Споделена история от Други

Хормони и окосмяване
Здравейте,имам доста голям проблем и от него постоянно съм в депресия нямам желание за нищо,а съм 12 клас и ми предстоят матури. Страдам от хирзутизъм ( мъжко окосмяване при жените), имам и инсулинова резистентност (тежа 130 кг), въпроса ми е има ли някой,който е страдал от това и когато е отслабнал космите да са изчезнали,много се притеснявам от тези косми, имам на цялото тяло, лице , крака,корем не издържам вече. Моля някой да сподели <3

Коментари

1.   Здравей!

По принцип всички жени се борим с този проблем, който всъщност не е проблем, а нещо съвсем естествено.
Съжалявам, че имаш хирзутизъм, но и да нямаше, отново щеше да имаш окосмение по тялото, защото всички хора имаме
Доста е кофти и при жени, които са с бяла кожа и тъмна коса примерно.

Вариантите предполагам ги знаеш - бикче, епилатор, кола маска, лазер.

Аз действам по лицето с ленти, по тялото може с ленти, може с епилатор, на краката редувам епилатор и бикче, под мишниците епилатор, по ръцете епилатор, на триъгълника бръсна.

Досадно е, факт... но всички го правим и ще го правим до края на живота си.

Друг вариант ти е лазера. Имам доста познати приятелки, които ходят и нито една не се е оплакала. Всички са доста доволни. Можеш да влезеш в интернет и да разгледаш къде правят, да видиш ценоразписа и да си събереш парички и да отидеш. Ще ти се улесни живота доста, гарантирам ти. Скоро и аз се пускам на лазер.

А относно отслабването с окосмяването нямам идея дали имат връзка, отново можеш да потърсиш инфо в интернет или да се консултираш с диетолог, който ще ти каже има ли връзка, ако да - каква, как да го избегнеш и допълнително ще ти помогне ако имаш желание и да свалиш килограми.

Успех, мила :)

2.   Това е сериозен хормонален дисбаланс (номер 1, не, не е нормално изобщо), не са ли ти назначили лечение?
Трябва всички андрогенни хормони да се намалят, тогава ще се реши проблема... Отслабването подпомага здравето във всяко направление. Трябва само да спреш въглехидратните храни, предполагам знаеш.
Но за високите андрогени, които са причина за окосмяването, нямаш ли назначено лечение?

3.   Аз съм с поднормено тегло - ИТМ 19 и пак съм с такова окосмяване - по брадичката, зърната, корема, тъй че отслабванетоможе и да не ти гарантира отърване:(