Споделена история от Други

Възрастта 25
На 25 съм и се чувствам стара. Знам, че не е така, знам, че животът е пред мен, но някак си след минаването на 20-те, се чувствам изключително зле.
Може би е защото след една определена възраст всички очакват от теб зрялост във всеки един аспект, а на мен не ми се нрави. Не се чувствам готова за семейство, за брак и деца... Иначе имам човек до себе си, но не желая да се омъжва.
Искам пак да съм на 18, липсва ми тийейджърството.
Времето лети бързо, днес си на 25, утре- на 35 и докато се усетиш, вече си стар.
Чувствам се много зле, че старея на години, не искам да порастна, нито да ставам по-възрастна.
След една определена възраст вече няма нищо хубаво в живота.
Сега ще ми кажете да се омъжва и да създам деца, за да осмисля живота си. Не желая такава голяма отговорност, страх ме е от провал и от липса на свобода.

Коментари

1.   И аз се чувствам по същия начин, а само след няколко дни правя 22.

2.   Не се депресирай излишно. Живей днес, след няколко години може да ти дойде "друг акъл", повярвай ми няколко години са всъщност ужасно много време (нищо, че ни се струва, че времето върви неусетно). Няма смисъл да го мислиш, щом ти се забавлява сега - давай, вместо да мислиш за годините - цял живот ли ще се депресираш за това, щом отсега започваш.

4.   Това е резултата от голямото ви "наживяване" в ранните години. Сега като се наживя до 18-23 доволна ли си?

5.   Не е задължително да имаш деца. Възрастен човек си според закона и имаш право да живееш както искаш, стига да не вредиш на други хора. Животът е такъв, какъвто си го направиш ти! Много хора имат деца и пак не са щастливи.

Я погледни темата Самота:
http://spodeli.net/3/story-155799.html

6.   Ех, де да бях пак на 25! А мен питаш ли ме, като скоро правя 39! И се чудя кога минаха толкова много години.
Напълно нормално е това, което чувстваш, когато човек завършва един етап в развитието си и преминава към следващия е нормално да е изнервен, даже изплашен и доста често да се чувства неподготвен. До 25 се предполага, че вече си завършил образованието си, че си започнал поне 1 по-сериозна работа и изобщо, че вече си "сериозен човек", каквото и да означава това. Обаче това е на теория, на практика или още учиш или още не си си намерил работа и вашите ти плащат сметките... И е ок да те е страх как ще се справиш с живота.
Колкото до това, че ти е време за деца и да и не. Физически си готова, но емоционално не. Животът ни днес няма общо с животът на родителите ни. Така, че ако за родителите ни 25 е била границата за брак и деца, за нас е по-скоро 30, да не кажа и към 35.
За това не го мисли сега. По-скоро си дай време да свикнеш с новите отговорности и с живота си на "възрастен" и едва тогава мисли за дете. Иначе ще си поредната млада майка, "хвърлила" детето на бабите да го гледат докато тя тепърва се доказва на работа и се учи как да се грижи поне за себе си.
И само спокойно, това, което преживяваш, сме го преживели всички.

7.   До номер 4
Аз не смятам, че съм се на живяла в ранните си години, там е работата. Не съм като моите връстници, които още в ученически период си прекараха времето по купоните и дискотеките. Смятам, че имам още много да наваксам, а сега с този локдаун възможностите на всички ни са ограничени.

Авторката

8.   Номер 6 дава много грешни съвети. Сега е времето да се замислиш за деца и семейство, защото след 25 времето започва да се движи светкавично бързо и в даден момент от такива съвети "не го мисли" ще стане "ама ква стана тя... Няма свободни свестни".. За това мисли точно сега за семейство и се оглеждай докато е време. После става друго и доста по-трудно.

9.   Като 25-годишен мъж благодаря за коментарите, днес си говорихме с моята приятелка - също на 25, че се чувстваме точно така, както авторката описа. Други наши познати биха потвърдили, но тези с деца не мислят по този начин. Явно ни е от средата и обществото, живи и здрави да сме!

10.   "Може би е защото след една определена възраст всички очакват от теб зрялост във всеки един аспект, а на мен не ми се нрави."

Кой очаква зрялост от теб? Бичи му игонара и си гледай кефа!