Споделена история от Други

Дълбоко мислене, ПОМОЩ!
Здравейте! Както може би сте видели, проблемът ми е в това, че имам много дълбоко мислене за света, за нашето съществуване, как сме стигнали до тук, преди как е било и тнт. Много ми е странен света, странно ми е как има блокове, пътища, коли, а реално преди това, това не ги е имало. Странен ми е света, като се замисля какви удобства имаме, а преди как са стоели нещата. Много обичам да философствам и отскоро започнах да го правя с почти всичко и всяка една ситуация....Как мога да спра да мисля толкова дълбоко над всичко и да си живея живота нормално, защото това направо ме убива, кара ме да се чувствам нереално....благодаря ви предварително!

Коментари

1.   И аз бях по същия начин. И все още съм понякога. Описвах мислите си като стъбла на дървета. Една мисъл е едно стъбло. И всички клончета, клечици, листенца и пъпчици, които излизат от това стъбло са различните детайли и вариации и сюжети около тази мисъл. И на ден по 500 такива "стъбла". Намерих много отговори в психологията. МНОГО. До ден днешен ми е страшно интересна и много често се уповавам на нея, когато ми дойде в повече света. И помага.

Освен това вариант е да си намериш хоби или работа или да учиш нещо ново, за да си запълваш времето и да нямаш толкова време да дълбаеш. Може да пробваш и медитация. Но преди това задължително прочети какво представлява майндфулнесът, защото той е в основата ти. Именно той те кара да бъдеш "тук и сега" в самият настоящ момент. Без да анализираш. Трудно е да се постигне, но не е невъзможно. И точно това помага на мозъка да си почива. Та, препоръчвам ти този вид медитация.

Или излизай с такъв тип хора, които си падат по small talks и не обичат да дълбаят в теми, а предпочитат повърхностни разговори и клюки. Мен лично това не ми върши работа, по-скоро ме натоварва, но пък всеки е различен. Успех :)

Ж 22

2.   Дълбока Мисъл, ти ли си, приятелю?! Отговорът го знаеш, той е в теб, отговорът е...42!

Слартибартфаст

3.   Леле, колко интелигентни хора! Ще се радвам, ако повече хора пишат тук и ми дават отговори! Благодаря ви!

4.   Първо си кажи възрастта и пола и след това ще коментираме. Как може тези данни да са пренебрегнати. Нарочно ли го направи. Казваш, че "имаш много дълбоко мислене за света.....как има блокове, пътища, коли, а реално преди това, това не го е имало." Това ли е дълбокото ти мислене? Ти не казваш и какво ти е образованието. Защо искаш да спреш да мислиш толкова дълбоко над всичко. Аз не виждам да мислиш много дълбоко. Ти мислиш за блокове, пътища и коли. Такова мислене е много елементарно.

6.   Почни да пиеш и пушиш трева. Може да се хванеш и на работа в някоя верига магазини, като охрана или нещо подобно. До 3 години мозъка ти ще е толкова изтръпнал, че няма да мислиш за нищо, освен за ядене, пиене и интриги.

7.   На 17 съм, момче. Давам пример с това, иначе какви ли не въпроси не са ми минавали през главата. И винаги стигам до една точка, в която прегрявам, но проблема е там, че продължавам повече от другите, чета какви ли не неща. Искам да спра да мисля толкова много главно заради това, че ми повишава изключително много тревожността и се появява едно чувство за дереализация, което е защитен механизъм на мозъка от толкова много мислене и тнт. Много си приличам с номер 1. За всичко мисля по много странен начин, по 1000 начина, от 1000 страни, дори родителите ми са ми го казвали.

8.   Ахахах и мислиш че, ти е проблем мисленето...дълбоко било.
А как щеше да се чувстваш ако си спомняше векове назад...?

9.   Аз поне не мисля, че това е проблем. Ако се опиташ да го "опитомиш", може да се окаже дори сериозна заложба. Затова бих ти препоръчал следното:
1. Обгради се с мислещи хора! Има такива, повярвай ми.
2. Опитай да се изразиш чрез изкуство - рисуване, поезия, или направо играй на едро и опиши в книга размислите си.
3. Търси отговори единствено и само в науката и Познанието, за да не те заведе задълбоченото ти мислене в някоя религиозна дупка, че е най-лесно.
4. Намери си сериозно гадже!

Успех ти желая и никога не смятай мисленето за порок!
Че заради мислещите по този начин станахме чалга-нация.

10.   Страх ме е....изпадам в страшно чувство на дереализация... Това е и причината. Благодаря на всички, които коментираха!

11.   И от това ли имаш тревожност? Та и аз мисля преди колко милиона години е имало хора, как са се появили първите хора на света, кое е първото яйцето или кокошката, как хората са си говорили преди и как са измислили азбуките и думите. Ама нямам тревожност от тези неща.