Споделена история от Други

Съвети за бърз растеж на косата
Здравейте! Момче съм, на 18, та давам направо. От малък искам дълга коса. Реших да си пускам косата 2020та и започнах лятото, като си бях направил прическа и последно се подстригвах септември или октомври, по очертанията на прическата, не помня, та частта отгоре която трябваше да е по голяма си я бях оставил да расте и можех да я връзвам. На скоро реших да се подстрижа и да пускам цялата коса, от всякъде или ако ще правя някаква прическа ще е по-късно, но реших да си поиграя с ножицата и се нафъках ужасно, та тези дни ще се подстрижа навсякъде равно и започвам.
И тук искам съвет от вас. Аз самият правих маски за коса и разни други, които имаха ефект между впрочем. Та искам отговор на следните въпроси:

1. Знаете ли някакви шампоани които да помагат за по-бързият растеж на косата или ползвали ли сте такива, как са ви подействали, в смисъл като резултат?

2. Знаете ли някакви маски, ползвали ли сте и ако да, какви?

3. Някакви методи за стимулиране? Аз знам че кратките масажи на скалпа помагали, особено ако се добавят някакви масла. Вие ползвали ли сте?

Като за по бърз растеж нямам предвид фрапиращите 10 сантиметра за месец за които прочетох в интернет, че можело да бъдат постигнати чрез маски и някакъв си продукт, като тези размери ми излгеждат много съмнително.
Имам предвид 2 или 3 сантиметра на месец са ми достатъчни, знам че за месец косата обикновено расте с 1 или 1. 5 сантиметра. Иначе ако може и 5 още по добре (хех, въпреки че и това ми е малко съмнително)

Много бих бил благодарен на коректни и дружелюбни коментари, мнения или съвети!

Благодаря много предварително, ако сте стигнали до тук и сте решили да оставите съвет!

Коментари

1.   Вземете си от аптеката масло от репей на Rivana,
на мен лично косата ми доста започна да рате от него,
а и косопадът ми спря. Също доста добре повлиява рициновото масло. Правете и леки масажни движения
върху скалпа, вечер преди лягане.
Относно ампули и шампоани останах доволна
от Phyto и Kerastase от серията за растеж и косопад,
която и от двете марки да изберете няма да объркате.

2.   Пробвай с хининова вода на Милка, има я в аптеките.

3.   Шампоан с хинин, струва около 3лв. и наистина стимулира растежа.

4.   Няма доказан начин за бърз растеж, можеш само да стимулираш косъма и да чакаш.

Единият вид шампоан е с кофеин - такива им в DM или просто в аптеките търси Alpecin (но е по-скъп). Косата се мие, втрива се в скалпа, чака се около две минути, после се измива. За допълнение, има тоник за коса, пак с кофеин (пак на DM), струва си. Аз ползвам двата продукта на DM и не се оплаквам. Всеки ден се втрива от тоника, в дните на миене се комбинират двете (тоник след измиване на косата).

Кофеинът няма да ти стимулира много растежа, но поне частично подхранва косъма и няма да ти пада лесно косата. Последното ще е проблем, когато тя стане по-дълга и тежка. Друг продукт, който помага с косата е касторовото масло (или в шампоан, или само по себе си). Това не стимулира растеж, но помага да не се чупи косъмът, пак важно при дълга коса. Такова не знам къде точно можеш да намериш в България, търси онлайн.

Има определени медикаменти, които влияят на косорастежа, но те вече са скъпи, а и с възможни странични ефекти. Накратко, не си струват, ако не оплешивяваш. Ако искаш да имаш по-дълга коса, просто я мой два-три пъти на седмица, използвай поне едно от изброените и имай търпение.

5.   Благодаря много на всички коментирали! Автора