Споделена история от Други

Защо брюнетките се мислят за по-умни?
Ще започна от там, че съм привърженичка на черните коси, макар и в момента да съм с руса. Постоянно гледам спорове из фейсбук между блондинки и брюнетки. Та забелязах, че брюнетките се мислят за по-умни, само заради цвета на косата им. Изглежда ми доста повърхностно да се каже: Аз съм умна и красива, мъжете не ме искат само за секс, все пак съм брюнетка.

Скоро и аз ще съм с черна коса, но със сигурност няма да мисля като останалите брюнетки. Това, което ме подтикна да напиша темата е спор, който водя с няколко брюнетки във фейсбук. Те твърдят, че са по-умни заради цвета на косата си. За сметка на това си мислят, че се пише "брьонетка"...

Нападнаха ме с куп неграмотни коментари, изпълнени с елементарни грешки, които се учат в 3ти клас. Просто нямам думи. Та, какво е вашето мнение? Мислите ли се за по-умни, само заради косата ви? Абсурдно е...

Коментари

51-74 от 74

55.   53, ако имаш предвид мен - най-напред благодаря за комплимента (приемам го като такъв), но какво ми е на името? Със същия успех можеше да съм Крум, Кардам, Тервел, а защо не Борис или Симеон?

Тука сума коментари се изписаха как цвета на косата нямал значение за интелигентността, сега пък името, или още по-зле псевдонима, взе да има значение...

Бтв, и твоето име всеки път ми отнема доста усилия да не го прочета като "Зараз 6" (предполагам имаш предвид "Зара 36"? ), но въпреки това с доста от коментарите ти съм абсолютно съгласен и често пъти получваш по 5 точки от мене.

Кубрат

56.   52 + 54, вие сте открили топлата вода. Хората заглеждат това, което се отличава в стадото. Боядисайте се розови и вижте кво ще стане.

57.   47/52, много добре познавам Psychology Today и ако случайно не знаеш сайтът е даван за пример за невероятните простотии, които понякога "учените" пишат там. Имало е и хубави статии, но те са по-скоро наблюдения и изводи, които могат да се направят на базата на някои неща. Много ми е интересно ти наистина ли си толкова наивна(меко казано) или може би самовлюбена, че вярваш на всичко, което пише по всеки сайт, от който и да е "учен". Научно доказано... :Д, да открило се е точно на коя част на мозъка се от влияе този цвят и то само на мъжа и д-вата са неоспорими. Случайно да знаеш, че еволюционните психолози с техните свободни разсъждения не са добре приемани от сериозните учени? Съвсем за малко да се замисли, че жените би трябвало да са също толкова луди по русото, защото и материалът на мъжете се влошава? Да си забелязала, че като цяло русото, но не чак така, се харесва? И аз искам децата ми да са руси българчета, но за съжаление генът на приятелят ми ще е рецесивен... Повтарям ги тези неща, но това за блондинките е по-скоро като някакъв виц и да се говори, че било научно доказано, видиш ли... чудя се що за глупак трябва да е човек за да се върже....

58.   Напротив Кубрат, цветът винаги има значениe дали за коса, или за кола... уверената руса мадама винаги знае как да подходи за да общува с този, с когото тя иска.... дори и тук:)Харесвам грамотни мъже, с чувство за хумор и... още ред изисквания, но за тук първите две черти са ми достатъчни... така, че и аз бих гласувала за теб, но къде... :)... поздрави от мен... ЗАРА 36...

Въпросът по темата ще го подмина :умните жени не винаги са забелязвани, но умните и хубавите, особено ако са руси(не жълти) са впечатляващи...

59.   58, дотук разбирам, че си руса, че се имаш за хубава (казвам го така, защото е субективно), и че си умна, с което поне по досегашни наблюдения съм съгласен.

Както и че би гласувала за мене, но няма къде. Хм, еми като има желание, място винаги ще се намери...

Но хайде да спрем, че излизаме от темата и модераторите ще ме бият... ;-)

Кубрат

60.   ... да спрем с какво.... :)... ЗАРА 36

61.   ... с тва дет не сме почнали :-)

Кубрат

П.П. Заради мене нямаше нужда да слагаш интервал в ника си.

62.   .... ами почувствай се приятно от това... всъщност мисля, че си прав за ника, дори си мисля вече, че разбираш и от жени, но не от всякакви естествено.... :)а според моите 36г., които си личат само в ника съм убедена, че сме на една вълна и единственият ни контраст е, че ти харесваш руси, зеленооки мадами като мен, а аз тъмнокоси мъже като... теб.. ;)ЗАРА 36

63.   Зара, ще ме караш да се моля на модераторите да разменим мейли, ама ме съмнява да стане... Ако искаш все пак пробвай ти, може на жена да не могат да откажат :)

Не мисля да съм си казал цвета на косата, но е хубаво, че си толкова убедена. Хубаво е също, че 36-те ти години личат само в ника, все си мислех, че е добре и в главата да личат ;-) (Разбрах какво искаш да кажеш, ама някой път жените от много суетност се самозатапвате...)

След като разбирам от жени, но не от всички - от теб разбирам ли?

Кубрат

64.   От авторката:

Ехе, какво става тука? :D
Бях забравила за темата. Даже вече съм си с черна коса (естественият ми цвят). Бях от толкова време с руса, че си мислех, че няма да ми отива черното, а толкова ми се искаше да съм си с черна коса. Била съм в грешка, отива ми много повече. Черната коса е прекрасна, естествена и много секси. Но в никакъв случай не натяквам на русите колко съм по-умна от тях, защото съм брюнетка. Когато бях руса постоянно четях коментари относно колко тъпи били блондинките. Но честно казано сега, когато и аз съм черна изпитвам чувство за превъзходство над тях. Не мисля, че русото не е модерно, но също така знам, че мъжете предпочитат черно. И все пак на някоя хубава блондинка никой няма да откаже. Поздрави на всички. :))

65.   Аз съм на 12 и съм нещо супер смесено от русо и кестеняво и много си харесвам косата. Повечето хора ме смятат за истинско блонди но по знания съ по добре от брЬОнетките(:-D) в нашия клас. Целувки

66.   ... толкова хубаво пишеш ЗАРА... напиши го пак, моля те.. ;)... ще ми се да чуеш и интонацията ми... дали разбираш от мен... нямам никаква представа, но съм убедена, че би искал... прояви интуиция, както аз със цвета на косата ти и ще се убедиш за пореден път, че русите жени не са повърхностни и са много секси.... и както казвам ; не всички, разбира се... поздрави от мен Кубрат..!!! ... ЗАРА 36... и имай в предвид интонацията...

67.   66, Муахаха, Zaara, харесваш ми, най-сетне една жена с ниво ;-)

Само че пъзела ти е непълен батьовото, айде няма да казвам какво липсва, ама се сещаш сама... А можеше толкова лесно да опростиш цялата работа, ама айде... Май нещо русото е взело да се позимива, бегом да се боядисаш пак! :-)

Както и да е, следвай първите 3 букви от азбуката и ще ме намериш!

От Brat Kubrat

68.   .... не обичам лесните неща... губя интерес към тях, но не и към теб Кубрат.... ;)... държа да се намерим... а дали те намерих.... този път поздравите са излишни... целувки от мен Кубрат... ЗАРА 36

69.   Зара, ти май нещо си правиш ташак с мене, така усещам аз нещата...

Не знам дали това, че поздравите са излишни, трябва да значи, че си ме намерила, ама ще ти кажа, че си намерила дедовия... Може и да си намерила нещо, ама не мене :-) И аз си мислех, че съм те намерил, ама получих само отговор "сбъркал си адреса".

По принцип и аз обичам предизвикателствата и трудните неща, само че нали ти е ясно, че тука се движим по много тънка линия на ръба на позволеното, даже не знам модераторите как ни траят. И усещам, че скоро ще им писне от нас и ще ни отрежат, и тогава и двамата ще го ядем дебел...

Пак ти казвам, твоята информация е непълна, освен ако не трябва да налучквам сума ти комбинации. Аз точно в последните 2 изречения съм ти дал абсолютно всичко, което ти трябва, не знам как по-очеизвадно да го кажа. Освен да подчертая да обърнеш внимание на латинските букви :-)

Хайде стегни се малко и покажи, че блондинките наистина сте по-умни! (Да вкарам поне едно изречение по темата :-) ) Няма да имаш още много шансове...

Поздрави от BratKubrat

70.   Кубрате, дано този път момичето те е разбрало, че то не е трудно...
Иначе аз съм брюнетка. И не смятам, че цвета на косата има нещо общо със сивото вещество. Истината е, че русата коса стои някакси евтино и изкуствено, а тъмната придава по интелигентен вид. Но това незначи, че действително е така. Просто някакси такова впечатление създава. Незнам защо е това общоприето схващане за блондинките, както и за мутрите и полицаите във вицовете. Познавам умни мутри и умни полицаи.
Иначе като цвят не харесвам русата коса. А и не е модерна в момента. Залага се на по-тъмните нюанси. А и мъжете масово предпочитат брюнетки. Но важното е да бъдеш такава, каквато ти се харесваш и се чувстваш добре.
Аз мисля, че младите момичета не е нужно да се боядисват, защото най-големите фризьори са се изказвали, че естественият цвят, винаги стои най-добре. Не случайно сме се родили с него. И ще посъветвам също по-възрастните дами след 30г, да не се боядисват в черно, защото ги състарява.
от една фризьорка

71.   Кубрат не ми е в стила да се държа несериозно... дори и в анонимен сайт, провя това, което искам, а в случая да се свържа с теб... сега дали успях... ЗАРА 36

72.   70, ами и аз мисля, че не е, дори не знам как изобщо "минаха" тия коментари, ама модератора явно е пич :-) Мъжка солидарност или де да знам кво...

Кубрат

73.   Аз пък смятам, че най-злобните и гадни като характер жени са винаги брюнетки... или фалшиви блондинки. До сега не съм видял нито една естествена блондинка с кофти характер, а чернокоси злобарки - колкото искаш.

М23

74.   Черното е ужасно грозно на бяла жена, отива на арабки, индийки, циганки и негърки, но на бели жени - не. Кестенявото е много по-естествено и красиво от така противното и модерно напоследък гарваново черно.

75.   Ще се съглася с последния. Модерните нюанси са всички отенъци на русото и кестенявото. Черното е тотално демоде.

76.   Авторке, ти по коментари от фейсбук ли си ги вадиш тези изводи?
Вземи се запознай с реални хора и тогава след това задавай въпроси.

77.   Мария Кюри е била блондинка и вижте какви научни постижения остави на света. А колкото до клишето за глупавата блондинка, не вярвайте на това, което четете във вицовете и гледате по телевизията. Не всички блондинки са глупави, както не всички брюнетки са умни.
от едно естествено светлорусо момиче

78.   Градски легенди! Аз съм с тъмна коса, сестра ми е руса, но нито аз съм по-умна и по-талантлива, нито тя. Всяка си има своите дарби и таланти. А иначе тази легенда за "глупавите" блондинки мисля, че се е родила не заради естествено русите жени, а заради тези, които се изрусяват с боя и си мислят, че това ще ги направи по-красиви.
Да съдиш интелекта за някого само заради цвета на косата у е смешно.

51-74 от 74