Споделена история от Други

За кого ще гласувате на следващите избори 2021?
Въпроса е кратък. За кого ще гласувате на следващите избори?

Коментари

1-50 от 96

1.   Искам да гласувам, ама нямам желание. Като знам какви са всички кандидати.

2.   Бирената партия. Със светло пиво към светло бъдеще.

3.   Аз ще гласувам с "ЗА НИКОЙ", тъй като не съм за никоя партия, поне така гласа ми няма да бъде причислен, ако не гласувам!!!

4.   За никого! Абсолютно всички опции са измамници, продажници и крадци. Няма как някоя партия/личност която иска да промени ситуацията в България изобщо да бъде допусната до там. Добре е наивниците, които си мислят че чрез гласуване решават нещо да го проумеят!

5.   За БСП. Не ги харесвам, но всички малки партии биха се лепнали за Герб. Слави може и да плюе, но като нищо ще се извини и прости на нереза Бойко за няколко депутатски места, същото е и с другите - Цветан Цветанов, патриоти, ДБГ, ДПС. Всички биха се залепили за Бойко, още 4 години с него и съвсем ще станем еднолична мутренска държава. Има деца които бяха 1ви клас когато ББ дойде, сега са студенти! Да ви прилича на времето на Тато и Чаушеско? БСП са по-малкото зло. Ако пак ще са Герб се изнасям!

6.   За Славито

7.   Възраждане. Дано само олигарските и мутрите от правителството не я заличат до изборите, защото е почнала такава процедура. Фактът, че властта иска да я заличи, значи че и пречи и ще и обърка плановете, ако събере повече гласоподаватели.
Ж21

8.   И забравих да допълня - естествено, че ще отида да гласувам, дори и да задраскам бюлетината ако трябва, само за да не ми се разпредели гласа към сините или червените боклуци. Съжалявам, но който не отива да гласува, после няма право да се оплаква, че нещо в България не му харесва, като него самия дори го мързи да си изяви мнението в бюлетина!
П.С. Това, че сте в чужбина, също не е оправдание. Аз съм и ще гласувам!
Ж21

9.   Ще гласувам против БСП. България ще се оправи когато тази партия бъде унищожена.

10.   За какво гласуване говорите, още никой не е показал програма за делата си, как си ги избирате, по височина ли!? Днес всичките са, хвани единия, удари друтият. От един дол дренки са, все кисели! Славуца е най жалкият от всички, нито може да мисли, нито да говори, може само да ъка, празна му е главата. Тошко Йорданов става, но Славуца ще го затрие!

11.   За Отровното трио или Възраждане. Герберастите трябва да бъдат изметени, иначе тежко и горко ни!

12.   10, те пък като са ги запазвали тия програми. Те ако си спазваха, сега щяхме да сме Швейцария. Програма мога и аз да ти напиша каквато ти душа сака, ще гласуваш ли за мен?

13.   Колебая се между възраждане и герб.
Че всички политици крадът е ясно, но бсп съм видял, че когато управлява живеем много по зле, поне при герб като ревнеш по медиите нещата се случват, като заплашиш с раздухване на малък проблем и той се решава. Славито въобще не му вярвам от над 10г когато в свое предаване рекламираше Кунева, чиято партия в същото време ми плати 50лв да гласувам за тях, разбира се взех плика с парите и не гласувах въобще. Свидетел съм и на бусовете в махалата как се раздава хранителни продукти преди избори, как ромски тартори ходят по къщите с кола да извозват гласуващи за да наберът броиката за която са взели пари.
Сега под шапката на пандемията вече над 5 месеца в махалата раздават готвена храна всеки ден на половината махала че били самотни майки и на всички бедни възрастни, ясно е че те ще гласуват за онзи който ги храни, добре им идва топла манжа в кутии.
За мен най малкото зло е герб, защото възраждане още не е вкусил властта, не се е наял и въздигне ли се, той и хората му ще лапат повече и от хората на бойко.

14.   За никого.

15.   За Герб. Борисов ни спаси от гибел и икономическите мерки са чудесни. Държавата ни няма сериозни проблеми, а тези които се оплакват са мрънкачи и не им се бачка.

16.   Никой

17.   Искам да кажа че няма да гласувам

18.   ГЕРБ, не виждам друга алтернатива.

19.   №12, а ти по какво съдиш за тях, по усмивката ли? Всеки с по развит мозък може да прецени кой колко струва. След като не си изпълняват програмата, значи са лъжци и след като се видя това, пак има хора да гласуват за тези мошеници. Човек който два пъти се спъва в един камък е дебил. Жалкото е, че такива преобладават сред избирателите, и затова сме на това дередже. Мошениците преди избори се плюят, а после се прегръщат и стават шайка. Прав си, че програмата не е гаранция, че ще си я изпълнят, но поне ще има база, по която да ги оценяваме и после да ги псуваме и ритаме с кеф. Щом в САЩ вече им избива баланса, виждате какво става там, и то при две опции, тук ще стане даже по зле, защото се нароиха 50 партии. Който и да спечели, няма да направи мнозинство, а орташкото магаре, кучета го яли!? Изборите това ще родят, куцо орташко магаре, а народа пак ще го духа!

20.   За никого! Всички са едни и същи не вярвам на нито един. Едни и същи обещания всеки път от всички и след изборите нищо.

21.   Демократична България.

22.   По какви критерии се ориентирате за кой да гласувате? Тук има модератор/ка, който не одобрява постове, подкрепящи ББ. Затова ще четете за всичко друго, но не и за управляващите в момента.

23.   до 19

"а ти по какво съдиш за тях, по усмивката ли"

По краденето.

"След като не си изпълняват програмата, значи са лъжци"

За тия 30 г. до сега не съм видял някоя партия да си я изпълнила. Така че тия програми са абсолютно безсмислени. Просто няма да гласувам и толкова. Какъв е смисълът да гласувам за поредния, който няма да си изпълни програма и ще краде като за световно? Иначе ми се искаше да гласувам и да имаше за кого, но като няма за кого, как да гласувам?

24.   Искрено благодаря на модераторите, че ми изтриха коментара, въпреки че отговаря на правилата на сайта, които самите те не си ги спазват! Сега пак ще го публикувам, ако го изтрият отново и отново ще го пращам!
Ще гласувам за Възраждане, защото е единствената партия, която открито се противопоставя на властта и затова тръгна процедура по заличаването и! Това е ясен знак, че не са удобни на властимащите и ги е страх да не наберат повече гласоподаватели.
Дори и да бъде заличена, пак ще отида да гласувам, за да не бъде причислен гласа ми към сините или червените боклуци. Който не гласува, няма право да се оплаква, че това или онова не му харесва в България, като масово хората ги мързи дори да си изразят мнението чрез бюлетина.
П.С. Това, че сте в чужбина някои, не е извинение да не гласувате. Аз също съм и ще гласувам. Има ли желание, има и начин.
Номер 22, точно обратното, от километри си личи, че и този сайт се опитва да промива мозъци, че ГРОБ са много добро решение. Самоте модератори масово одобряват коментари, подкрепящи Грабим Европа, Рушим България.
Ж21

Модератор: преди да обвинявате, погледнете по-добре.

25.   Гледам, че има такива коментари и пояснявам, че за разпределението на броя мандати се гледат само действителните бюлетини без тези за партии с под 4% вот. Т.е. дали ще гласувате за някоя малка партия, или ще гласувате с "Не подкрепям никого", или с недействителна бюлетина, или изобщо няма да гласувате, вашия вот така или иначе не се взима под внимание при разпределнието на депутатите в Парламента. Даже реално така подкрепяте партиите с твърд електорат като ДПС, тъй като техния брой гласове е константа и въпросът тази константа какъв дял ще е от общите гласове. Така че реално с "Не подкерпям никого", подкрепяте Доган или по-точно това, което Осман Октай нарича Задкулисието. Ако гласувате за БСП, пак подкрепяте Задкулисието, защото те са от същото котило. Ако гласувате за ГЕРБ, пък подкрепяте другия лагер на мафията. С две думи изберете си коя от двете мафиотски фамилии ще подкрепите. Дори с негласуване, пак подкрепяте някого.

26.   Аз много добре помня какво видях. Скрийншотове да пращам ли? Коментарът ми беше одобрен, след като ви пратих втория.

Модератор: в системата се вижда кога сте написали последния си коментар и кога са одобрени предните два. На вас ли да вярвам или на системата? Освен това никъде не е казано, че коментарите трябва да се одобряват хронологично.

Това е последния ви коментар с този тон. При следващ такъв повече няма да публикувам нито един ваш коментар.

27.   №25 пише -" Дори с негласуване, пак подкрепяте някого."!? №25, с негласуване подкрепяш всики, а не само някого. Как ли? Като с негласуването спада 4% бариера и тогава с по малко гласове ще си влязат пак същите сегашни тарикати. С това се обръщам и към №23,- той пише -"Иначе ми се искаше да гласувам и да имаше за кого, но като няма за кого, как да гласувам?" №23, като не гласуваш ти им помагаш, на тях това им е целта, да откажат хората да гласуват, така ще влизат с много малко гласове. Спасението е в масовото гласуване, така се вдига броят на гласовете в 4% бариера, и много тарикати няма да я преминат. Ако нямате за кого да гласувате, пускате НЕВАЛИДНА бюлетина. Ако е хартиена я задрасквате, а ако е с машина, избираш - НЕ ГЛАСУВАМ ЗА НИКОГО, т.е., никой не може да ползва гласът ви, но вдигате прага на играчите. Ако по голям процент гласуват негативно, няма да се съберат хора за парламента(защото 4-те% праг ще ги орежат) и ще трябва да се проведат нови избори. Затова масово, но с НЕВАЛИДНИ бюлетини, така все едно им биете ритници, само така ще ги изринем!

28.   Възраждане и сие може и да плюят Бойко сега, но ако на ББ му трябва коалиция след изборите биха се прикрепили за него. Нима не помните как Атака и ВМРО, Воля и т.н. преди изборите плюха по ГЕРБ, а след това се прикрепяха към него за депутатски и министерски места? Не бъдете глупави! Само една партия - БСП не би се коалирала с ГЕРБ. Да, и аз не ги харесвам, но са по-малкото зло от Борисов, който се окопа във властта и всичко е негово. Айде малко и фирмите приближени до БСП да спечелят някоя поръчка, че се видя, че гербавите фирми само крадат, а строят некачествено! :)

29.   27, ако всички се юрнем да гласуваме "С не подкрепям никого", бариерата ще прескочат само ГЕРБ и БСП и ще ги олесним доста, защото няма да зависят оо балансьори.

30.   Демократична България - при все резервите си по-добро не виждам.

ГЕРБ и БСП са вредни за България.

31.   29, как ще ги подкрепиш, когато при масово НЕ, те няма да могат да си добият 240 бройки, защото прага от 4% ако до сега е бил 80 хил.при 2 милиона гласували(30%), при масовото гласуване на 5 милиона, 4% ще са 200 хиляди гласа. Не забравяйте, че на предните избори при 30% гласували, ГЕРБ влезе с 18% от тези 30%(т.е., с 350хиляди гласа). Сами си сметнете какво са 350 хиляди срещу 5 милиона!?. Така ГЕРБ ще видят парламент през крив макарон! Ако останалите 70%(които не са гласували) отидат и гласуват с НЕ, нито ГЕРБ, нито БСП ще преминат прага или ако преминат , няма да е с 19% както до сега, а много близо до 4%, но това е много малко, и тогава ще има нови избори до дупка!

32.   Мисля да гласувам за Да България.
Последните пъти зачерквах цялата бюлетина.
Един път гласувах за Светльо Витков в нещо като знак на протест.
Ако не знаете за кого да гласувате, зачерквайте цялата бюлетина, за да е невалидна и да не ви бъде разпределен гласът към други партии.
Също така не гласувайте по емоционален начин.
Запознайте се с програмите им (ако изобщо имат такива). Прочетете за какво се борят, какви кандидати имат, имат ли скандали около тях, запознайте се с историята им и тн.
Не се поддавайте на емоции и популистки обещания.

33.   Демократична България.

Дори се включих като доброволец в тяхната инициатива "Ти броиш" за паралелно преброяване на гласовате, за да се пресече фалшификацията на вота чрез корекции в протоколите и т.н.

34.   13 аз пък смятам че при БСП икономиката ни наскоро е била по-добре - при Станишев беше по-добре от колкото сега. Винаги при ГЕРБ фалира малкия бизнес и без криза, още 2015-2018 изпофалираха куп малки фирми, които познавам. Затова пък банките при ГЕРБ започнаха съвсем да прекаляват - нулеви лихви за депозитни сметки, а при разплащателните 4 лв такса за плащане в магазина с карта на ПОС терминал.

35.   31, право на глас имат 6 326 000. Дори и всички да гласуват, 4%-овата бариера ще е 253 000. А ГЕРБ на последните парламентарни избори имаха 1 147 000 гласа. Айде сега ще са по-малко, но дори и на половина да са, пак са в парламента.

БСП пък имаха 955 000, айде сега дори и да са малко по-малко, пак ще са поне 800 000, т.е. 12-13% при 100% избирателна активност.

Даже и ДПС с твърдия си електорат от 315 000 гласа пак ще влязат при 100% избирателна активност с около 5% подкрепа.

При това положение ДПС ще имат около 40 мандата, а БСП и ГЕРБ ще си поделят останалите 200 почти по равно с лек превес за ГЕРБ. И тогава ДСП винаги ще имат последната дума за всичко, защото без тяханта подкрепа няма да може нито правителство да се сформира, нито да мине закон. Те ще имат златен пръст.

Така че и да гласуваш, и да не гласуваш, все си от странта на булката.

36.   Имам право да гласувам вече 15 г., правила съм до момента само 2 пъти и то за местни избори.
Причината да не гласувам е, че не вярвам в честността на изборния процес.
Но този път съм категорична, че ще отида да гласувам! Омръзна ми да ме управлява една и съща мутра 12 г., омръзна ми от разни некадърни калинки и проститутки по всички етажи. Омръзна ми от разни охранени и некадърни чичаци да пишат противоречиви закони и да решават съдбата и бъдещето на България!

Вероятно ще гласувам за БСП, не защото съм им фен, а защото ги виждам като единствената по-стабилна структура, която може да се пребори с Герберистите. Останалите нови партии ми се струва, че ще разпръстнат доста от гласовете, а някои от тях ще станат като онзи Марешки - подлога на Боко.

Надявам се всички българи от чужбина да се обединят и оттам да се свали това тролско управление, защото от България ми се струва доста трудно! Управляващите са изпечени мошеници и ще са готови на всичко, за да запазят власта си!
Избирателите на Герб са били винаги едни - цигани, неграмотници и такива, на които им е обещан кокал. Нито един образован и разумен човек не съм чула да подкрепя тези изчадия, които допуснаха хора да умират по стълбите на болниците и хиляди да напуснат страната...

37.   Или Демократична България или партията на Слави. По-скоро клоня към Демократична България

38.   За ВЪЗРАЖДАНЕ.
Най-истинските,родолюбиви,млади,енергични хора милеещи за България.Имат и програма за възраждане на страната.За тях ще гласувам.
Живея в чужбина и в нашия град няма секция,но ще пътувам до друг близък по-голям град, за да дам гласа си за тях.

Другите ги гледаме вече 30г. И стига вече с това,че нямало алтернатива.Винаги има алтернатива...

39.   За БСП разбира се. Това е единствения законен шанс Бойко да бъде свален от власт. Извинявайте, но сме 2021 г. и хора които сега са пълнолетни са били малки деца, когато този човек е станал премиер.Това го няма и в Африка вече.

40.   №35, би ли разтълкувал тези съждения на юрист -" Освен това, начинът за определяне на броя депутати, които съответстват на процента от гласовете се определя от сложни формули, неразбираеми за повечето гласоподаватели." Ясни ли са ти тези формули? Как ще стане, ако всички гласуват, ДПС при 5% да имат 40 депутати!? Как става разпределението?

42.   Няма как ГЕРБ реално да са събрали 1 147 000 гласа, просто е невъзможно, освен ако всички роми от махалата гласуват под строй.

43.   29, не съм 27, но... и да "успеете да вкарате" някакви нови , то те просто ще се коалират с някои от старите кучета :)

45.   42, има-няма как, по официални данни е толкова. Как са ги събрали е друг въпрос, но явно може някак.

47.   Номер 41, ти си пример за средностатистическия българин- злобен, арогантен, който не зачита чуждото мнение и винаги се мисли за прав. Точно заради такива като теб една немалка част от иначе малкото интелигентни хора в тази кочина са се махнали от нея. Аз в България масово се натъквам на всякакви боклуци, само лошо съм видял от българи, повече от ясно е защо още в гимназията взех решение да се махна - ХОРАТА тук са отвратителни. Много бягат уж заради повече пари, но при мен не е такъв случаят. Аз в България и милионер да съм пак ще се чувствам ужасно. Сега докато пиша коментара се върнах да видя номер 22, на чиито твърдения ти така се възмущаваш, и ми става ясно какъв си:1. Най- вероятно си някой облагодетелстван от властта, а те в България не са малко. 2. Може и да си някоя заблудена душа, но мисля, че е първото.
П.П. С такива хора като теб България няма как да не бъде "ТОП":))

48.   До 40

Човека си ги ръси наред. Иска да каже, че и всички да гласуват, ДПС пак ще влезе.
После иска да каже, че ГЕРБ и БСП ще са с "200 места", а ДПС ще е с 40, нищо, че на последните избори нищо, че на последните избори имаха само 25, а повечето поручвания показват намалено доверие в ДПС.
Също так иса да каже, че всички са толкова глупави, че е трудно да им се обясни, как работят процентите.

Поне аз така разбрах, ама ... не е лесно.

49.   За Billy the Puppet(Цецо). Признат и високо уважаван от всички западни страни, мразен само в България от Ганьо който обича чалгата и простотията и лапа фишеците яко. Румбата Шадравана само за дето го нарече шестак, САЩ веднага му отнеха визата, а немските журналисти го смачкаха. Това говори много за нивото. Освен това е минал през същото обучение през което минават агентите на ФБР. А в комбинация с това че с него е и онова българско милиардерче от САЩ което не може да понася, че не инвестира в България заради царящата мутрабунщината тук, потискаща бизнесите, направете си сметката само какво квичене на мутри ще падне, ако дойде този тандем. Същото като във филмът пъзелът(Saw), само, че не по единични бройки като там, а масово. А колкото до апартаментите и рекетите мисля, че вече и малко дете не може да се хване на този фишек и може да отсее зърно от плява. Човекът настъпа страшно много хора докато беше в ГЕРБ. И то не с обувката, а с гумата на колата. Какво очаквате?

50.   жалко! Мислех си, че е по-интелигентна общността на този сайт.
с тези възраждане и бспта, славита и подобни няма да има интелигентна власт, която да замени сегашната.

а по темата, за демократична българия.

51.   За БСП. Когато беше правителството на тройната коалиция, бях по-добре финансово. Дори и в статистиката, тогава сме били на равно с румънците а сега къде къде са им по-високи доходите от нашите...

52.   За всеки друг, само не за Герб или Възраждане. Едните 10 години ни закопават със заеми и кражби а другите, няма такава партия, която да се отъждествява толкова с езика на омразата, агресията и насилието. Това, което Възраждане показват за сега е желание за пълна диктатура и всеки неудобен, мислещ различно от тях, ще увисне на бесилото... не е като лидерът им да не си го каза в прав текст в социалните мрежи.

54.   Хора! Какъв е смисълът да гласуваме за Герп Бсп ДПС и други подобни които са отговорни за състоянието на сешана България? Трябва АЛТЕРНАТИВА

1-50 от 96