Споделена история от Други

Защо брюнетките се мислят за по-умни?
Ще започна от там, че съм привърженичка на черните коси, макар и в момента да съм с руса. Постоянно гледам спорове из фейсбук между блондинки и брюнетки. Та забелязах, че брюнетките се мислят за по-умни, само заради цвета на косата им. Изглежда ми доста повърхностно да се каже: Аз съм умна и красива, мъжете не ме искат само за секс, все пак съм брюнетка.

Скоро и аз ще съм с черна коса, но със сигурност няма да мисля като останалите брюнетки. Това, което ме подтикна да напиша темата е спор, който водя с няколко брюнетки във фейсбук. Те твърдят, че са по-умни заради цвета на косата си. За сметка на това си мислят, че се пише "брьонетка"...

Нападнаха ме с куп неграмотни коментари, изпълнени с елементарни грешки, които се учат в 3ти клас. Просто нямам думи. Та, какво е вашето мнение? Мислите ли се за по-умни, само заради косата ви? Абсурдно е...

Коментари

1-50 от 74

1.   "елементарни грешки, които се учат в 3ти клас"
Не знаех, че в училище се учат ГРЕШКИ.

2.   Защото не са измислили вицове тях все още:р а сега сериозно-цветът на косата не влияе хич на това което е под нея:)Аз съм "брьонетка" и да ти кажа на моменти толкова глупаво постъпвам и такива тъпотии говоря, че често се базикам че ми е време да си изруся косата. Заради това е всичко, блондинката е популизарана като образ на слабоумие уж на майтап от някой "велик" мислител... Но винаги от играчка става плачка. Така, че ако се харесваш руса остани си, то околните няма да те ценят по косата, а по интелектна

3.   И аз като авторката съм избрала да бъда блондинка. Естествения цвят на косата ми вече никой не помни - беше доста светло и скучно кестеняво - никакво такова.
Реших и целенасочено да съм блондинка, просто за да дразня и да се доказвам. Добре ми стои и няма да се откажа от цвета на косата си заради глупости.
Истината е, че всяка брЮнетка тайно ни завижда. Ние винаги може да си потъмним косите, те обаче в повечето случаи и с два тона боя не могат да станат блондинки - отдавна са изляли какви ли не кани и бой в-у косата си и нищо не става от нея. Една блондинка винаги може да стане каквато иска, обратното не е валидно.

Цветът на косата няма нищо общо с интелигентността, но все пак е доказано, че младите жени и момичета с висока концентрация на естроген, имат и по-светли коси. След като една жена роди, особено второ дете, нейният естествен цвят потъмнява доста, дори да е блондинка по природа. С две думи - по-възрастните жени имат по-тъмни коси.
Преди ерата на перхидрола и преди Мерилин Монро да легитимира правото на избор да бъдеш блондинка, макар че не си се родила такава, светлата коса е била ясен сигнал, че една жена е още фертилна и плодородна, млада с две думи. Затова и мъжете се чувстват страшно привлечени от блондинки и за съжаление доста Златки са избрали този цвят, защото всяка проста „брьонетка“, избрала професията на Златка, знае, че като руса Златка има по-голям шанс. Оттам и митовете за простите блондинки - първо, защото младите жени са по принцип по природа с по-светли коси (а възрастната жена си е по-умна от младата, няма какво да се лъжем), второ, защото доста прости “брьонетки“ са разбрали за действието на русото сред мъжете... което пък доказва, че може би брюнетките са все пак с доста акъл, дори простите. Не разбирам обаче естествено руси жени, които се боядисват черни заради разните му предубеждения. Какво престъпление и тъпотия!

4.   Към 1: Не се учат грешките, а се учи как да не се допускат. Изразила съм се грешно.
Към 2: Не смятам да се правя черна, за да ме мсилят за умна, а защото ми е писнало да се боядисвам. :D

5.   Авторке, не се почерняй!
Ще съжаляваш!

6.   Ами ето виждаш ли-това е мъдро решение. Значи не си тъпа блодинка:D

7.   А колко умен трябва да е човек за да се връзва на това, та даже и теми да пише?

8.   Ти сериозно ли вярваш на тия глупости???

9.   От авторката: Именно, че аз не вярвам на тези глупости. Но виждам, че доста хора вярват. Затова исках да чуя и вашето мнение. :)

10.   Цвета на косата няма никаква доказана връзка с капацитета на интелигентност, да кажа аз : ) По скоро тези, които твърдят, че са по-умни или по-привлекателни благодарение на "вливащото акъл тъмно" или "превръщащото те в секс бомба русо" имат нужда от спешно имплантиране на мозък без значение цвета на космите.
Номер 3, бъди сигурна, че никоя брюнетка не ти завижда, нито пък ти можеш толкова лесно да си потъмниш косата. От опит ти казвам, беше ми много по-лесно да се изруся до платинено и да го поддържам, от колкото да направя същото това русо кестеняво. Козметичната индустрия вече е достатъчно напреднала и всяка брюнетка може да се изруси когато си поиска и обратното. Повод за завист няма : )
Глупаво е и схващането, че русото ти дава по-голям шанс сред мъжете и всичко останало. Всичко е индивидуално. Ако си 120кг и си изрусиш косата много привлекателна ли ще станеш? Вземи пример от обявената за най-секси българка Николета Лозанова. В "русите" си години далеч не беше красива, защото просто цвета не и подхождаше. Като брюнетка по-малко желана ли стана? Напротив.
За да бъдеш атрактивна цвета трябва да ти подхожда, а не да бъде рус задължително.

11.   Допуснала ли си теорията, че така наречените "брьонетки" във фейсбук просто се шегуват и защждат от нямане какво да правят? Иначе вицовете за блондинки идват от скандинавските страни, където думата за жена е блондинка, т. е. отнасят се за всички жени.
Лола

12.   Предпочитам да бъда ефектна блондинка, а не скучна брюнетка...

13.   Пак научихме нещо, Лола. Как е точно думата за жена там, знаеш ли?
"vrouw" е на холандски
"kvinde" датски
„kvinne“ норвежки
"nainen" финландски *друга езикова група дори
„kvinna" шведски.....
„Frau" немски....

блондинка е обаче
„Blonde“ шведски
„blondi“ финландски
„blond“ холандски
„Blondine" немски

С две думи, хората си имат две различни думи за жена и за блондинка. И не може да бъде друго яче - става дума за богати езиково страни, както и за страни с много блондинки. (естествени).

Блонди 26

П.П. не изключвам обаче в някаква разговорна реч да наричат жените „блонди“, знам ли - шведска работа

14.   Към 11: Не, не се шегуваха, това е най-лошото. :D

15.   А бе, всички сме тъпачки и брюнетки и блодинки и червенокоски все сме си безмозъчни овце:)

16.   15 ме разби :Д... Аз да попитам, с какво се изрусявате, защото и аз много искам да съм руса...

17.   Номер 12, защо брюнетката трябва да е скучна? Ако не зависи от цвета на косата какъв човек си, защо слагаш етикети?

18.   Мила 16, ще те разочаровам но 15 не е ТЯ (брюнетка или блондинка), а ТОЙ и то един незадоволен той, който нито може блондинка, нито брюнетка, нито каквато и да е друга жена (и тези без коса включително) да свали и сега търси трибуна да се изяви.

Иначе, зависи от естествения ти цвят. Ако си светло кестенява, до средно кестенява (не от най-тъмните, почти черни, косамът не трябва също да е много твърд) - направо с боя! НЕ СЕ ОБЕЗЦВЕТЯВАЙ каквото и да ти говорят фризьорите - те искат да постигнат краткотраен успех! После косата става на слама.
Ако искаш да запазиш косата си и пак казвам, тя не е много тъмна като естествен тон - ползвай L'Or?al Excellence Creme - 10 или следващата, която е и леко пепелива, но пак естествен цвят.
Ако искаш тонът да е по-меден, тогава по-малките числа, но те съветвам да почнеш с тон по-силна боя от цвета, който желаеш. Винаги така се прави. Гледай дори опаковката - харесай си цвят на опаковката и вземи следващия по-силен.
Последното важи за всички бои.
Специално за русото съм ползвала всички западни марки (българска не слагай на главата си!!! , освен ако не е препоръчана от приятелка, питай само за крем-боя, никога течна, ако искаш да не се стече!!!).
Наскоро бързах и не можах да намеря на Лореал, затова си взех Garnier Nutresse 100 за корените, но леко изтощи косата, а при Лореала дори става по-мека и хубава. Но пък при следващото къпане виждам, че косата ми лъсна и с Гарниера! Като намазана с гланц е!
Хубавото на русото е, че само корените се правят всеки месец. Кой каквото и да разправя, при червените тонове особено, дори при кестеняви тонове, боята пада и всеки месец можеш да се боядисваш, ако искаш добър цвят - цялата коса! При русото не е необходимо цялата коса, само след 30-те минути се навлажнява с вода скалпа и се разнася по дължината. Стои се така още 5 мин. (то си пише в инструкциите)

Внимателно чети опаковката и си вземи минимум 2 бои. Не очаквай първи път още да е желания цвят, това става само с обезцветяване, но ако искаш да имаш коса, по-добре намери твоя си цвят и марка и се прави САМО С НЕГО!!! В началото ще имаш доста фалове, ама да не ти дреме. Като намериш цвета си, марката си, остани при тях!!!!!!!!!!! това е много важно, ако искаш естествен цвят един ден, без жълти тонове!

Лореалът не е евтина боя, но Гарниерът трябва да можеш да си позволиш. По-евтините бои не ги препоръчвам. Не си купувай и професионални, те са направени за миксиране в салон. Купи си от световна марка, за да можеш да намираш цвета винаги и навсякъде.
Немските марки също са хубави, но мен лично ми изтощават косата. Най-съм доволна от френските бои. Не купивай гръцки марки, пак само при препоръка.

Няма какво да сбъркаш толкова с русото, спокойно! В краен случай винаги можеш да излееш едно кестеняво отгоре и си ти, обратното не става!
В началото много хора няма да могат да те възприемат и ще ти казват, че ти е жълта косата и такива глупости. Не им обръщай внимание, чак като намериш тон и марка и като се правиш само с него няколко месеца последователно, ще постигнеш резултати.

Аз сама се боядисвам. Случвало ми се е фризьорите да ме прошарят дори!
Толкова съм умела, че един кибик (мъж) ме обвини, че съм си нямала друга работа и съм си харчила парите по фризьори - а аз и сама си подстригвам и връхчетата, имам дълга до кръста руса коса и мъжете са луди по нея. Повечето мислят, че е естествена!
Никой вече не си спомня, каква ми е естествената коса, а мъжете на улицата тъй или иначе се обръщат след мен!

19.   Русо гладно няма, помисли си дали да се боядисаш!!!

21.   Ами много хора биха си помислили, че трябва да си блондинка за да вземеш това на сериозно. И не го казвам като обида. Разбирате ли, че целия спор е излязъл на базата вицове и шеги, но естествено като повечето надути хора, те са започнали да се имат за повече и са държали на тяхното. И все пак не мисля, че някакъв си цвят на косата може да определи интелекта на когото и да е било. Той сам се показва и няма причини блондинките да го взимате навътре, още по-малко, ако вие можете да сметнете 3х3, а събеседника не.

22.   О, 18 извинявай че ще те разочаровам,но наистина съм жена,брюнетка при това.Едва ли има жена на тоя свят независимо с какъв цвят на косата не се обвинявала,че е постъпила глупаво в някакъв момент от живота си и тази глупава постъпка си остава клеймо за цял живот.номер15 и 2

23.   Чернокоса съм...
е ти явно си родена за руса... защото не ти достига акъл да осъзнаеш, че никой не влага нищо в тези теми.. така де, дето се вика, за разнообразие и шега са там.... ;)
Естествено, че цвета на косата нищо не определя.. но има и тъпи мацки, които си вярват

24.   От авторката до 23: Явно ти си родена за руса, та не разбираш смисъла на темата. И не само ти де. Не съм казала ни веднъж, че според мен цветът на косата определя интелекта. Просто много често се натъквам на брюнетки, горди от факта, че са по-умни от блондинките и ми стана интересно мнението на хората. Какво толкова има?

27.   Ясно... имаш ниско самочувствие и си обърнала прекалено много внимание и дори малко си завидяла на искреното щастие и себеувереност на красивите брюнетки. И заради това си написала тази глупава тема тук.
И как може да те нападнат с куп елементарни грешки, които се учат в 3-ти клас? Нима в трети клас се учат грешки? Като гледам и ти правиш същите грешки. Явно са те нападнали с причина...
Не на всяка мацка утива черно.
И да, май излязоха по – умни, защото не видях тема “Боже, чернокоса съм, дали русите са по – умни... “
Аман от глупави лигли, които си нямат друга работа....
Мъж на 32

29.   Колкото и да ви е чудно има такава зависимост (не е правило разбира се). Естествената руса коса е белег за повишено количество естроген - женският полов хормон. Има достатъчно налични резултати от проучвания, които доказват - повече тестостерон - по добра логика и добър в математиката. Повече естроген - по добре в езиците и по зле в логиката и математиката. Разчовъркайте в чичо Гугъл. Фактите говорят сами за себе си.

30.   Защо ли само брюнетките ме нападнаха, и то казвайки ми, че съм руса? Нали уж цветът нямал значение? И като ми свалихте рейтинга на коментарите, по-умни ли се почувствахте? хахаха. Май сте вие тези, които взехте прекалено навътре тъпата ми темичка. Благодаря на малкото адекватни коментари. И на злобарчетата благодаря, посмях се от сърце. Лек ден. :)

31.   Това са тъпотии!
не косата определя капацитета на един човек.
ами северните жени, които са предимно руси, те всички трябва да са еба ти тъпънарките, според тази гениална нашенска теория....
а циганките, които са тъмнокоси, трябва да са супер гениите...
хе-хе-хе!

ние, българите сме много интелигентни и стойностни хора, но като започнем да изпростяваме.... равни на нас няма по цял свят, еййййййййййййййй!.....

а, да не се объркате - аз съм брюнетка. и по принцип намирам русокосите за малко блудкави, но... това не значи, че са тъпи, на всичкото отгоре!

32.   До номер 17 ......виждаш ли мила,предимството на бондинките...........не бихме задали подобни въпроси,защото имаме чувство за хумор,животът е за забавление,а не за размишление.......а цвета винаги има значение...дали за коса,дали за кола....или дори за обувки....предполагам следващите коментари,но това си е ваша работа....на тъмнокосите.......12

33.   Аз лично се забавлявам на вицове за блондинки (брюнетка съм), но никого не бих тръгнала да обиждам заради цвета на косата му - това е най-голямата тъпотия. А тези хора във Фейсбук просто нямат за какво друго да си говорят.

34.   Черната коса е отвратителна, циганска. Кафявата е много по-красива и естествена от гарвановото черно. Истинските брюнетки са с кафяви коси, чернокосите са с евтино излъчване на повлекани.

35.   Хората в България са извратени и харесват гарваново черни коси като на циганките. От много смесване с турците ще да е. Няма нищо по-хубаво от кестенявата коса. Истинските брюнетки са с кестеняви коси, чернокоси са само циганките, негърките и арабките.

36.   Не мога да разбера защо в България толкова се харесват гарваново черните коси, та те са меко казано отвратителни и отиват само на жени с много къси коси. Меките кафяви и кестеняви тонове са много по-естествени и красиви от мъртвешкото черно, което отблъсква.

37.   Няма нищо по-хубаво от кестенявата коса. Така си е, и русата и червената също са хубави, за разлика от отвратителното черно!

38.   По-хубави от кестенявите са само русите коси, а иначе за черните сме на едно мнение, освен, че състаряват изглеждат брутално перверзно.... косата на жетата има нужда от меки тонове... 32

39.   От ЗАВИСТ ни изкарват тъпи, русите жени винаги ще бъдат по-привлекателни, те са миловидни като малки момиченца и същевременно секси.

40.   хе-хе само аз си нямам проблем (дете-11г) косата ми е светло кафява с естествени руси кичури (от слънцето). Та и според мен цвета на косата няма никакво значение, макар че при нас по-харесвани са русите, макар че им викат тъпи. Идеала за едно момче в 6-7 клас е руса, тъпа и да казва, че не е руса. Сега просто са толкова прости и перверзни, че няма накъде!

41.   Била съм с руса, кафява, червена, черна, синя коса и това по никакъв начин не ми се е отразявало на самочувствието.
Или на мнението на околните за нивото ми на интелигентност.

Друг е въпроса, че мина модата на перхидролките и лично аз не харесвам блондинки.

Лоша

42.   Лоша, съветвам те да спреш да си боядисваш косата, докато имаш такава.
Иначе, не си длъжна да харесваш блондинки, харесвай мъже. Блондинките никога няма да излезнат от мода, защото мъжете ни харесват. Защо - ами прочети в учебниците - младите момичета имат светла коса заради по-високата концентрация на определени женски хормони, коиото ги правят много плодородни, след като родят, косата им потъмнява, с възрастта естественият тон потъмнява много-много тонове.
За мъжа руса жена е - млада и плодородна жена. Трябва да си падат и по блондинки, но 80% от мъжете го правят.
... и виж съдържанието на тези бои - перхирол няма да намерих.
Успех мила, бъди каквато искаш да бъдеш, други пък знаят, какви са и няма да станат брюнетки, защото ти харесваш такива и мислиш, че „модата“ на блондинките е отминала - блондинките винаги са на мода.

43.   Лоша и аз не харесвам блондинките. Обратно на 34, 35, 36, 37 аз харесвам черното и мисля, че е много секси. Разбира се изключвам жените, които са чернокоси и са прекалили със солариума. Също така не ми допадат и чернокоси с чуплива и къдрава коса-като разчорлени циганки са! Черното отива на бяло лице и дълга, права коса придава блясък и е много стилно.

44.   42, Здравей.
Блондинка си, нали?
Този коментар не би го написала жена с тъмна коса.
Аз си харесвам мъже, но определено тъмнкосои и тъмнооки.
Много обичам черното - било то като цвят на кожа, коса, очи, мигли. Не харесвам светли очи и коси, въпрос на предпочитания, нали така? :))
А честно казано от учебниците има много по-важни неща, които първо трябва да прочета, това за цвета на косата е последното май. Не говорех, че не ми харесва като цвят русото - има много хубави нюанси, не ми харесва конкретното БЯЛО ИЗГОРЯЛО ПЕРХИДРОЛЕНО, което все още някой жени се заблуждават, че е секси. Сещаш се за кое русо ти говоря, сигурна съм.
А вече някакви проценти колко са харесвани блондинки/брюнетки мисля, че е смешно да говорим. Нека чуем мнението на мъжете.
За моята коса мога отделно да отворя тема и да пиша до вечерта, тъй като за пръв път косата ми видя боя на 8 годинки. И 10 години претърпя повече от Троя навярно.
В момента съм си една броюнетка с дълга, здрава и поддържана коса.
А защо си мисля, че модата на блондинките е минала?
Ами учех в гимназия с 22 момичета, от които 1 беше руса. В университета, в групата - 2. Когато вляза в едно кафе - 80 процента от жените са брюнетки. Последните миски, било то плеймейтки, силиконки, дупета са все чернокоски.
Пак казвам - била съм с всички цветове на косата и това не е причинявало някакви сериозни метаморфози в самочувствието ми, поведението ми и това как другите са ме възприемали. Според мен една жена, когато е чаровна, когато излъчва любов, доброта и вътрешен мир и с гола глава пак ще е красива, пак ще е симпатична. :)))
Благодаря, успех и на теб ииии ти пожелавам красотата да извира от очите тии, а не от цвета на косата или килограмите. :)

43, аз съм точно обратното на това, което харесваш - много мургава с много черна коса хаха. Но нали има една приказка - за вкус не се спорило..
Изчетох и предните коментари, чак не мога да повярвам какво значение се отдава на цвета на косата ии какви асоциации се правят.
Много коментари за брюнетките, било циганско, евтино, курвенско. Честно казано струват ми се глупави подобни коментари. Всичко е относително, на всеки човек му стои различно цвета на косата, очите, шала, шапката.. :))

Лоша

45.   Лоша, радвам се, че си намерила себе си. Аз харесвам мъже със светла кожа, очи. Косата е без значение, но не харесвам тъмни и космати типове (съжалявам, но южният тип мъже са си такива). Това, какви мъже ще харесваме, не е въпрос на волев мисловен процес и не можеш да го контролираш, но и не е тема тук.
Блондинка съм и се чувствам добре така. Имам естествено светла коса и не се горя със силни бои. Имам си цвят - хората ме харесват и си мислят често, че ми е естественият.
Колкото до модата - ами просто е българките, особено в определени места от страната, са по-скоро южняшки тип жени. За да изрусиш естетично естествено тъмна коса е много трудно, а и гимназистките нямат много пари за добри фризьори. Аз се справям и без, но не ми трябва да се обезцветявам например, имам си боя, която си ползвам от години. Не е така при младите момичета - ти си доказателство за това, че в тази възраст просто се експериментира, докато намериш себе си, своя си стил и на обличане, и на прическа.
Модата я определят иначе холивудските актриси, топ-моделите, те са т.н. trend-setter, не кварталните мадами - те са най-много локални някакви тренд сетърки, но я направи промоция - безплатни ситни руси кичури и ще видиш, че ще стане опашка пред салона.
Ако излезнеш извън България - малко в посока Северна Европа, Англия, САЩ, Русия - там блондинка е поне всяка втора. И не са естествени, разбира се, просто това е цветът, които им отива, защото са с бяла кожа и пъстри очи.
Няма мода, според мен, има си типове жени. Най-късно обаче с Мерилин Монро блондинките, и то изкуствените такива, са на мода. Не отива на всеки, това е така.
И да се обиждаме, заради цвета на косата си е просто признак на ниска култура. Да намекваш, че една жена е проста заради цвета на косата ? - също.

46.   42, аз харесвам блондини.... От малка страшно много си падам по руси момчета със светли очи и сега слава Богу съм с такъв. :) :).
Това за плодородието пак е плод на една псевдонаука.... Интересно ми е как се получава тоя номер, като по-голямата част от жените са с тъмни коси винаги, а и до колкото зная косата потъмнява в детските години, а не после. Също защо се харесват светли мъже и като цяло светли руси хора? Ако не вярваш, имаше статистика за това какви бебета са предпочитани за осиновяване- момчета, бели, руси. Изненада.... Хайде сети се сама защо е така. А това, че се набляга на русите жени е просто защото при жените като цяло се гледа повече външността.

47.   Това, което твърдя (че мъжете предпочитат блондинки) е доказано научно, между другото.
В интернет намерих статия на научния журнал за психология Psychology Today
http://www.psychologytoday.com/articles/200706/ten-politically-incorrect-truths-about-human-nature

Тъкмо да си упражниш английския - чети по-специално предпоследния абзац. До колкото знам си още ученичка, мисля, че ще ти е полезно малко реален английски да почетеш и да си попреведеш сама за себе си. Успех

48.   Нямам намерение да се бутам в спора между пернатите, само ще кажа, че и до ден днешен във ВСИЧКИ бои за изрусяване ИМА перхидрол. Нямам предвид самата боя, а изсветлителя, който се слага преди това, ако косата е много тъмна. Прочетете съставките и ще видите, че има перхидрол - просто го пише под "научното" му име "(ди)водороден пероксид". Който впрочем е съставка и на т. нар. "кислородна вода", както и да доста белини. Така нареченото "перхидролено русо" е това, което се получава, когато косата се избели с изсветлител, но после НЕ СЕ боядиса с нормална боя, а остане само избелената коса. Резултатът е някъв албиноски цвят, който особено на по-тъмна кожа и тъмни очи изглежда повече от отвратително. И наистина отдавна е демоде.

И може би да си кажа мъжкото мнение относно цветовете: На мен лично ми е през оная работа какъв цвят на косата има жената, стига да не е от цветовете на дъгата (т. е. без синьо, ярко червено, зелено и такива дивотии). Това, което е желателно е да има по-светли очи, но и това не е критерии. Аз нито си говоря с косата, нито я е*а, така че за кво се джафкате не мога да разбера...

Кубрат

49.   Kубрат, благодаря ти много, че ми каза, с какво и как изсветлявам собствената си коса, само че аз не я обезцветявам преди това. Ползвам само боя с амоняк, хваща ме и без, но ми изтощава повече косата - може там да са сложили перхидрола, знам ли. Ще видя другия път точно какво съдържа боята ми за коса, но дори да има в нея перхидрол, няма да умра от това. Ползвам си един цвят на много скъпа и хубава боя от години, доволна съм, костата ми е гъста, дъл и поддържана и никога не съм я обезцветявала.
Естественият ми цвят е скучно светло кестеняво, не е равномерен и не ми е харесвал никога. Откакто се боядисвам се харесвам повече и понеже го правя от 18-годишна, много хора си мислят, че съм естествено руса дори....

50.   Кубрат, съгласна съм, но нали се бяхме разбрали, можеше да удариш едно рамо и да излъжеш, че харесваш само брюнетки. :)))

Номер 47, аз пък си падам по южняшкия вид - и при мъжете, и при жените. Права си за експериментирането, то преобладава в повечето случаи при момичета в пубертета. Напълно нормално. Според мен е по-добре на 15, 16 да ходиш с различни цветове коса и да изпробваш, отколкото на 30-40 през седмица да си в двете крайности, защото има такива жени. За това се радвам, че съм преекспериментирала и съм открила за себе си аз как най се харесвам и възприемам. На другите и да искам, никога не мога на всички.

Обаче ми стана интересно нещо, което каза в началото - това за волевия мисловен процес. То не е за тук, но все пак ще кажеш ли няколко думи, че ми стана любопитно.

За споровете брюнетка / блондинка наистина не ми се коментира. Както ти сама каза да съдиш някого за интелектуалното му ниво по цвета на косата е признак на мноого ниска култура. До тук.
Карала съм фризьорски курсове и на всеки урок се коментираше това, всеки път се джафкаха дамите. Така не се помириха и разбраха.

Благодаря за линка, ще прочета по-късно, че сега съм си отворила едни теми за изпити и се опитвам да се съсредоточа. :)) Студентка съм, да.

Връщам линка:
http://www. vipzona. bg/za-myzha/3132-60-----

Лоша

51.   50, е от тва, че ми се все тая, повече не можах да си изкривя душата ;-) А и при тебе като гледам който и цвят да взема, ти все ще си там, така че...

Освен това те подкрепих за перхидролките, не може да се оплачеш!

Хайде спорно учене! (без порно също)

52.   Лоша, явно не ти се чете на английски - ето ти на български връщане на линка

http://www.viewsofia.com/article/3294/Zashto-majete-haresvat-blondinki-

Колкото до въпросниците - зависи как задаваш въпросите. Ако задам въпроса „Не харесвате ли блондинки“ и „Харесвате ли брюнетки“ ...ще получа най-вероятно изследване, че мъжете изобщо не харесвали блондинки.
Когато съм с приятелките си-брюнетки дори ми става неудобно, защото мъжете обръщат внимание само на мен, гледат странно. Има нещо. Била съм и брюнетка, и блондинка и мога да сравня.
Иначе - никога не съм намеквала за интелекта на хората спрямо цвета на косата, напротив. Мога да се хвана за някоя думичка, но никога и за някакви външни белези, освен може би пола, ако сметна, че човекът се изказва сексистки.

53.   Ако толкова разбираш от жени, колкото от бои и коси това име дето си си дал тук хич не ти отива... ЗАРА36

54.   52 говориш пълни глупости! Чернокоса съм(под боята естествено руса) и при мен е точно обратното. Повечето ми приятелки са руси, а в мъжка компания се обръща повече внимание на мен. Всяка жена трябва сама да открие цвета, който и отива! Ти да не би да се боядисваш руса само за да се харесваш на мъжете? Така го изтъкваш, все едно е голяма гордост..

1-50 от 74