг град ще имам по-добри възможности за изява. Бих се радвал да ми дадете съвет в кой град е най-добре животът. За сега съм се спрял на някой измежду Пловдив, Варна и Бургас. Бих се прежалил да отида и в София в краен случай само и само да не съм тук.

Коментари

1.   В България навсякъде е гадно, най- добре някъде в гората далече от гадните, злобни, някои даже клонящи към уроди българи.

2.   Бургас и Варна също са зле от към работа и заплащане. По-добре се насочи към Пловдив или София.

3.   София е подходящ град за млади и енергични хора!!!

Аз

4.   За мен най-хубавият град за живеене е Велико Търново, лично аз не понасям жегите през лятото, а като бях във Велико Търново, ми беше толкова хубаво и прохладно вечерта. Освен това има и университет там, работа също съм чувал, че се намира. Хубав град е.

5.   Помисли си за Германия.

6.   От изброените три - Варна. (Кореняк)варненци са много културни и свестни хора, за разлика от бургазлии примерно. Подкрепям мнението и за В. Търново. Всъщност не разбирам какво имате предвид под "възможности". Възможности има почти навсякъде, а по-добри са точно, където няма много конкуренция. Не робувай на клишета, ако в душата ти е пусто и "западнало", така ще го виждаш навсякъде. Ако не си доволен от работата си, намери си друга, тя може да е в Русе, може да е другаде, въпрос на късмет, ако ти харесва - "изявата" ще се случи.

7.   В който и български град да отидеш, все си е същото лайно. Най-добре в цивилизована държава.

8.   Ако бях на твое място, щях да си събера багажа и директно се махам от тази скапана държава. Ако трябва и заем изтегли. Щом си IT, ще го изплатиш бързо! Няма смисъл да ходиш нито във Варна, нито в София, нито в Пловдив, нито където и да било другаде в България. Навсякъде е едно и също.

9.   Ако ще се местиш за по-добри възможности, изборът е София или друга държава... Другите градове които споменаваш, дори и да предлагат малко по-добри възможнисти, не си струва местенето... Просто отвори някой сайт за работа и сравни IT - София, и останалата страна. Разликата е огромна. Аз лично също не харесвам София, но прекарах там едно 15 години... Като искаш да се развиваш, няма избор.

10.   Абе бягай от тоз кенеф,наречен Русе, и въобще цяла Северна България(като изключим разбира се може би Варна и Търново)!...Най-големите изроди са именно тука, в тази част на страната, където 90% от населението са вече дъртаци, комунисти, по 60 и нагоре години, дето само гледат да се заяждат-ей това е трагедията на градове кат Русе, че и до ден днешен, хората живеят по "комунистически", още са в 90-те години, а това е просто пагубно за който и да било град!...Много и малко млади хора има, просто не знам...Почти съм сигурен, че в останалата част от страната, дори по-възрастните са някак така по-отворени, по са в крак с днешните неща, с модерното, и ги използват ако щете, прилагат ги на практика, само тука в Русе, и въобще в най-северните градове още си живеят в онова време, което отдавна вече е минало, и просто се питам колко още години трябва да минат и какво трябва да стане, за да спрат да се държат толкова грубо и заядливо живущите тук!...Това са извънземни хора бе, не са нормални те. Но то никой и за нищо не го бръсне тоз град, изобщо Северна България си замира от години като цяло, и има още да замира де, а старите дори не желаят никаква промяна, те си живеят както те си знаят-жалка работа!...Ма нищо, още някоя и друга година и, до такава степен ше се обезлюдят всички северни градове, и тогава-не знам. То цяла България е скапана де, ама тази й част е направо-нямам думи! Така че на автора нямам какво друго да кажа, освен-шапката и да бяга далеч от това подобие на град!...В който и град да иде, пак ше му е гадно и трудно де, ама в останалите градове поне не е като тука, каквито и проблеми да имат и дори да замират, нямат същите проблеми и тъпотии, каквито ги има тука, така си мисля поне...

11.   Албена (не е град, но лятото е супер), Ахтопол, Созопол, Балчик. И да, от големите Варна. Бургас е хубав като вайб (атмосфера?), но хората са тип батки.

12.   Хасково, спокоен и уреден град с много добри хора, артик

13.   Пробвай някъде в северозападна БГ, там има много спокойствие и много красива природа!

14.   Варна е пълна с тревомани, батки и утайки. Бургас е още по-зле. За Пловдив не мога да говоря, но според мен София е най-доброто място ако искаш много и всякакви хора, както и най-голяма възможност за работа.
Забелязал съм, че на хората от източна България, хората от запада са им странни и обратното. Просто манталитета е по-различен, имай го в предвид.

15.   Разбирам те. И аз съм от Русе. Тази година завършвам и въобще няма да се чудя като други хора, ами Варна ли или Бургас, София ли или Пловдив. Директно се махам от тази западнала държава (не само от към финанси, ама и морални ценности, градоустройство, образование и много други). Докато за българина най-важното са месото и телевизора, все ще си стоим закотвени на дъното.

16.   Бургас. Красиво, европейско, усмихнати и добри хора, работата е горе-долу, но се намира. :)

17.   Пробвай Варна, защото хем ще ти е близо до родния Русе ,хем е хубав град! Варна е страхотен град и ти го казвам не защото съм от тук!Преди години го плюех този град .Беше един сив олющен град ,само че голям.Дори плочките по центъра бяха изпочупени и мизерни ,направо ме хващаше срам когато видя групи с туристи.Действително ме хващаше срам.
Сега обаче не е така.Варна претърпя огромна промяна и продължава да се променя към хубаво.
Центъра стана много хубав ,морската градина претърпя промяна,плажната алея със дискотеките и заведенията също.За морска гара да не говорим .Стана страхотна .И за разходка и за хапване и пийване и за риболов .Ако пък не искаш на заведение има много пейки и шатри и можеш с кеф да си почиваш и да наблюдаваш рибарите пейзажа и живота около теб.
Има много млади хора има молове има работа има море има няколко университета и колежа (включително и чуждестранни студенти) има курорти.За 20 минути си на Дружба (С.С.Константин и Елена) за 30 минути си на Златни пясъци.Какъв кеф е ако знаеш.Кеф ти германка кеф ти рускиня полякиня ,чехкиня.Има хора ОТ Всякъде.Много се учудвам обаче когато съм срещал французи или гърци.Та те си имат къде къде повече морски курорти и брегова ивица.

А за Русе ,наистина съжалявам за този град има огромен потенциал .Има страхотна река.Бил съм там няколко пъти включително за по 2-3 седмици .Имам страхотни спомени.Тъжно ми е за него ,заради това обгазяване.Само и само да спестят пари за път са направили заводите толкова близо.Трябвало е тези химии и пушаци да ги направят на поне 20 километра от града и нямаше да има проблем.

18.   Много познати стещам, къде къде - София, после се връщат ама завинаги, кво стана питам - не издържах ми казват.
В тая връзка мого моля хора не цапайте родния град, ако сте естествени хейтъри, мърлячи, псувачи и гадняри в София ще се почувствате в свои води и ще дърпате напред и нагоре.

20.   Здравей. И аз също съм родом от Русе и знам за какво говориш. Тъжно е, че просто няма млади хора. Разхождаш се по центъра и виждаш само баби и дядовци, няма интересни събития, няма хубави места, където може да отиде един млад човек, само умрели чалготеки... Студент съм във Варна и ако трябва да сравнявам двата града тук положението е една идея по-добро. Варна е едно голямо Русе, което се пренаселва лятото. Дори може да видиш статистики през годините колко млади хора на възраст между 20-24 години са го напуснали. Но ако трябва да бъда честен и кореняк варненците бягат към София, така че се замисли наистина дали има смисъл да си губиш времето с Варна, Бургас(за който също съм чувал, че има проблемите на Русе) или Пловдив(всъщност за него чувам много хубави неща, но не мисля че откъм ИТ сектора имаш много възможности).
Моят съвет е направо да гледаш към София, просто това е мястото в цяла България, където човек може да се развие по най-добър начин, защото е най-голям, с най-много възможности откъм работа, най-много събития, семинари и каквото ти хрумне, които могат да подобрят квалификацията ти, за IT сектора да не коментирам. Тук има страшно много фирми в сектора.
Ако пък в краей случай не успееш да си намериш работа в София, което ми се струва направо невъзможно, но знае ли човек в тази ситуация с короната... , търси в Пловдив или Варна (в тази последователност).
Но в крайна сметка дори ако си в Русе и не ти пречи това, че няма кои знае колко събития и взимаш добри пари, защо пък да не останеш. Нито ще плащаш квартира, нито нищо. Важното е ти да се чувстваш щастлив на мястото, където живееш. Изобщо не слушай какво ти казват хората, дето се вика може и на село да си добре, ако например работиш онлайн и обичаш спокойствието и чистия въздух.
Но исках да споделя как виждам нещата от моята гледна точка, защото ми се стори че имаш подобни на мойте виждания.
Поздрави и успех!

21.   София естествено. И аз съм от Русе, след като завърших училище се преместих в София и живях наколко години там, после заминах в чужбина. Много як град, много готини хора. Завързах много приятелства и познати. Номер 3 е абсолютно прав.
Тези, които го плюят, са стъпвали 2 пъти на екскурзия само.

22.   Автор

Благодаря за мненията! Май ще се пробвам във Варна. Виждам, че доста хора ми предлагат София, но аз лично не подкрепям идеята всичко що мърда да се бута в столицата. Бил съм там и ми се струва, че е прекалено пренаселено.

23.   Град Шумен.

24.   София като цяло е зле. Само Изток, Изгрев около Борисовата и Левски-Г стават като квартали. И в трите има позитивни енергии, в първите два Петър Дънов е усетил добрата енергия, в Левски-Г пък още траките - там има тракийски могили. Бих живял или поне работил само в Левски-Г или Изток/Изгрев.

Софиянец

25.   Загреб, Будапеща, Клуж Напока, Тимишоара, Крайова - сравнително близо до България, но красиво и екзотично.

26.   22, ти па намери къде да отидеш. Че тя Варна е по-голяма дупка и от София. В комбинация с това, че няма работа и заплатите са ниски. Живял съм там 4 г. и не искам и да чувам. Дори за София бих се прежалил, макар че е пълна кочина, но не и за Варна.