Споделена история от Други

За нещата от живота...
Това е за мен - парадокс, ирония и нищо повече!!
Всеки ден се срещаме с какви ли не чудесии, смеем се на тъжното и не обръщаме внимание на хубавите неща от живота. Спорим за дреболии, сериозните проблеми подминаваме, надлъгваме се с познатите, а на непознатите казваме истината....

Направо се чувствам като в някоя компютърна игра - всичко с главата надолу, всичко нереално. Писна ми вече от нас самите - хората. Защо ли? Ми че ние нормални ли сме? Като извадени от някои филм. 99% от колежките в работата са енергиини вампири - все се оплакват, се нещо има, от рано -рано казват "ох , как ще изкарам и днес, ужас". Аз като учтив човек питам - какво ти е, добре ли си и т.н когато видя проблем, ама те си изливат цялата житеиска помия върху мене - къде истина, къде не...

За продавачките да не говорим - ако не я познавам жива ще ме изяде че съм и прекъснала телефонния разговор. Преди известно време отивам за кафе до едно барче, а пиклата вътре въздиша тежко и ми вика "Е, аиде, от мене да мине, че напраим 2 кафета... "Лекар - ужасът на 21 век!!! Влизам, някакво хлапе се къса да реве, бабата след него само къде не си премери пред мен температурата, за да ми докаже колко е зле, а когато наи - сетне идва моя ред ми се карат защо ме е страх от иглите - ами страх ме е, то си е чиста фобия, опитвам се да обясня, но не - скандал!!!

Писна ми и от изтърканата тема българи - цигани и колко гадни са другите. То вярно че са необразовани, крадливи и си имат по десетина дечица, просещи по улицата, но не всички! Всичко си е до възпитание, познавам цигани по-достойни от 100 българи, ама не - ние много знаещите все акъл даваме, все сме най-добри, а в Европа какво става - най-зле сме от всички. Абе изобщо - досущ цигани. Защо ли - всички си знаем защо, но тая тема за политиката изобщо няма да я захващам, че е стара като спора чалга - рок.

Писна ми от измамници, от педофили, от убиици и наи-вече от "родители". Хванала майката детето за ръка, влачи го по улицата (в буквалния смисъл), дере си гърлото, а от него какво ли не излиза : "глупачка, идиотка, ще те смачкам! Стига си ми ревала ма!" Такива индивиди като ги видя ми иде да им смачкам гнусната мутра, че да им се хареса. И да - много хора за това не са в ред - от "родителски грижи ".

Писна ми вече и от себе си, защото (няма какво да се лъжем) също съм черна пред бога и нямам право да критикувам. А все се питам защо сами хората се изяждаме - не е като хиена антилопата, ние сме от един вид...

А на вас не ви ли писна? Не можем ли утре всички да направим нещо, макар и малко, живота да е по-лек?
Ето, аз няма да си изхвърля опаковката от вафла пред блока (20 сек. повече занимавка до някое кошче), ти ще се усмихнеш на новия ден, вместо да сдухваш околните (2 сек. за усмивката и по-добро настроение), а някои друг може би ще подаде ръка за помощ.
А удовлетворението - БЕЗЦЕННО.

Коментари

1.   Колко е хубаво, че има положителни хора като теб! :))) Лошото е, че са твърде малко...

2.   И какво му е положителното? Самиата тема на автора е една ода на мрънкането и оплакването, дори не прочетох докрай. Бляк!

3.   Лековете за твоята болка се наричат - Терминал 1 и Терминал 2. Както и за всеки друг с твоите симптоми, включително и мен.

5.   Съгласна съм с номер 3, но ако тук не останат свестни хора не оставяме и шанс за България.

6.   Колко хубаво щеше да е да познавах и да съществуват повече хора като теб. Но за жалост произвеждаме повече от другите :)

7.   Мерси мн за онези които са ме разбрали хД